Google Voice ve Hangouts Arasındaki Fark Nedir? | Sonsuz Teknoloji Google Voice ve Hangouts Arasındaki Fark Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Google Voice ve Hangouts Arasındaki Fark Nedir?

hangout google voice

Google Voice, sevdiğiniz ve önemsediğiniz kişilerle iletişim halinde olmanız için size daha fazla yol sunmakla ilgilidir. Bilgisayarınız, e-posta ve telefonlarınız arasındaki iletişimi sağlar. İş ve adres defterleri ile telefonları arasındaki uçurumu kapatmak için geleneksel PC’lerin günleri geride kaldı. Kişisel bilgisayarlar ve cep telefonları, insanların iletişim bilgilerinin çoğalmasına neden olduğu verileri depolamak için çok kullanışlı hale gelmiştir. Google Voice, tüm telefonlarınızı bir araya getiren yalnızca bir telefon numarası vererek hepsini bir araya getirir. Ardından, yeni nesil mobil iletişimde yeni trend olan Hangouts geliyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları yeni trend haline gelmiştir. Sosyal medyanın baskınlığı, mesajlaşma uygulamalarının ve bağlı oldukları sosyal medya uygulamalarının gücünü etkilemiştir. Hangouts’la sadık kalmanız veya Google Voice’a geçmeniz gerekip gerekmediğini daha iyi anlamak için Google Voice ile Hangouts arasındaki bazı temel farklılıkları ele alalım.

Google Voice Nedir?

Google Voice, tek bir numaraya sahip olmanızı ve birden fazla telefona yönlendirmenizi sağlayan İnternet tabanlı bir telefon hizmetidir. E-posta ve telefon iletişimi arasındaki engeli kaldırır, sesli mesajlarınızı çevrimiçi olarak kaydeder ve sesli mesajınızı metne aktarır. Numaranız birden fazla cihazda aynı kalır. Kullanıcıların, seçtikleri alan kodlarındaki mevcut numaralar listesinden istedikleri sayıda seçim yapmalarına izin verilir, kullanıcı hesabı başına maliyet ücretsizdir. Google Voice kişileriniz aslında Google’da çalışan kişilerdir.

Hangouts Nedir?

Hangouts, Google tarafından geliştirilen ve mesajlar, fotoğraflar ve daha fazlasını gönderip almanıza ve hatta ücretsiz video görüşmeleri başlatmanıza ve ayrıca VOIP özelliklerine sahip olmanıza olanak tanıyan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama içinde telefon görüşmeleri yapmak için Google Voice ile entegre edilen Google’ın telefon hizmetinin geleceği budur. Arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmanıza ve bir konuşma başlatmanıza izin verir. Uygulamaya Gmail veya Google + ‘dan çevrimiçi olarak erişilebilir. Ancak, Google Voice’a telefon görüşmeleri yapmak için erişmek isterseniz, Hangouts’ta normal telefon görüşmeleri almak için Hangouts Dialer adlı ayrı bir uygulama indirmeniz gerekir.

Google Voice ve Hangouts Temelleri

Hangouts, mesajlar, fotoğraflar ve daha fazlasını gönderip almanıza ve hatta bir veya bir grup içinde ücretsiz video görüşmeleri başlatmanıza olanak tanıyan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantı kurmak ve sohbet başlatmak için Gmail ve Google + ‘ya entegre birleşik bir iletişim hizmetidir. Diğer yandan, Google Voice, tüm cihazlarınız için tek bir telefon numarası sağlayan tek bir telefon hizmetidir. Böylece, telefon numaranızı değiştirmeden istediğiniz yerden sesli mesaj gönderebilir, metin gönderebilir ve sesli posta gönderebilirsiniz. Nerede olduğunuza bakmaksızın telefon numaranızı korur.

Erişim

Google Voice, hemen hemen tüm alan kodlarından tek ve sanal bir telefon numarası verir. Bir numaranız olduğunda, bağlamak istediğiniz telefon numaralarını ayarlamanız ve doğrulamanız gerekir. Numara, diğer telefon hatlarınızın herhangi birini veya tümünü sabit hattınız, cep telefonunuz vb. çalar. Bu, bulunduğunuz yere bakılmaksızın sadece tek bir numara ile ulaşılabilir. Doğrudan arama yapmak için Google Voice’a uygulama aracılığıyla da erişebilirsiniz. Hangouts’a hangouts.google.com web sitesinden veya Gmail’deki Hangouts sohbet penceresinden bilgisayarınıza erişebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...
Image Segmentation

Image Segmentation Nedir, Ne İşe Yarar?

Image Segmentation ifadesinin Türkçe karşılığı olarak kullanılan “Görüntü Bölütleme” işlemi Nesne tanıma ...
Dual kamera

Dual Kamera Nedir Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün yeni özellikler çıkıyor. Dual kamera da ...