Huawei Nova 7 Pro Özellikleri ve Fiyatı | Sonsuz Teknoloji

Huawei Nova 7 Pro Özellikleri ve Fiyatı

Huawei Nova 7 Pro

Huawei firması, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik kapsamında yeni amiral gemisini tanıttı. Huawei Nova 7 Pro ismi verilen cihaz, oldukça zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Kirin 985 5G isimli işlemciden gücünü alan yeni akıllı telefon, kullanıcıların karşısına iki farklı model ile çıkmaya hazırlanıyor. Peki, geçtiğimiz günlerde tanıtımı gerçekleştirilen yeni amiral gemisi kullanıcılara hangi özellikleri vaat ediyor? Merak edilen bu sorunun yanıtını gelin detaylı bir şekilde cevaplayalım.

Huawei Nova 7 Pro Özellikleri

Tanıtım etkinliği geçtiğimiz günlerde yapılan Huawei Nova 7 Pro özellikleri ile dikkat çekiyor.  Dörtlü kamera teknolojisine sahip olacağı açıklanan yeni amiral gemisinde aynı zamanda çift ön kamera özelliği bulunuyor. Peki yeni akıllı telefon kullanıcılara ne vaat ediyor?

Ekran Özellikleri

6,57 İnç büyüklüğünde ekrana sahip olacağı açıklanan yeni akıllı telefon, kullanıcıların karşısına 2340X1080 piksel çözünürlüğünde çıkacak. Cihazın ekran yenileme hızı ise 60Hz olarak duyuruldu. Ayrıca amiral gemisinde kullanılacak parmak izi teknolojisi ekrana entegre bir şekilde gelecek.

Kamera Özellikleri

Huawei Nova 7 Pro kamera özellikleri ile dikkat çekiyor. Dörtlü kamera teknolojisine sahip olacağı açıklanan yeni amiral gemisinin ana kamerası 64 MP olarak duyuruldu. Ana kameraya aynı zamanda 8 MP çözünürlüklerine sahip periskop kamera ile üçüncül kamera eşlik ediyor. Cihaz da ayrıca 2 MP çözünürlüğüne sahip derinlik sensörü de bulunuyor. Firma tarafından yapılan bir başka açıklamaya göre yeni akıllı telefon çift ön kamerayla gelecek. Ön kameranın çözünürlükleri ise 32 MP ve 8 MP olarak duyuruldu.

İşlemci Özellikleri

Huawei firması tarafından tanıtımı gerçekleştirilen yeni amiral gemisi gücünü Kirin 9855G isimli işlemciden alıyor. Cihazda kullanılan işlemci sayesinde kullanıcılar 5G bağlantı desteğine sahip oluyor. Ayrıca Kirin 9855Gisimli işlemci, diğer işlemcilere göre oldukça düşük güç tüketimi imkanı sunuyor.

Diğer Özellikler

128 GB ve 256 GB depolama alanına sahip iki modelle piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni amiral gemisinin Ram kapasitesiyse 8 GB olarak duyuruldu. 4.000mAh Batarya kapasitesine sahip cihaz da aynı zamanda 40W gücünde hızlı şarj desteği bulunuyor.

Huawei Nova 7 Pro Fiyatı

Zarif tasarımıyla birçok kişinin beğenisini kazanan Huawei Nova 7 Pro fiyatı ile dikkat çekiyor. 8 GB Ram ve 128 GB depolama alanına sahip en düşük modeli satın almak isteyen kullanıcılar 3.699 yuan, bir üst model olan 256 GB depolama alanına sahip cihazı satın almak isteyen kullanıcılar ise 4.099 yuan ödeme yapması gerekecek. Unutmadan kullanıcılar microSD kart desteği sayesinde cihazın hafızasını yükseltebilecek.

Tanıtım etkinliği geçtiğimiz günlerde yapılan yeni amiral gemisinin çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı. İlk olarak Asya pazarında satışa sunulması beklenen yeni akıllı telefonun ne kadar satacağı ise oldukça merak konusu.

Bir yorum bırakınız...

*