HoloLens 2 Piyasaya Çıktı - Özellikleri ve Fiyatı | Sonsuz Teknoloji HoloLens 2 Piyasaya Çıktı - Özellikleri ve Fiyatı | Sonsuz Teknoloji

HoloLens 2 Piyasaya Çıktı – Özellikleri ve Fiyatı

HoloLens

Teknolojinin bu kadar ilerlemesini birçok insan bekleyemezdi. Karma gerçeklik cihazı olan HoloLens 2 piyasaya çıktı. Microsoft tarafından piyasaya sunulan cihaz yepyeni jest kontrolleri ve geniş açı ile kullanıcıların karşısına çıktı.

HoloLens Nedir?

Microsoft tarafından ilk olarak 2016 yılında piyasaya sürülen Windows 10 işletim sistemi ile uyumlu çalışan bir gözlük. HoloLens, Windows 10 işletim sistemi için holografik yansıtıcı işlevi görüyor.Windows 10 işletim sistemini size holografik olarak yansıtarak Windows 10 işletim sistemini sesli olarak yönetmenizi de sağlıyor.

Microsoft serinin ilk cihazını 2016 yılında piyasaya sürmüş oldukça beğenilmişti. Microsoft beğenilen bu cihazın üzerine yeni özellikler ekleyerek seriyi devam ettirme kararı aldı. HoloLens 2 şu an için belli ülkelerde satışı çıktığı ilerleyen dönemde Dünya genelinde satışa çıkacağı biliniyor.

HoloLens 2 Özellikleri

Microsoft uzun süredir üzerinde çalıştığı cihazı sonunda piyasaya sürdü. HoloLens 2 ilk modele göre daha geniş açılı görüş sunuyor. Cihaz ilk modele görüş açısı 52 dereceye çıkardı.

Bir diğer özelliği ile kullanıcıların dikkatini çeken HoloLens 2 aynı zamanda holografik kullanıldı. Cihaz jest takip ettikten sonra kullanıcıların bileğinde holografik düğme oluşturarak karşısına menü sunuyor. Bu düğmeye eğer dokunur iseniz menüler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Serinin ilk cihazına özel uygulamalar mevcuttu. Fakat firma bu kez oldukça farklı bir yol izleyerek cihazı profesyonel kullanıcıların hizmetine sundu. Daha çok ticaret alanında faaliyet göstereceği düşünülen cihaz standart kullanıcılar için pek uygun gözükmediği biliniyor.

HoloLens 2 ‘de 2K çözünürlükte görüntü sunan firma gözünüzün durumuna göre görüntüyü ayarlıyor. Cihaz 4 adet ana kamera ve 2 adet kızılötesi kamera ile kullanıcıların karşına çıktı.

HoloLens 2 ‘de dikkat çeken bir özellik ise yeni ses teknolojisi ile donatılmış olması. Cihaz içerisin 4 GB Ram bulunurken 64 GB depolama özelliği ile dikkat çekiyor.

HoloLens 2 Fiyatı

Cihaz yeni özellikleri dikkat çekerken fiyatı ile de çekmeyi başarmışa benziyor. Ülkemizde henüz satışa sunulmamışken ortalama 20 bin TL olacağı gelen bilgiler arasında. Satışa sunulan ülkelerdeki fiyatı ise 3500 dolar olduğu açıklandı.

Bir yorum bırakınız...

*

steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...