HTC Desire 20 Pro Tanıtıldı Özellikleri ve Fiyatı | Sonsuz Teknoloji

HTC Desire 20 Pro Tanıtıldı Özellikleri ve Fiyatı

HTC Desire 20 Pro

Tayvan merkezli teknoloji firması HTC, düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında yeni akıllı telefonunu duyurdu. HTC Desire 20 Pro ismi verilen cihaz, üstün performansıyla dikkat çekerken şık tasarımıyla da göz dolduruyor. Dörtlü kamera kurulumu ile birlikte piyasaya çıkacak olan yeni akıllı telefon da ayrıca 5.000mAh batarya kapasitesi de bulunuyor. Dilerseniz, HTC firması tarafından tanıtımı yapılan yeni akıllı telefonu gelin birlikte yakından inceleyelim.

HTC Desire 20 Pro Özellikleri

Geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde tanıtımı yapılan yeni akıllı telefon HTC Desire 20 Pro özellikleri ile dikkat çekiyor. Android 10 işletim sistemine sahip olacağı açıklanan yeni akıllı telefon, kullanıcıların karşısına NFC teknolojisi ile gelmeye hazırlanıyor. Söz konusu teknoloji sayesinde kullanıcılar, herhangi bir fiziksel karta gerek duymadan ödemelerini cihazlarından kolaylıkla yapabiliyor. Peki, HTC firması tarafından tanıtımı yapılan yeni akıllı telefonun diğer teknik özellikleri neler?

Ekran Özellikleri

Herhangi bir ekran koruma teknolojisine sahip olmayan yeni akıllı telefon, kullanıcıların karşısına 6,55 inç büyüklüğünde ekran ile çıkmaya hazırlanıyor. Cihazın çözünürlüğü ise FHD Plus olarak açıklandı.

Kamera Özellikleri

Firma tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yeni akıllı telefon, 48 MP çözünürlüğünde ana kamera ile piyasaya çıkacak. Ana kameraya ek olarak cihazın arka kısmında ayrıca 3 adet de (8 MP + 2 MP + 2 MP) özel olarak tasarlanmış kamera bulunuyor. Herhangi yapay zeka

desteğine sahip olmayan yeni akıllı telefonun öz çekim kamerası ise 25 MP çözünürlüğünde.

Diğer Özellikler

Snapdragon 665 isimli işlemciden gücünü alan yeni akıllı telefon da 6 GB Ram bulunuyor. MicroSD kart desteğine sahip olacağı açıklanan cihazın dahili depolama alanı ise 128 GB olarak açıklandı. Quick Charge 3.0 teknoloji ile birlikte piyasaya çıkacak olan cihazın batarya kapasitesiyse 5.000mAh olarak duyuruldu.

Yukarıda yer alan özellikler ile birlikte piyasaya çıkacak olan cihaz da Android 10 işletim sistemi bulunuyor. Ayrıca cihaz içerisinde Bluetooth 5.0 teknolojisi ile birlikte NFC desteği de yer alıyor.

HTC Desire 20 Pro Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son derece kusursuz bir tasarıma sahip olan yeni akıllı telefon HTC Desire 20 Pro, üstün performansıyla birlikte kullanıcıların karşısına gelmeye hazırlanıyor. Resmi fiyatı ve çıkış tarihi henüz açıklanmayan cihazın 2020 yılı içerisinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Bir yorum bırakınız...

*