Huawei Mate 30 Pro Türkiye Fiyatı | Sonsuz Teknoloji

Huawei Mate 30 Pro Türkiye Fiyatı

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro, son zamanlarda Türkiye’ye ne zaman geleceği merak edilen cihazlardan olmuştu. Huawei markasının Google ile yaşadığı kriz nedeniyle içinde Google servisleri barındırmayacak olan bu cihazın fiyatı belli oldu. Bu cihazın bu kadar çok merak edilmesinin sebebi ise kendi servislerini kullanacak olmasıydı.

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri Nasıl Olacak?

Huawei markasının yeni telefonunda özellikle yüz tanıma ve ses tanıma özellikleri üzerinde durulmuş. Bu sistemler için özel olarak Kirin 990 işlemcisini kullanan Huawei, bu konuda oldukça iddialı. Bu 2 önemli özelliğin yanında cihaz 40 Megapiksel kamera ile gelecek. Arka tarafta bulunun diğer kamera ise 8 Megapiksel ve 10 kata kadar yakınlaştırma özelliğine sahip. Cihazın ön kamerası ise 32 Megapiksel ile geliyor.

Huawei Mate 30 Pro, 6.53 inç ekran ve 2400×1776 piksel AMOLED ekran sunuyor. Bu özelliklerin yanında cihazın bir diğer önemli özelliği ise HDR 10 ile gelmesi. Çünkü HDR 10 teknolojisi günümüz için çok önemli bir teknoloji. Bu teknoloji ile renkler daha canlı ve daha derin bir şekilde görüntülenebiliyor. Çünkü bu teknoloji 8 bit olan renk derinliğini 10 bite kadar çıkarabiliyor. Bu sayede ise renkler daha geniş ve daha canlı bir hale bürünüyor. Ancak aklınızdan çıkarmayın, HDR 10 kalitesini yakalamak istiyorsanız HDR destekli içerik oynatmalısınız.

Huawei Mate 30 Pro Ne Zaman Türkiye’ye Geliyor?

Cihazın özellikleri kullanıcılarda her ne kadar merak uyandırsa da Google krizi hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ancak yine de kullanıcılar bu cihazın ne zaman Türkiye’ye geleceğini merak ediyorlar. Mate 30 Pro, 5 Şubat tarihinde Türkiye’de satışa çıkacak. Kullanıcılar bu cihazı Huawei mağazalarından ve teknik servislerinden satın alabilecekler.

Huawei Mate 30 Pro Türkiye Fiyatı

Son olarak bu güçlü amiral gemisinin Türkiye fiyatı ise belli olmuş durumda. Huawei firmasının kendi servislerini kullanacağı bu cihaz aslında ülkemiz için biraz pahalı gözüküyor. Çünkü Huawei Mate 30 Pro Türkiye fiyatı 8999 TL olacak.

Bir yorum bırakınız...

*