Google Play Store’da Mutlaka Denemeniz Gereken Ücretsiz Kelime Oyunları | Sonsuz Teknoloji

Google Play Store’da Mutlaka Denemeniz Gereken Ücretsiz Kelime Oyunları

playstore kelime oyunu

Google Play Store’da yer alan kelime oyunları hakkında sizleri eskiye götürebilir. Gazetelerde yer alanve çözmeye çalıştığınız bulmacalar. İşte sizlere o bulmacaları hatırlatacak hem de eğlendirecek oyunlar burada. Tabi hazırladığımız liste de biraz farklı içerikler mevcut.Geçmişte gazeteler de yer alan bulmacaları çoğu kişi biliyordur. Şu anda da tabi ki bu tür bulmacalar yerlerini koruyor. Ancak artık modern çağın gelmesiyle birlikte kağıt parçaları yerlerini elektronik cihazlara bıraktı. Bilgisayarlar, telefonlar artık insanların vazgeçilmezleri hallerine geldiler. İşte modern çağın gelmesiyle birlikte işler biraz değişse de bazı şeyler değişmez. İçinizde ki o kelime bulma sevgisi eminiz ki hala yaşıyordur. Biz de sizler için mobil üzerinden oynayabileceğiniz ve sizleri hem bilgilendirip hem de eğlendirecek oyunları listeliyoruz.

 İlginizi Çekebilecek Kelime Oyunları

 Düşen!

düşen

Düşen! İsimli uygulama Google Play Store’da ücretsiz kelime oyunları arasında yer alıyor. Oyun yapısı biraz farklı dizayn edilmiş. İlk girdiğinizde karşınıza bir öğretici modu çıkıyor ve size nasıl oynayacağınızı kısaca gösteriyor. Daha sonra ise bölümleri geçmeye yani kendiniz oynama başlıyoruz. Oyun içerisinde size karışık harfler veriliyor ve üstte bir başlık yer alıyor. Bu başlıktan faydalanarak harfleri sürüklüyorsunuz ve ortaya birkaç kelime çıkarıyorsunuz.

Örneğin, üst kısımda iletişim aracı diye bir başlık yer alıyor. Karışık harfler içerisinde ise televizyon, telefon, internet, radyo gibi kelimeler mevcut. Tabi ki siz bunları bilmiyorsunuz. Harfleri inceleyerek cevabı kendiniz buluyorsunuz ve sürükleyerek işaretliyorsunuz. Anlamlı bir kelime bulduğunuzda cevap yanlış bile olsa bir miktar puan kazanıyorsunuz. Tüm cevapları bulduğunuzda ise seviye atlıyorsunuz ve belirli aralıklarla tabi ki işler biraz zorlaşıyor. Cevabı bulamadığınız zaman sağ üstte yer alan ipucu kısmına tıklıyorsunuz ve oyun size bir harf gösteriyor. Bu harften yola çıkarak cevabı bulabilirsiniz veya ipucu almaya devam edebilişiniz. İpucu hakkınız bittiğinde video izleyerek kazanabildiğinizi de belirtelim.Kelime oyunları arasında bizce Düşen! İyi bir iş çıkarmış.

Düşen! İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kelime Gezmece

kelime

Oyuna başladığınızda size kısaca nasıl oynamanız gerektiği gösteriliyor. Daha sonra kelimeleri kendiniz bulmaya başlıyorsunuz. Kelimeleri bulmak için yine harfleri sürüklemeniz gerekiyor ancak bu sefer biraz daha farklı. Oyunun üst kısmına kutucuklar yer alıyor. Bu kutucuklar belirli sayıda ve birbiriyle bağlantılılar. Aşağı kısımda ise bir daire ve içerisinde harfler mevcut.

Sizin amacınız daire içindeki harflerden sürükleyerek kelime üretmek. Ancak kelimeleri kutucuklara göre üretiyorsunuz ve hepsi birbiriyle bağlantılı olmak zorunda. Örneğin, U, Ş, O, ve K harflerinden Koşu ve bu kutucuğa yerleşiyor. Daha sonra ise aynı harflerden kutucukta kalan yerlere göre farklı türetme yapmanız gerekli. Koşu, şok ve kuş gibi mesela. Bölümleri geçtiğinizde belli aralıklarla kutucuklar ve harflerin sayısı da artabiliyor. Solda ki ok tuşlarına bastığınızda harflerin yerini değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca sağda ki ampüle tıklayarak da kutucuğa bir harf alabiliyorsunuz.Android kelime oyunları

arasında yer alan Kelime Gezmeceuygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

Kelime Gezmece indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Word Find

Word Find

Oyuna girdiğinizde aynı şekilde kısa bir öğretici kısmı görüyorsunuz. Ardından ise oynamaya başlayabilirsiniz. Word Fınd aslında diğer oyunlardan pek farklı değil. Size belli sayıda harfler veriliyor ve bu harfler ile farklı kelimeler türetiyorsunuz. Üstte ki kutucuklarda belli aralıklarla değişebiliyor. Yani Düşen! oyunundan tek farkı İngilizce olması diyebiliriz. Çünkü oynanış sistemi hemen hemen aynı sayılır. Kısaca İngilizce kelime oyunları arıyorsanız Word Fınd tam sizlik.

Word Find indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kelime Sörfü

Kelime Sörfü

Diğer oyunlarda harflerden birden çok terime türetildiğini belirtmiştik. Hemen hemen birbirine benzer içeriklerin aksine bu oyunun içeriği biraz daha farklı. Kelime Sörfü, harflerden değil direk kelimelerden oluşuyor. Alt kısımda bir başlık yer alıyor ve bu başlığa göre üstte harfler yer alıyor. Karışık harflerin arasından o başlık ile ilgili kelimeleri bulup parmağını sürüklüyorsunuz.

Siz buldukça harfler aşağıya düşüyor ve böylece ortaya yeni harf dizilimi çıkıyor. Yani gözden kaçırdığınız bir şey olduysa belki de harfler aşağıya düştüğünde bulabilirsiniz. Sağ altta yer alan oklara tıklayarak harfleri karıştırabiliyorsunuz. Hemen yanında bulunan büyütece tıklayarak ise ipucu hakkınızı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca oyun belli aralıklarla size sürpriz hediyeler veriyor. Mobil kelime oyunları arasında belki de aradığınız oyun Kelime Sörfü’dür.

Kelime Sörfü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*