Fotoğraf Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Fotoğraf Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

fotoğraf makines

Fotoğraf çekmek birçok insan için bir tutkudur. Günümüzde birçok insan tablet bilgisayarları, akıllı telefonları veya profesyonel fotoğraf makineleri ile fotoğraf çekmektedir. Özellikle profesyonel  fotoğraf çekmek isteyenler mutlaka kaliteli bir cihaza sahip olması gerekmektedir. Günümüzde fotoğraf makinesi alırken birçok kullanıcı sadece fiyatına bakmaktadır. Bu kısmen doğru kısmen yanlış bir uygulamadır. Zira her fiyatı pahalı olan ürün iyidir düşüncesi son derece yanlıştır. Önemli olan sizin hangi amaçla bu makineyi alacağınızdır. Sözü fazla uzatmadan gelin birlikte fotoğraf makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler listemizi inceleyelim.

Hangi Amaçla Kullanacağınızı Belirleyin

foto amaç

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi pahalı bir ürün almaktansa hangi amaçla kullanacağınızı belirleyerek ürün almak son derece önemlidir. Düğün veya habercilik gibi profesyonel işlerde çalışıyor iseniz tercihiniz SLR cihazlardan yana olmalı. Doğa fotoğrafçılığı gibi işlerde yine SLR cihazları kullanabilirsiniz. Standart bir kullanıcı iseniz kompakt makineler işiniz rahatlıkla görecektir. Doğru seçim yaparak, kaliteli ve uygun fiyatlı fotoğraf makinesi almak son derece kolaydır.

ISO Değeri Önemli

fofo iso değeri

Fotoğraf makinelerinde ISO değeri son derece önemlidir. Özellikle profesyonel anlamda fotoğraf çekenlerden iseniz mutlaka ISO başarımı iyi olan cihazlara yönelmeniz gerekmekte. ISO başarımı yüksek olan cihazlarda çekilen fotoğraflar son derece kaliteli olmaktadır. Yüksek görüntü kalitesi elde etmek için mutlaka, düşük ISO ayarında fotoğraf çekilmesi gerekmektedir.

Diyafram Değerine Bakmayı Unutmayın

foto diyafram

Fotoğraf makinesi alırken diyafram değerine bakmayı unutmayın. Makine içerisinde f olarak lanse edilen bu değer ne kadar düşük olursa, karanlık alanlarda yapılan çekimlerin kalitesi de gözle görülür şekilde artmaktadır.

Pillere Dikkat

foto batarya

Fotoğraf makinelerinde kullanılan piller çok önemlidir. Aktif olarak kullanılan bir makinede saatler içerisinde pil bitebilmektedir. Hal böyle olunca kullanıcılar yeni pil aramakta veya almaktadır. Bu tip durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka şarj edilebilir pil kullanmak son derece önemlidir. Birçok profesyonel fotoğrafçı genellikle Duracell pilleri tercih etmektedir.

Wİ-Fİ Özelliğinin Olmasına Dikkat Edin

foto wifi

Gerek profesyonel bir fotoğrafçıların gerek ise standart fotoğrafçıların dikkat etmesi gereken en önemli özelliklerden biri de Wİ-Fİ

özelliği. Cihazda bulunan Wİ-Fİ özelliği sayesinde kablo arama derdi olmadan fotoğrafları bilgisayarlara, tabletlere veya telefonlara gönderebilirsiniz. Özellikle aktif çekim yapan kişilerden iseniz bu özellik sizin için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Cihazda sunulan bu özellik sayesinde kullanıcılar zamandan tasarruf ederek işlerini kolaylıkla yapmaktadır.

Bir yorum bırakınız...

*

spam

Spam Mail Nedir? Tehlikeli midir?

Spam Mail, e-posta vasıtası ile elektronik ortamlarda birçok mail kullanıcısına aynı anda ...
chrome hata

Google’da Tarama Geçmişini Otomatik Silme

Google Chorme’da tarama geçmişini manuel olduğu gibi otomatik olarak belirli bir süre ...
younow

YouNow Nedir, Nasıl Kullanılır ve Nasıl Para Kazanılır?

İnternet dünyası artık bir çok kişi için vakit geçirme platformundan çok para ...
kamyon

Euro Truck Simulator 2’ye Türkiye Haritası!

Hepimizin severek oynadığı ve oynarken havaya girdiği Euro Truck Simulator Türkiye’deki severlerini ...
playstation

PlayStation Plus Aralık Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu

PlayStation Plus, abonelerine bu ay vereceği ücretsiz oyunları açıkladı.  Geçtiğimiz aylarda oyuncular ...
telefon emoji

Android Klavye’ye Emoji Ekleme

Son günlerde android telefonda klavye’ye emoji ekleme işlemleri çok fazla yapılmaktadır. Günümüzde ...
iphone

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? İnternetten Online Sorgulama Var mı?

İphone cihazları satın aldıktan sonra yaşanan herhangi bir sorun, garanti konusunu önemli ...
Facebook messenger

Facebook Messenger’da “Karşılaşılan Kişiler Yükleniyor” Hatası Çözümü

Facebook Messenger kişiler yükleniyor hatası sosyal medyada sıklıkla görülen sorunlar arasında yer ...