Google Socratic Nedir ve Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

Google Socratic Nedir ve Ne İşe Yarar?

socrratic

 

Google, Socratic uygulamasını geçen yıl satın aldı. Google Socratic olarak hafızalarımızda kalacak olan uygulama, eğitim alanında öğrencilere yardımcı kaynak olarak hizmet verecek. Uygulama, Google yapay zeka desteği ile lise ve üniversite öğrencilerine yardımcı olacak. Google tarafından yayınlanan yeni Socratic, iOS kullanıcıları için App Store’da yayında ve Android kullanıcıları için bu sonbaharda kullanıma sunulacağı bekleniyor.

Bu uygulama ile, öğrenciler zor matematik denklemleri veya fizik problemini çözecek ve çeşitli rehberler ve çalışma materyalleri sunacak.

Google uygulaması tarafından yayınlanan yeni Socratic, öğrencinin sorunun fotoğrafını çekerek Google yapay zeka aracılığı ile Web’de  alakalı ve güvenilir kaynaklardan sorunun cevabını bulacak. Öğrenciler ayrıca problem sormak ve Web üzerinden cevap bulmak için sesli komutları kullanabilecek.

Uygulama, temel kavramları otomatik olarak tanımlayan yerleşik bir algoritma ile birlikte geliyor. Google tarafından Socratic, öğrencilerin kolayca anlamalarına yardımcı olacak videoları, konsept açıklamaları ve çevrimiçi kaynakları olacak.

Google uygulamasının Socratic, yüksek öğrenim ve Biyoloji, Fizik, Cebir, Geometri, Kurgu, Kurgu Dışı ve daha fazlası gibi lise konularında 1000’den fazla konu rehberine sahiptir. Öğrenci daha fazla bilgi edinmek isterse, web üzerinde daha detaylı araştırmaları sunacak.

Yeniden tasarlanan uygulama, daha önce de belirtildiği gibi, App Store’da mevcut ve Google Play’de Android kullanıcıları için de yakında hizmet verecek.

Bir yorum bırakınız...

*