Google TV ve Android TV Arasındaki Fark Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Google TV ve Android TV Arasındaki Fark Nedir?

Google-TV

Online dijital medya platformları her geçen gün artmaktadır. Her gün yeni servis, hizmet ve terimler karşımıza çıkmaya başadı. Bunlardan iki tanesi yine Google şirketine ait Google TV ve Android TV terimleridir. Peki Google TV ve Android TV arasındaki fark nedir?

Google TV’nin Android TV’den farkı Nedir?

Google TV, Google’ın makine öğrenimi, Google Asistan ve Google Bilgi Grafiği tarafından desteklenen Android TV için yeni bir arayüzdür.  Google TV, Android TV‘nin yerini almıyor çünkü Google TV bir işletim sistemi değil, Google TV, Android TV’nin işletim sistemi üzerine inşa edilmiş yeni bir arayüzdür.

Google TV, Android TV’de yer alan uygulamalara daha düzenli bir şekilde ulaşmanızı ve gezinmenizi sağlayan bir arayüze sahiptir. Google TV’nin ne yaptığına örnek verecek olursak, bilim kurgu ile ilgili bir film aradığınızı varsayalım, bulmak istediğiniz film, dizi gibi showları Google Assistan ve Google Bilgi Grafiği aracılığı ile Netflix, Disney +, HBO Max gibi platformlardan sonuçları bularak size listeler.

Telefonunuzda veya TV’nizde şovlar bulduğunuzdaa, bunları İzleme Listenize de ekleyebileceksiniz, daha sonra istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Bu özellik normalde her platformun kendisinde mevcuttur. Ancak Google TV bunları size tek çatı altında getirir.

Google TV hangi cihazlarda çalışır?

Google TV, Android TV işletim sisteminin üstünde çalışan bir yazılımdır. Bu nedenle, Android TV çalıştıran her cihaz Google TV’ye yükseltilebilir. Ancak şuan için, Google TV, sadece yeni Chromecast ile piyasaya sürülüyor.  Google, diğer Android TV’lerin ve Android TV kutularının 2021’den itibaren Google TV’yi alabileceğini doğruladı. Android TV’yi, Google TV’ye yükseltmek için 2021 yılını beklemek gerekecek.

Bir yorum bırakınız...

*