HTML Ve CSS Öğrenmenize Yardımcı Olacak Siteler | Sonsuz Teknoloji

HTML Ve CSS Öğrenmenize Yardımcı Olacak Siteler 

html css

 

Html’in açılımı; Hyper Text Markup Language anlamına gelmektedir. CSS; Cesading Style Sheets anlamına gelmektedir. Html ile web sayfasına ait şablon, CSS ile şablonu özelleştirebilirsiniz. Html ve CSS öğrenmenize yardımcı olacak sitelerden bilgi alabilirsiniz.

Web sayfası oluşturulmasında kullanılan dillerden biri html’dir. Html ile web sayfası oluşturabilirsiniz ancak html tek başına yeterli olmayabilir. Görsellikte canlılık katmak için CSS kullanabilirsiniz. CSS sayesinde arka plan, kaydırma çubuğu, yazı boyutu, yazı renkleri, öğe, şekil, menü gibi birçok şeyi tasarlayabilirsiniz. Html kullanarak sadece statik web sayfaları oluşturmuş olursunuz. 

Html ve CSS kodlaması yaparken yapacağınız en ufak hata, yaptığınız çalışmanızı doğru şekilde çalıştırmaz. Html ve CSS kodlama öğrenmenize yardımcı olacak siteler bulunmaktadır. 

W3 Schools 

W3 Svhools, kodlamaya ilk adım atan kişiler için en iyi sitelerden biridir. Site İngilizcedir. Siteye ait forum bulunmaktadır. W3 Schools sitesinde aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz. Çalışmalara ait örnekler bulunuyor. Html, CSS, bootstrap, renk, simge, grafik, java script, SQL, PHP, ASP, web şablonu, xml gibi çalışmalar hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Khan Academy 

W3 Schools’tan sonra en iyi sitelerden biri de Khan Academy’dir. Tüm işletim sistemlerinde mobil uygulaması bulunuyor. İngilizce ve Türkçe olmak üzere 10 binin üstünde ders eğitim videoları yer almaktadır. Web sitesi oluşturmak için aradığınız her şeyi 

Khan Academy’de bulabilirsiniz. 

Coursera 

Course, ingilizce tabanlı sitedir. Ücretsiz üye olabilirsiniz. Adnroid ve İOS işletim sistemlerinde uygulaması bulunuyor. Ders videoları izleyerek verilen ödevleri ve sınavları yaparak kodlama öğrenebilirsiniz. Siteye üye olan diğer öğrencilerle iletişim kurarak fikir alabilir ve çalışmalarınızı tartışabilirsiniz. Program sonunda alacağınız sertifika ile bin 700 şirketten birinde başvuru yapabilirsiniz. 

Upskill 

Upskill, sitenin farklı dil seçenekleri bulunuyor ancak site İngilizcedir. Acemilerin ilk uğrayacağı sitelerden biridir. İlk öğreneceğiniz dersler basittir. Öğrendikçe dersler zorlaşır. Öğreneceğiniz bilgiler sayesinde acemilikten profesyonelliğe yükselebilirsiniz.  

Google 

En büyük arama motorlarından biridir. Yaptığınız çalışmada takıldığınız her şeyi Google’de arayarak bulabilirsiniz.  Google arama tekniklerini kullanarak daha retkin sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*