Gmail Depolama Alanını Boşaltma | Sonsuz Teknoloji

Gmail Depolama Alanını Boşaltma

gmail-gizli-mod

Google, Google Gmail ile 15 GB’lık ücretsiz depolama alanı hizmeti verir. Daha fazla depolama alanına sahip olmak istiyorsanız ödeme yapmanız gerekiyor. Gmail hesabını uzun zamandır kullanıyorsanız ve büyük dosya boyutlu mail transferini çok fazla yaptıysanız zamanla Gmail depolama alanınız dolacaktır.Bu makalede Gmail depolama alanını nasıl temizleyeceğinizden ve depolma alanını nasıl arttıracağınızdan bahsedeceğiz.

Gmail hesabınızı optimize ederek depolama alnına ücret ödemeden kullanabilirsiniz. 15 GB depolama alanı, gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra yeterli bir depolama alanıdır. Gmail’deki gereksiz yer kaplayan dosyalar temizleyerek Gmail depolama alanınızda yer açabilirsiniz.

Gmail Depolama Alanı’nı Arttırma

gmail filtre

Gmail’de eski tarihli büyük boyutlu ekli dosyaların isimlerini hatırlamak pek mümkün değil. Bu yüzden  filtreleme kullanmak en iyi yöntem olacaktır. Gmail’i açtıktan sonra arama kutucuğuna “has:attachment larger:15MB” yazarak sorgulayabilirsiniz. Bu komut 15 MB ve üzerindeki dosya eklerini listeleyecektir. Ancak boyutu belirlemek sizin elinizde, isterseniz “has:attachment larger:1MB” veya daha fazla boyut belirleyerek filitreleme yapabilirsiniz.

Depolama alanını boşaltmak için silmek istediğiniz dosyaları seçin ve “Çöp Kutusu”na gönderin. Ardından soldaki menüden Çöp Kutusu klasörünü de temizleyin. Gelen kutunuzun en alt kısmında  depolama alanınızın kapasitesini görebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*