Google Dokümanlar ile SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? ∞ Sonsuz Teknoloji

Google Dokümanlar ile SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

seo

Web sitesi için makale içerik oluşturucusu iseniz ve SEO uyumlu makale için Google Dokümanları henüz denemediyseniz, Google Dokümanlar hizmetini SEO uyumlu makale yazmak için deneyebilirsiniz. Google Dokümanlar, en yaygın kullanılan yazı yazma araçlarından biridir. Yazarlar, kolay bulut depolama ve ortak çalışma yetenekleri sebebiyle Google Dokümanlar kullanmayı seviyor. Google Dokümanlar ile SEO uyumlu yazılar da yazabilirsiniz.

SEO Neden Önemlidir?

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Kullanıcıların Arama motorlarında belirli sorguları girerek arama yaptıklarında, bu sorgular içerisinde makalelerinizin öne çıkması için SEO teknikleri uygulanması gerekir. Aksi durumda web sitesi ziyaretçi trafiği düşük olabilir. Web sitesi ziyaretçi trafiğini arttırmak için SEO kuralları olmaz ise olmazdır.

Web sitesi için yazılan yazılarınızın arama motorlarında öne çıkmasını istiyorsanız SEO uyumlu yazılar yazmanız gerekir. Arama motorlarının net olarak algoritmasını bilmek çok zordur. Arama motorlarının periyodik zamanlarla değişen bir algoritması vardır. Genel olarak değişen arama motoru algoritmalarına ortalama bir uyum sağlamak için yazılar, en önemli altın kural özgün yazı kuralı başta olmak üzere SEO kurallarına uyumlu olarak yazılır.

Google Dokümanlar ‘da SEO

Google Dokümanlar platformunun SEO içeriği oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğine bakalım. Google Dokümanlar, SEO için kullanabileceğiniz çeşitli eklentilere sahiptir. Google Dokümanlar ‘da SEO için kullanabileceğiniz eklentilere nasıl ulaşacağız?

Google Dokümanlar ‘da Eklentilere Erişin

google dokümanlar

  •  Google Dokümanlar platformunu giriş yapın ve yeni bir doküman yazmaya başlamak için Boş’u tıklayın.

google dokümanlar eklenti

  • Boş Google Dokümanlar sayfasını açtığınızda, belki de bu zamana kadar “Eklentiler” seçeneğini fark etmediniz bile  Araçlar ve Yardım sekmesi arasında “Eklentiler” menüsünü tıklayın ve ardından “Eklenti al” seçeneği ile devam edin.
  • Google Dokümanalar için Eklenti mağazası penceresi açılacaktır.
  • Eklentiler, tarayıcı uzantıları gibi çalışır, böylece bunları ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde Google Dokümanlar özelliklerin kullanabilirsiniz.

SEO Eklentilerini Bulun ve Yükleyin

seo eklenti

  • Google Marketplace’teki arama kutusuna “SEO” yazın. Mağazada yer alan SEO ile ilgili eklentiler karşınıza çıkacaktır.

seo google

  • Gözünüze çarpan bir eklenti yüklemek için tek yapmanız gereken eklentiyi tıklamak ve ardından mavi Yükle düğmesine basmaktır.
  • Eklenti yüklendikten sonra, ana menü çubuğundaki Eklentiler sekmesinin altında bulacaksınız . Oradan, herhangi bir eklentiyi tıklayıp Göster’i tıklayabilirsiniz; gösterge tablosu Google Dokümanlar sayfanızın yan tarafında açılacaktır.

Google Dokümanlar için SEO Eklenti Tercihi

Hangi SEO eklentisini seçeceğinize karar vermek zor olabilir. Bu aşamada kesinlikle tek tek deneyin ve kararınızı ona göre verin eklentiler genel olarak ücretsizdir. Bazıları tamamen ücretsiz bazılarında da daha fazla özellikler için ücret talep edebilir. Bazı eklentilerde sadece abonelik talep eder. Ücretsiz versiyonları fazlasıyla işinizi görecektir.

Bir yorum bırakınız...

*