Güvenlik Kamera Sistemi Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler | Sonsuz Teknoloji

Güvenlik Kamera Sistemi Satın Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

güvenlik kamera

Makalenin en başında belirtmek ve vurgulamak isterim ki kablolu güvenlik kamera sistemleri, kablosuz Wi-Fi kameralardan daha güzel ve çok daha güvenilirdir. Tercihin kablolu kamera sistemleri olacağını varsayarak bu makalede kablolu kamera sistemleri üzerinde duracağız. Kamera sistemi satın almadan önce bilmeniz gereken birkaç şey vardır.

Donanım

Güvenlik kamera sistemleri bir DVR kutusu ve bir avuç kadar kamera ile birlikte gelir. Ancak sistemi yönetmek ve beslemeleri görüntülemek için de gerekli olan bir monitör, mouse ve klavye birlikte satılmazlar. Bu donanımları kendiniz ayrıca tamamlamanız gerekir.

Bazı güvenlik kamera sistemleri  yanında mouse bulunur, ancak çoğu sistemde bir monitör yoktur ve bu tüm güvenlik sistemi kurulumun en önemli parçasıdır. Halihazırda bu donanımlarınız elinizde yoksa, kamera sisteminizi satın almaya gittiğinizde bunların maliyetini hesaba katmayı unutmayın.

Planlama

Kablolu güvenlik sistemlerinde ister DVR kutusu olsun ister bilgisayar donanımı olsun kameralar kablolar ile DVR bağlantı noktasına  doğrudan bağlı olması gerekir. Bu nedenle DVR cihazının ve kameraların koyulacağı yerlerin iyi belirlenmesi gerekir. Kameradan DVR cihazına ulaşacak kablonun nerelerden geçeceğini ve kaç kamera ile güvenliğin sağlanacağını iyi hesap hesap etmek ve gereksiz yerlere kamera koyarak harcama yapmayı önlemek gerekir. Bu nedenle kamera yer ve açılarının iyi hesaplanmalıdır.

Kameralarınızı monte etmek istediğiniz yere ve DVR kutusunu nereye yerleştireceğinize bağlı olarak, muhtemelen yaratıcı olmak zorunda kalacaksınız. Kabloların geçecek yerleri azaltarak kamera ve kabloları gizlemek için elinizden geleni yapmalısınız.

Bu nedenle, bir plan yapın ve kamera yerleştireceğiniz yerin kesin düzenini bilin. Kablo hareketlerini engelleyen duvarları yalıtım veya yangın blokları gibi arasında herhangi bir şey olup olmadığını öğrenin ve işlemi başlatmadan önce kablolarınızı hangi rotada kullanacağınızı öğrenin. Montajlama işlemi başlamadan önce bunları bilin aksi taktirde montajlama esnasında sorunlarla karşılaşırsınız.

Montajlama

İşi başkasına yaptıracaksanız da yukarıdaki bilgilere sahip olmak ve hazırlık yapmak işiniz çabuk ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. İşi kendiniz yapacak iseniz tek yapmanız gereken kabloları zeminden, bodrum katından ve evin diğer tarafındaki zemin altından yürütmek olacaktır.  Burada yapacağınız iş kamera ve DVR cihazı arasındaki kablonun gideceği güzergahı iyi bir şekilde montajlamak olacaktır.

İnternet Bağlantısı

Kablolu bir güvenlik kamera sistemine sahip olmanın büyük faydalarından biri, İnternet bağlantısına ihtiyaç duyan çoğu Wi-Fi kameradan farklı olarak onu kullanmak için İnternet’e bağlamanız gerekmemesidir.

Ancak, kamera dışı bir kamera sisteminin olumsuz tarafı, evden uzaktaysanız, telefona uzaktan erişemeyeceğinizdir. Bunun yerine, kamera sisteminizi sadece DVR kutusundan ve bağlı monitör ve çevre birimlerinden görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Ancak kendi kamera düzeninizi de İnternet’te daha güvenli bir hale getirmenin  yolları da vardır. Kamera düzeninizi de İnternet ortamına aktarabilir takip edebilir ve yönetebilirsiniz. DVR ve kameraları satın aldığınızda verilen yazılımların çoğunda bu özellik mevcuttur. Cihaz ile verilen rehner kitapçıklarda bu işlemi nasıl yapacağınız muhtemelen anlatılır. Alternatif farklı yazılımlarda kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*