Garantili Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri | Sonsuz Teknoloji

Garantili Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

ınstagram

Instagram, günümüzde en çok kullanılan ve en fazla aktif kullanıcısına sahip olan sosyal medya mecralarından birisi. İşletmelerden kişisel hesaplara kadar neredeyse herkes; Instagram’ı kullanıyor diyebiliriz. Milyarlarca kullanıcı sayısına ulaşan Instagram’da henüz pek fazla takipçiniz yoksa ya da var olan takipçi sayınız sizi tatmin etmiyorsa; bu içeriğimizde sizler için yazacağım pek fazla kişi tarafından bilinmeyen Instagram takipçi arttırma yöntemlerinden bahsedeceğim.

Takipçi Arttırma Garantili Yöntemler

Instagram hikaye araçlarını mutlaka kullanın

Instagram kullanıcılarının çok büyük bir kısmı takip ettikleri sayfaları arama bölümünde arayarak yeniden profillerine girerek; içeriklerine göz atmıyor. Bunun aksine çok büyük bir kısmı, hikayesini beğendikleri profillere / hesaplara göz atmayı tercih ediyor. Bu nedenle de Instagram hikayelerinizin ilgi çekici olması, çeşitli uygulamalar ve Instagram hikaye alanında yer alan çıkartmalar ile ilgi çekici hale getirmeniz gerekiyor.

Yeni Etiketler Deneyin

Eğer bir işletme hesabı kullanıyorsanız ya da kişisel bloğunuz varsa, sabit etiketlerden kaçınmanız gerekiyor. Öyle ki her gönderiniz için ayrı ayrı etiketler atmanız gerekmektedir. Bu konuda en büyük husus, etiketlerin paylaşılan gönderiye ve hesabınızın konseptine uymasıdır.

Takipçilerinizi Yorum Yapmaya Teşvik Edin

Sizi takip eden kişileri yorum yapmaya teşvik etmeniz, takipçilerinizin yorum yaparak arkadaşlarını ya da takipçilerini etiketlemesi; takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, etkileşiminizin artması da sizin keşfet alanında görünmesine ve akabinde yeni takipçiler kazanmanızı sağlayacaktır.

Etkileyici Bir Profil Resmi Kullanın

Instagram hesabınızın profil resmi, sizi takip etmeyen kullanıcıların dikkat ettikleri ilk şey oluyor. Buna ek olarak biyografi yazınız da ilgi çeken durumlardan birisi. Profil resmi olarak ilgi çekici bir görsel kullanmanız, hatta sayfa isminizi içeren bir logo kullanmanız takipçi sayınızın artış göstermesini de beraberinde getirecektir.

Bonus Taktik

Takipçi yorumlarına mutlaka yanıt verin ve beğenin

Takipçilerinizin yapmış oldukları yorumları beğenmeniz, yanıt vermeniz hesabınızın aktif ve ilgili olduğunu gösterecektir. Bu nedenle yorum yapan birçok kişiye yanıt vermeniz, yanıt veremiyorsanız dahi beğenmeniz sayfanızın takipçi sayısını ve kemik kitlesini arttırmanız için mutlaka gereklidir.

Bir yorum bırakınız...

*