Google Chrome Arka Plan Nasıl Değiştirilir ve Tema Nasıl Yüklenir? | Sonsuz Teknoloji

Google Chrome Arka Plan Nasıl Değiştirilir ve Tema Nasıl Yüklenir?

google chrome arka plan resim ekleme ve tema

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık teknolojik uygulamalarda kişiselleştirme işlemleri yapılabilir durumda. Söz konusu günlük hayatta sıkça kullandığımız tarayıcılarda da arka planı değiştirme imkânı bulunuyor.

Google Chrome Arka Plan Nasıl Değiştirilir ve Tema Nasıl Yüklenir? Söz konusu Google Chrome kod yapısı nedeni ile kullanıcılar tarafından değiştirilmeye ve kişiselleştirmeye müsait bir tarayıcı modeli. İster bir fotoğraf yükleyin ister hazır olanları kullanın. Kişiselleştirme konusunda neredeyse tamamen özgürsünüz.

Şu an için GİF yükleme seçeneği bulunmuyor ancak ilerleyen zamanlarda GİF dosya formatı ile de arka plan yükleme işlemine izin verilebilir gibi gözüküyor. Açık kaynak kod sistemi ile birlikte kendini geliştirmeye devam eden tarayıcı her geçen zaman yeni özelliklere kavuşuyor.

Google Chrome Arka Planı Değiştirme

Google Chrome arka planı değiştirme rehberini okuduktan sonra arka plan değiştirme işlemini en basit şekilde uygulayabileceksiniz. Adım adım gösterilen alanları uygulayarak kısa sürede kişiselleştirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Google Chrome arka planı nasıl değiştirilir?

Google Chrome Arka Plan Değiştirme Resimli Anlatım

google chrome kısayol

Öncelikle bilgisayarınızdan güncel sürüm olan Chrome uygulamasına giriş yapın.

google chrome yeni sekme

Giriş işleminden sonra yukarıda bulunan artı kısmına tıklayarak yeni bir sekme oluşturun.

özelleştir chrome

Söz konusu yeni sekme oluşturma işleminden sonra sekmenin sağ alt kısmında “Özelleştir” ya da “+” butonu yer alacaktır. Butona tıklayarak özelleştirme ekranına geçin.

özelleştirme ekranı

Söz konusu tıklama işleminden sonra gelecek olan pencereden hali hazırda yüklü olan arka planları seçebilirsiniz. Ya da bunun yerine “Cihazdan Yükle” seçeneğini kullanarak cihazınızdan bulunan istediğiniz bir dosyayı yükleyebilirsiniz.

chrome arka plan resimleri

Seçim işlemi sırasında “Günlük olarak yenile” seçeneğini işaretleyerek resimler arasında günlük geçişler olmasını sağlayabilirsiniz.

bitti

Seçim ve ayarlama işlemleri bittikten sonra “Bitti” seçeneğine tıklayarak söz konusu seçimin kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Google Chrome Tema Nasıl Kullanılır?

Google Chrome’u, günlük aramalar için kullanılan en gelişmiş ve en popüler tarayıcı olarak nitelendirebiliriz. Söz konusu tarayıcıyı her gün kullandığınızı var sayacak olursak kişiselleştirme yaparak kendi isteğinize göre şekillendirmeniz işlerinizi daha da severek yapmanıza neden olacaktır.

Google Chrome tema nasıl kullanılır? Söz konusu Chrome açık kaynak kod yapısına sahip olması nedeni ile dışarıdan üretilen temaların da kullanılmasına olanak tanımakta. Peki, söz konusu temalar nasıl yüklenir ve nasıl bulunur?

Chrome Tema Kurulumu Yapma Resimli Anlatım

Öncelikle güncel bir Chrome uygulamasını söz konusu sisteminize kurun, arından çGoole chrome’u açın.

chrome web mağaza

Çalıştırma işlemlerinden sonra buraya tıklayarak söz konusu “Chrome web mağazası” alanına giriş işlemini gerçekleştirin.

chrome tema yapma

Söz konusu mağaza üzerinde bulunan arama kısmından tema arayabileceğiniz gibi temalar seçeneğine tıklayarak da güncel temalara ulaşma imkânınız bulunuyor.

chrome tema kategorileri

Söz konusu tema bulma işleminden sonra hoşunuza giden ve yüklemek istediğiniz temanın üzerine tıklayarak yükleme ekranının gelmesini sağlayın.

chrome tema eklenti ekle

Yükleme ekranı açıldığı zaman sağ üst kısımda bulunan “Chrome’a ekle” seçeneğine tıklayarak tema kurulumunu basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Çok teşekkür ederim arka planımı artik kendi istediğim şekilde degistirebilecegim bilgili paylaşımlarınız için teşekkürler

Bir yorum bırakınız...

*