Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir? | Sonsuz Teknoloji

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

gmail uygulama

Google Play Store, Drive gibi bir birçok uygulamanın kilit noktası olan Gmail’de Gmail, şifre değiştirme yöntemini açıklayacağız. Dilerseniz, Gmail şifresi nereden değiştiriliyor ve nasıl yapılıyor? Sorularına cevap verelim.

Google hayatımızın her alanında bize kolaylıklar sağlıyor. Üstelik Google uygulamaları, kendimizden bir şeyler barındırıyor ( drive,e posta vs.). Bu nedenle de neredeyse tüm hayatınız tek bir şifreye bağlı oluyor.

Güvenliğiniz açısından yapmanız gereken Gmail şifrenizi belirli aralıklarla sık sık değiştirmek. Ayrıca harf ve kelime kullanımı yaparak şifrenizi oluşturursanız hesabınız oldukça güvende olacaktır. Bunlara ek olarak sms aktivasyonunu da açarak güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Google Hesabında Şifre Nasıl Değiştirilir?

Gmail şifre değiştirme işlemini yapmamız için öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer şifrenizi unuttuysanız ‘Şifrenizi mi unuttunuz’ seçeneğine tıklayarak işlemleri takip etmelisiniz. Bu yöntemde ikisini hatırladığınızı varsayarak anlatım yapacağız.

gmail şifre

Girişi gerçekleştirdikten sonra karşınıza çıkan ekranın, sol menüsünde “Güvenlik” butonuna tıklamanız gerekiyor. Daha sonra şifrenizi değiştirmek için “Şifre” butonuna tıklamalısınız. Tüm bu işlemlerin ardından yeniden giriş yapmanız istenecek. Yeni oluşturmuş olduğunuz şifreyi 2 defa girdiğinizde şifreniz değiştirilmiş olacaktır. Şifreleri girerken doğru bir şekilde girmelisiniz. Girdikten sonra Gmail şifre değiştirme işleminiz de otomatik olarak tamamlanacaktır.

Google Hesabının Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Google hesabınıza giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra ‘Güvenlik

’ seçeneğine tıklamalısınız. Hesabınızı ilgilendiren tüm güvenlik işlerini bu seçenekten yapabilirsiniz. ‘Hesabın güvenliğini sağlayın’ seçeneğine tıklayın. Daha sonra gelen pencerede güvenlik sorunlarını göreceksiniz. Buna bağlı olarak gerekli işlemleri yapmalısınız. Mesela hesabınız başka bir telefonda açık kaldıysa veya başka bir konumdan giriş gördüyseniz hesabınızı güvene almak için öncelikle şifrenizi değiştirip daha sonra gerekli giriş güvenlik yöntemlerini uygulayarak ( çift doğrulama, sms aktivasyonu ) hesabınızı güvene alabilirsiniz.

Tüm verdiğimiz adımları takip ettiğinizde artık kale gibi sağlamlıkta bir Google hesabınız olacak. Bu nedenle reel ve sanal hayatınız daha da güvende olacak.

Bir yorum bırakınız...

*