Gmail Gizli Mod Nedir? Nasıl Kullanılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

Gmail Gizli Mod Nedir? Nasıl Kullanılır?

gmail-gizli-mod

Gmail kullanan kişilerin son zamanlarda en çok sordukları sorulardan birisi gmail gizli mod nedir? nasıl kullanılır? sorusudur. Gmail uygulamasının son zamanlarda geliştirdiği bu gizli mod özelliği birçok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Bu özellik kısa zaman önce yeni bir güncelleme ile uygulama içerisine eklendi. Özellik, neredeyse tüm kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandı ve çoğu kişi bu özelliği kullanmaya başladı. Peki nedir bu özellik?

Gmail Gizli Mod Nedir?

Gmail’de bir e-posta gönderdiğinizde e-posta gönderdiğiniz alıcı e-postayı okumayabilmesi için bir kod girmesi gerekir.  E-postayı gönderdikten sonra, alıcı, gizli bir mesajı olduğuna dair e-posta alır. Gelen bu gizli e-postayı  okuyabilmesi için, e-posta yoluyla veya SMS yoluyla gelen kodu kullanarak e-postayı okumak için doğrulama yapılması gerekecektir.

Gizli Mod Özelliği Nasıl Kullanılır?

Gmail gizli mod uygulamasını kullanacak kişiler bunu birkaç adımla kolay bir şekilde yapabiliyor bu adımlar sırasıyla şu şekilde;

gizli mod

  • İlk olarak gmail hesabına giriş yapılır.
  • Ardından yeni bir e-posta oluşturmak için “Oluştur”u tıklayın.
  • Açılan pencerede yer alan kısmın altında yer alan kilit üzerine saat olan simgeyi tıklayarak gizlilik modunu aktik hale getirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Gizlilik seçeneğinde yer alan “Gizli mod” seçeneği aktif hale getirilirsiniz.
  • Tarih ayarlaması yaparak e-malinizin süresini belirleyebilirsiniz. İsterseniz, e-posta için SMS şifresi kodu atayabilirsinz. SMS şifre odu Google tarafından oluşturulacaktır. Mesajı açmak isteyen SMS mesajına gelen kodu girmesi gerekecektir. Yüksek güvenlikli e-posta oluşturmadır. Telefon numarası G-mail hesaplarına tanımlı olan numaralardır. Bu nedenle gönderici ve alıcının G-mail hesabına tanımlı telefonu olup olmadığını bilmesi gerekir.

gmail gizli mod

Sırasıyla uygulanan bu adımlar gizli mod seçeneğini aktif hale getirecektir. Bu sayede kişiler bu özelliği rahatlıkla kullanabilecekler ve postalarını bu şekilde yönetebileceklerdir.

Gizli Mod Seçeneği Telefon Uygulamasında Nasıl Kullanılır?

telefon gizli mod

Gmail uygulamasını açın. Yeni posta oluşturun ve sağ üst kısımdaki üç noktaya dokunarak “Gizli mod” seçeneğine dokunun. Diğer menüler yukarıda anlatıldığı gibidir.

Gizli Mod Seçeneği Kapatılabilir mi?

Kişilerin istedikleri zaman bu seçeneği açabilmesi gibi istedikleri zaman kapatabilmesi de mümkündür. Bu modun kapalı kalmasını isteyen kişilerin hiçbir şey yapmasına gerek yoktur. Ancak daha önceden aktif hale getiren kişilerin açtıkları yerden kapatmaları gerekir. Bu durum da ayarlar kısmından aynı şekilde yapılacaktır.

Gizli Mod Seçeneğinin Faydaları

Kullanıcılar tarih belirledikleri postaları tarihi gelince ayrı bir dosyaya atmış olurlar ve böylece kendileri dışında hiç kimse o postaları göremez. Böylece istedikleri her posta ve mail gizli kalmış olur. Yalnızca kendilerinin görebileceği bir mail kutusu oluşturmuş olurlar ve kendileri isteyene kadar hiç kimse bu durumdan haberdar olamaz. Üstelik bu mod sayesinde gönderdikleri postaları da silme şansını yakalamış olurlar.

Bir yorum bırakınız...

*