Hasarlı MP3 Dosyalarını Onarma | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Hasarlı MP3 Dosyalarını Onarma

bozuk mp3 onarım

MP3 dosyalar da diğer dosya türleri gibi, farklı sebeplerden dolayı hasar görebilir  ve bozulabilir.  MP3 dosya, hasar gördüğünde hiç bir medya oynatıcıda çalışmaz. Hasarlı MP3 ses dosyasını tekrar dinleyebilmeniz için ya yenisini internet’ten tekrar indirmeniz gerekir ya da internet’ten telafi etmek mümkün değilse hasarlı mp3 dosyasını onarma yollarına gitmelisiniz.

MP3 dosyasının hasarlanması çeşitli nedenlerden dolayı olabilir.  MP3 dosyasını İnternet’ten indirdiyseniz, indirdiğiniz kaynakdaki mp3 dosyası hasarlı dosya olabilir. Bu durumda farklı İnternet sitelerinden indirme yoluna gitmelisiniz. Bazen İnternet sitesinde sorun olmasa bile İnternet ağınızdaki sorundan dolayı mp3 dosyası hasarlı olarak inmiş olabilir. Dosyayı tekrar indirmeyi denemek gerekir. Belki de dosyalarınıza virüs bulaştığından dolayı mp3 dosyanız bozulmuş olabilir. Bu makalede sizeler mp3 dosyalarını nasıl onaracağımızdan bahsedeceğiz.

MP3 Dosyalarını Onarmak için Mp3 Dönüştürücü Kullanın

Mp3 dönüştürücü uygulamalar, kullanarak dosyadaki bozuk sektörel parçacıları düzelterek dosyanın onarılmasını sağlayabilirsiniz. Apple ürünü olan iTunes müzik dosyalarınızı saklamanıza ve çalmanıza olanak veren bir medya yöneticisidir, ancak MP3 dosyalarınızı onarmak için de kullanılabilir. iTune uygulamasını kullanarak Mp3 dosyanızı tekrar MP3 formatına dönüştürmeyi deneyin. Mp3 dönüştürme işlemini farklı mp3 dönüştürücüler kullanarak da yapabilirsiniz.

Mp3  dönüştürücü program yerine online çalışan mp3 dönüştürücüleri de kullanabilirsiniz. Online  hizmet veren bir çok mp3 dönüştürücü vardır. Arama motoruna “online mp3 converter” yazın ve karşınıza bir çok alternatif seçenek çıkacaktır. Genel itibari ile kullanımları kolaydır. Mp3 dosyasını sürükleyip ve genellikle “output format” seçeneğini de mp3 seçerek “convert” butonuna basmanız yeterlidir.

Program Kullanarak MP3 Dosyalarını Onarma

Mp3 dosyaları kurtarmak için bilgisayarda kullanabileceğiniz küçük ücretsiz araçlar mevcuttu. Bunlardan biri de MP3val adlı araçtır.  MP3val

, bozuk MP3 dosyaları birkaç tıklama ile onarmanızı sağlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yardımcı programdır. Kurulum gerekmeyen USB aygınızda dahi taşıyabileceğiniz küçük kullanışlı bir mp3 onarma aracıdır. MP3val’ı işletim sisteminize uygun olanı bilgisayarınıza indirin , arşivi çıkarın ve yürütülebilir  exe dosyasını başlatın.

mp3 düzeltme
Program açıldığında, üstteki “File” menüsünü tıklayın ve “Add file(s) veya klasördeki birçok mp3 dosyasını seçecekseniz “Add folder”ı seçerek bozuk mp3 dosyalarını mp3 onarma aracına yükleyin.

Dosyalar eklendiğinde, üst taraftaki “Actions” menüsünü tıklayın ve “Scan all” seçeneğini seçin. Bu işlem eklediğiniz mp3 dosyalarını tarayacak ve bozuk olan dosyları bulup onarmanıza izin verecektir. Bozuk dosyaları tespit ettikten sonra yine “Actions” menüsünden “Repair all files” seçeneğini seçerek bozuk mp3 dosyalarını onarmaya başlayın.

İnternet ortamında çok fazla ücretsiz mp3 onarım aracı mevcuttur. Diğer onarım araçlarını kullanarak da bozuk ve hasarlı mp3 dosyanızı onarmayı deneyebilirsiniz. Farklı araçlar, bozuk mp3 dosyasını onarmak için daha iyi performans sergileyebilir. Bu nedenle farklı mp3 onarma araçlarını da denemek de fayda vardır.

Online Mp3 dosyalarını onarma

mp3 onarım repair

Online ücretsiz hizmet veren mp3 onarıcı sitelerde vardır. Bunlardan biri de  mp3repair adlı sitedir. Kullanımı oldukca kolaydır. Dosyanızı sürükleyip onarım işlemine başlamınız yerelidir. Mp3 dosya onarım araçlarında olduğu gibi mp3 dosyaları onarmak için online hizmet veren bir çok site vardır. İnternet’ten araştırma yaparak dosyalarınızı bu sitelerde onarmayı deneyebilirsiniz.

Eğer bu işlemlerin hiç biri işe yaramıyorsa mp3 dosyanız onarılamayacak şekilde tahtibata uğramış demektir.

Bir yorum bırakınız...

*

netflix güncelleme

Netflix VPN Kullanımını Neden Engelliyor?

Netflix, dünya genelinde hizmet veren bir yayın film ve dizi platformudur. Netflix ...
windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...
xbox ücretsiz oyun

Xbox Game Pass Kütüphanesine Temmuz Ayında Eklenecek Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu

Microsoft şirketi, geçtiğimiz günler içerisinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile birlikte ...