Google Haritalar Toplu Taşıma Araçlarının Doluluk Oranlarını Gösterecek! ∞ Sonsuz Teknoloji

Google Haritalar Toplu Taşıma Araçlarının Doluluk Oranlarını Gösterecek!

Google haritalar

Google haritalardan hayat kurtaracak yeni bir özelliğin duyurusu daha yapıldı. Google her geçen gün aldığı güncellemeler ile daha da kullanışlı hale geliyor. Yol bulma ve araçların geçiş zamanını öğrenme konusunda sunduğu destek nedeni ile en çok kullanılanlar arasında olan Google Haritalar, alacağı yeni özellik ile kullanım oranını oldukça arttıracak gibi gözüküyor.

Google haritalara toplu taşıma doluluk oranını gösterecek yeni bir özellik ekleniyor! Toplu taşımaları kullanmak çevre sağlığı ve trafik oranını dengelemek için oldukça önemlidir. Bir sonraki toplu taşımanın ne kadar dolu olduğunu elinizdeki telefondan henüz evinizden çıkmadan öğrenebilme ihtimaliniz var desek?

Bir hayal ya da oyun gibi duran bu yenilik, Google tarafından artık kullanıcılara sunulmaya başlanıyor. Anlık olarak güncellenecek olan verilere göre trafik yoğunluğunu görüntüleyebildiğiniz gibi gelecek olan toplu taşıma aracındaki doluluk oranını da görüntüleyebilirsiniz.

Toplu Taşıma Doluluk Oranını Görme Dönemi Resmen Başlıyor

Toplu taşıma doluluk oranını görme dönemi resmen başlıyor. Gelişen teknoloji ve artan akıllı telefon kullanımı sayesinde hem trafik yoğunluğu hem de toplu taşıma yoğunluğu kontrol edilebilir hale geliyor.

google haritalar toplu taşıma doluluk durumu

Covid-19 Salgın dönemi geldiğinden beri haritalar uygulamasına çok sayıda özellik ekleyen Google, eklediği her özelliği kullanıcıların sağlığını düşünerek eklediğini de duyurmuştu. Toplu taşıma doluluk oranını da anlık olarak gösterme özelliği sayesinde artık kullanıcılar henüz evlerinden çıkmadan ne kadar dolu olduğunu ön görebilecek ve ona göre aldığı önlemleri sıkılaştıracak.

Bu Özellik Geçen Yıldan Beri Sunuluyordu

Google haritalar toplu taşıma doluluk oranı özelliğini aslında geçen seneden beri kullanımda tutuyor. Ancak geçmiş konum tespiti üzerinden işlemleri yaptığı için söz konusu doluluk oranları çoğunluk şekilde yanlış oluyordu. Bu konuda geliştirmeler yapan Google, bu yıl toplu taşıma doluluk oranını anlık olarak bildirme kararı almış durumda.

Otobüs, tren, dolmuş gibi toplu taşımların ne kadar dolu olduğunu anlık olarak uygulama üzerinden kontrol etmek mümkün olacak.

Özellik Tüm Platformlarda Kullanılabilir Olacak

platform

Google haritalar toplu taşıma doluluk oranı takip sistemi tüm platformlar üzerinden kullanılabilir hale getirilecek. En doğru bilgiyi sunabilmek için şirketler ile anlaşan Google, güncelleme yeniliklerini tüm cihazlara ve platformlara aynı anda gönderecek.

IOS, Android ve Windows işletim sistemli cihazlardan toplanacak olan veriler işlenerek doğrudan uygulamalara ve internet sitelerine aktarılacak. Anlık bildirim özelliğinin de yakın zamanda gelmesi beklenenler arasında. Gelecek olan anlık bildirim sayesinde işaretlediğiniz hat üzerinde belirlediğiniz doluluk oranının altında bir araç geldiği zaman bildirim alma şansınız da bulunacak.

Bir yorum bırakınız...

*