Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

gmail uygulama

Google Play Store, Drive gibi bir birçok uygulamanın kilit noktası olan Gmail’de Gmail, şifre değiştirme yöntemini açıklayacağız. Dilerseniz, Gmail şifresi nereden değiştiriliyor ve nasıl yapılıyor? Sorularına cevap verelim.

Google hayatımızın her alanında bize kolaylıklar sağlıyor. Üstelik Google uygulamaları, kendimizden bir şeyler barındırıyor ( drive,e posta vs.). Bu nedenle de neredeyse tüm hayatınız tek bir şifreye bağlı oluyor.

Güvenliğiniz açısından yapmanız gereken Gmail şifrenizi belirli aralıklarla sık sık değiştirmek. Ayrıca harf ve kelime kullanımı yaparak şifrenizi oluşturursanız hesabınız oldukça güvende olacaktır. Bunlara ek olarak sms aktivasyonunu da açarak güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Google Hesabında Şifre Nasıl Değiştirilir?

Gmail şifre değiştirme işlemini yapmamız için öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer şifrenizi unuttuysanız ‘Şifrenizi mi unuttunuz’ seçeneğine tıklayarak işlemleri takip etmelisiniz. Bu yöntemde ikisini hatırladığınızı varsayarak anlatım yapacağız.

gmail şifre

Girişi gerçekleştirdikten sonra karşınıza çıkan ekranın, sol menüsünde “Güvenlik” butonuna tıklamanız gerekiyor. Daha sonra şifrenizi değiştirmek için “Şifre”

butonuna tıklamalısınız. Tüm bu işlemlerin ardından yeniden giriş yapmanız istenecek. Yeni oluşturmuş olduğunuz şifreyi 2 defa girdiğinizde şifreniz değiştirilmiş olacaktır. Şifreleri girerken doğru bir şekilde girmelisiniz. Girdikten sonra Gmail şifre değiştirme işleminiz de otomatik olarak tamamlanacaktır.

Google Hesabının Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Google hesabınıza giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra ‘Güvenlik’ seçeneğine tıklamalısınız. Hesabınızı ilgilendiren tüm güvenlik işlerini bu seçenekten yapabilirsiniz. ‘Hesabın güvenliğini sağlayın’ seçeneğine tıklayın. Daha sonra gelen pencerede güvenlik sorunlarını göreceksiniz. Buna bağlı olarak gerekli işlemleri yapmalısınız. Mesela hesabınız başka bir telefonda açık kaldıysa veya başka bir konumdan giriş gördüyseniz hesabınızı güvene almak için öncelikle şifrenizi değiştirip daha sonra gerekli giriş güvenlik yöntemlerini uygulayarak ( çift doğrulama, sms aktivasyonu ) hesabınızı güvene alabilirsiniz.

Tüm verdiğimiz adımları takip ettiğinizde artık kale gibi sağlamlıkta bir Google hesabınız olacak. Bu nedenle reel ve sanal hayatınız daha da güvende olacak.

Bir yorum bırakınız...

*

apple kamera

Apple Kameralarını Kapatanlara Önemli Uyarılarda Bulundu!

Apple kameralarını kapatan kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Kameraların kapatılıyor olmasının cihazlara zarar verebilecek ...
wordpress galeri

En İyi 5 WordPress Galeri Eklentisi

WordPress kullanımında galeri eklentisi  mutlaka olması gereken eklentiler arasında yerini alır. Zaten ...
microsoft onenote

Microsoft OneNote Nedir Ne İşe Yarar?

Microsoft OneNote, Office 365 ile birlikte not düzenlemek için kullanılabilen bir uygulamadır ...
kvk

KVK Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KVK Garanti sorgulama işlemi son derece basit ve bir o kadar da ...
excel hızlı

Excel’de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Excel’ de hızlı doldurma özelliği son derece basit ve pratik bir şekilde ...
fotoğraf küçültme

3 Farklı Resim Küçültme Yöntemi ile Site Hızınızı Artırın!

Hemen her web tasarım uzmanı fotoğraf ve görselleri kullanmadan önce küçültme ihtiyacı ...
zararlı virüsler

En Zararlı Yazılım Türleri Nelerdir?

En zararlı yazılım türleri, güvenli olmadan siteler yolu ile ya da pek ...
IQOO Z1 x 5G

2020 Yılının Beklenen Akıllı Telefonu IQOO Z1 x 5G Tanıtıldı! İşte, IQOO Z1 Fiyatı ve Özellikleri!

Son yılların fiyat performans telefonlarını üreten Vivo, 2020 yılına damgasını vuracak IQOO ...