Fotoğraf Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Fotoğraf Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

fotoğraf makines

Fotoğraf çekmek birçok insan için bir tutkudur. Günümüzde birçok insan tablet bilgisayarları, akıllı telefonları veya profesyonel fotoğraf makineleri ile fotoğraf çekmektedir. Özellikle profesyonel  fotoğraf çekmek isteyenler mutlaka kaliteli bir cihaza sahip olması gerekmektedir. Günümüzde fotoğraf makinesi alırken birçok kullanıcı sadece fiyatına bakmaktadır. Bu kısmen doğru kısmen yanlış bir uygulamadır. Zira her fiyatı pahalı olan ürün iyidir düşüncesi son derece yanlıştır. Önemli olan sizin hangi amaçla bu makineyi alacağınızdır. Sözü fazla uzatmadan gelin birlikte fotoğraf makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler listemizi inceleyelim.

Hangi Amaçla Kullanacağınızı Belirleyin

foto amaç

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi pahalı bir ürün almaktansa hangi amaçla kullanacağınızı belirleyerek ürün almak son derece önemlidir. Düğün veya habercilik gibi profesyonel işlerde çalışıyor iseniz tercihiniz SLR cihazlardan yana olmalı. Doğa fotoğrafçılığı gibi işlerde yine SLR cihazları kullanabilirsiniz. Standart bir kullanıcı iseniz kompakt makineler işiniz rahatlıkla görecektir. Doğru seçim yaparak, kaliteli ve uygun fiyatlı fotoğraf makinesi almak son derece kolaydır.

ISO Değeri Önemli

fofo iso değeri

Fotoğraf makinelerinde ISO değeri son derece önemlidir. Özellikle profesyonel anlamda fotoğraf çekenlerden iseniz mutlaka ISO başarımı iyi olan cihazlara yönelmeniz gerekmekte. ISO başarımı yüksek olan cihazlarda çekilen fotoğraflar son derece kaliteli olmaktadır. Yüksek görüntü kalitesi elde etmek için mutlaka, düşük ISO ayarında fotoğraf çekilmesi gerekmektedir.

Diyafram Değerine Bakmayı Unutmayın

foto diyafram

Fotoğraf makinesi alırken diyafram değerine bakmayı unutmayın. Makine içerisinde f olarak lanse edilen bu değer ne kadar düşük olursa, karanlık alanlarda yapılan çekimlerin kalitesi de gözle görülür şekilde artmaktadır.

Pillere Dikkat

foto batarya

Fotoğraf makinelerinde kullanılan piller çok önemlidir. Aktif olarak kullanılan bir makinede saatler içerisinde pil bitebilmektedir. Hal böyle olunca kullanıcılar yeni pil aramakta veya almaktadır. Bu tip durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka şarj edilebilir pil kullanmak son derece önemlidir. Birçok profesyonel fotoğrafçı genellikle Duracell pilleri tercih etmektedir.

Wİ-Fİ Özelliğinin Olmasına Dikkat Edin

foto wifi

Gerek profesyonel bir fotoğrafçıların gerek ise standart fotoğrafçıların dikkat etmesi gereken en önemli özelliklerden biri de Wİ-Fİ özelliği. Cihazda bulunan Wİ-Fİ özelliği sayesinde kablo arama derdi olmadan fotoğrafları bilgisayarlara, tabletlere veya telefonlara gönderebilirsiniz. Özellikle aktif çekim yapan kişilerden iseniz bu özellik sizin için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Cihazda sunulan bu özellik sayesinde kullanıcılar zamandan tasarruf ederek işlerini kolaylıkla yapmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*

Akıllı telefon özellikleri

Telefon Karşılaştırma Siteleri

Telefon karşılaştırma yaparak sahip olmak istediğiniz akıllı telefonlar için kıyaslama yapmayı kolaylaştırabilirsiniz ...
diskpart liste

Diskpart Aracı İle USB Biçimlendirme Nasıl Yapılır?

USB bellek, günlük hayatta sık kullandığımız depolama birimlerinden biridir. Ebatları ve kolay ...
fornite

OnePlus 8, Fortnite’ı 90 FPS’de Çalıştıran İlk Akıllı Telefon

Akıllı telefon üreticileri her geçen gün oyuncular için yenileme hızı yüksek telefonlar ...
google stadia

Google Stadia Oyun Kolu Artık Android Telefonlarla Kablosuz Çalışıyor

Google Stadia, yavaş ama emin adımlarla ilerliyor.  Google Stadia ile android telefonda ...
oneplus nord

OnePlus Nord Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

OnePlus Nord adı verilen uygun fiyatlı akıllı telefon, OnePlus 8’den daha düşük ...
realme c11

Kusursuz Tasarımıyla Dikkat Çeken Realme C11 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Akıllı telefon pazarında adından söz ettiren teknoloji firması Realme, düzenlediği özel bir ...
microsoft yüzde hesaplama

Excel’de Yüzde Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel programı içerisinde yer alan formüller her ne kadar bazı kişilere karmaşık ...
Xbox series x

Xbox Series X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xbox Series X, yeni tasarımı ve geliştirilmiş donanımı ile Microsoft’un piyasaya sürdüğü ...