Google Yerel Restoranları Destekleyecek Yeni Bir Özelliği Kullanıma Sundu! | Sonsuz Teknoloji

Google Yerel Restoranları Destekleyecek Yeni Bir Özelliği Kullanıma Sundu!

Google yerel restorant

Google her geçen gün yaptığı yenilikler ile gündeme gelmeyi başarıyor. Yeni alınan karar ile birlikte eklenen özellik sayesinde yerel işletmeler daha da ön plana çıkartılacak.

Google yerel restoranları destekleyecek yeni bir özelliği kullanıma sundu! Tüketici ve üretici destekli güncellemeler yayınlayan Google, hem satın alacak müşterilerin hayatını kolaylaştıracak hem de satıcı olan kişilerin satışlarını arttıracak yeni bir özellik kullanıma sundu.

Yeni eklenen özellik sayesinde Google’da yapacağınız işletme aramalarınızda size en yakın olanı ve paket servisi yapanları ilk sırada gösterecek. Özellik herkes için her yerde kullanıma açıldı. Ancak kullanım sağlayabilmeniz için çevrenizdeki işletmelerin bu yeni özelliğe göre şekillenmiş olması gerekiyor.

“Yakınlardaki Paket Servisleri” Dönemi Resmen Başladı

Yakınlardaki paket servisleri dönemi Google sayesinde resmen başlamış durumda. Haritalar üzerinde yapacağınız “yakınlardaki” arama kelimesi sayesinde size en yakın hizmet sunan restoranları görüntüleme imkânınız bulunuyor.

google paket servis

Google, yeni özelliğini kullanıcılara sağ altta çıkan panel ile tanıtmıştı.

google hemen ara

Panel üzerinde “Teşekkürler” ve “Hemen Göz at” butonları yer almaktaydı. Teşekkürler seçeneği seçildiği zaman panel hiçbir işlem yapmadan kapanıyor ancak hemen göz at seçeneği seçildiği zaman söz konusu özellik ile ilgili bilgilendirme sayfasına yönlendiriliyordu.

Bilgilendirme işleminden sonra kullanıcılar haritalar sistemine yönlendiriliyor ve yeni özelliği kullanmaları sağlanıyordu.

Yakınlardaki Yerel İşletmeler Özelliği ile Neler Değişecek

google yakındaki paket servis

Yakınlardaki yerel işletmeler özelliği ile neler değişecek? Her ne kadar eskisi kadar telefon üzerinden sipariş verme dönemi kapanmış olsa da halen bu yöntem ile internetten yemek siparişi verenlerin sayısı azımsanacak düzeyde değil.

Yemek sepeti ve benzeri sistemler üzerinden isteklerinizi seçerek kısa bir süre içerisinde siparişinizi oluşturma imkânınız zaten bulunuyor. Google eklediği yeni özellik ile birlikte bu gibi sistemlerde yer edemeyen işletmeleri öne çıkartmaya çalışıyor.

Her ülkede ve her eyalette aynı anda kullanıma sunulan bu özellik ülkemizde de kullanıma açıldı. Gerekli koşulları karşılayan işletmeler bu sistemde otomatik olarak yer alamaya başladı.

Özellik sonrasında kullanıcıların ve işletme sahiplerinin artısı şu yönde olacak

  • Google aramalarında paket servisi olan işletmeler üst sıralarda yer alacak.
  • Paket servisi arayan kullanıcılar sipariş verecekleri restoranları daha kolay ayırt edebilecek.
  • Herkese açık müşteri yorumları sayesinde işletmeler hakkında detaylı bilgi sunulabilecek.
  • Küçük işletmelerin yerel alanlarında satışlarını artı yönde arttırması da beklenenler arasında.

Google Yakınlardaki Paket Servisi Özelliği Nasıl Kullanılır?

google yakındaki paket servis özellikleri

Google yakınlardaki paket servisi özelliği nasıl kullanılır? Google yeni özelliğini herkesin kullanımı için açmış durumda. Peki bu özellik nasıl kullanılır?

Yakınlardaki paket servisi özelliğini kullanmak için bir İnternet tarayıcısı ya da Google haritalar uygulamasını kullanabilirsiniz. Hizmetten yararlanabilmek için tek yapmanız gereken arama alanına “Yakınlardaki Paket Servisi” Arama terimini girmek.

  • Tarayıcı veya Google Haritalar üzerinden harita servislerine ulaşın.
  • Sol üst kısımda bulunan ya da Orta üst kısımda bulunan arama alanına “Yakınlardaki paket servisi” arama terimini girin.
  • Karşınıza listelenecek olan işletmelerden istediğinizi seçerek sipariş verin.

Bir yorum bırakınız...

*