Google Duo Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

Google Duo Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

Google duo

Genel olarak pek çok kişi tarafından kullanılan internet harikası Google Duo nedir ve Google Duo nasıl kullanılır soruları son günlerde çok fazla yanıt arayan soruların başında gelmektedir. Google tarafından sunulan yeni bir uygulama olan Duo ülkemizde de resmi olarak kullanılmaktadır.

Google Duo Nedir?

Son günlerde son derece popüler bir hal alan Google Duo uygulaması sadece görüntülü arama için geliştirilmiş bir uygulama çeşididir. Oldukça sorunsuz bir şekilde çalışan bu uygulama pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Basit ara yüzü ve tek bir görüntülü arama için geliştirilmiş olan Google Duo uygulaması bu alanda çok fazla ilgi odağı olmaya aday olarak gösterilebilir. Özellikle Whatsapp uygulamasının görüntülü arama eksiğini dolduracak olan bu uygulama her konuda ilk sırada yer alacaktır.

Google Duo Nasıl Kullanılır?

Hemen hemen herkesin android telefonlarında varsayılan olarak yüklü olan Google Duo uygulamasını kullanmak son derece basit ve kolay olmaktadır. Uygulama içinde arkadaşlarınız ile görüntülü olarak görüşmenize yardımcı olan butonlar ve seçenekler bulunmaktadır. Arkadaşlarınızla ile iletişime geçerek onları görüntülü görmek için rehberinizde bulunan kişiler ile iletişime geçebilmesi için uygulama ilk açıldığında kişilere erişim iznini onaylayın. Daha sonra arkadaşlarınız ile görüntülü olarak görüşme yapabilirsiniz. Bu uygulamanın çalışma sistemi oldukça basit olduğundan dolayı uygulamanın kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artacaktır.

Ülkemizde android ve İOS telefonlarda aktif olan bu uygulama Face Time uygulamasına benzer ve rakip bir uygulamadır. Uygulamayı İos için App Store ve Android için Google Play Store mağazalarından telefonunuza indirebilirsiniz. Kullanım koşullarını, kameraya erişme ve kişilere erişme izinlerini kabul edin.  Daha sonra telefon numarası üzerinden WhatsApp’ta olduğu gibi SMS ile doğrulama yapılacaktır. Doğrulama yapıldıktan sonra uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*