Huawei P40 ve Pro için Olası Beklentiler | Sonsuz Teknoloji

Huawei P40 ve Pro için Olası Beklentiler

huawai p40 pro

 

Çin’in en büyük akıllı telefon firması olan ve Asya pazarından ziyade tüm dünyada yüksek satışlar da elde etmeye başlayan Huawei, yeni amiral gemisi modelleri ile yine oldukça iddialı geliyor. P40 ve P40 Pro olarak piyasaya sürülecek bu yeni iki model, firmanın kendi geliştirdiği işletim sistemi ile çalışacak. Donald Trump tarafından firmaya uygulanan yaptırımlar sonucunca Huawei kendi işletim sistemi HarmonyOS’u geliştirmeye başladı. Bu da Asyalı teknoloji devinin tüm dünyada lider olmaya aday olduğunu gösteriyor.

Firmanın yeni modelleri hakkında edinilen tüm bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

KAMERA VE EKRAN ÖZELLİKLERİ

Huawei P40 ve P40 Pro, kamera ve ekran özellikleri ile göz doldurmayı planlıyor. Modeller üzerinden yürütülen tahminler doğrultusunda firmanın, her iki model için de oldukça gelişmiş bir kamera sistemi geliştireceği neredeyse kesin gibi. P30 Pro modellerinde bulunan dörtlü kamera sistemine ek olarak bu yeni modellerde bir de aksiyon kamerasının yer alması oldukça mümkün. Ayrıca yeni modellerde kamera yakınlaştırma teknolojisi de oldukça yüksek seviyede olacak. P30 için 5 kat optik ve 50 kat dijital yakınlaştırma sağlayan firma, bu yeni modeller için sınırları zorlayacak.

Kamera özelliklerinin yanı sıra firma, ekran için de sınırları ve hayal gücünü zorlayacak gibi. Huawei P40 serisi için AMOLED ekran teknolojisini kullanabilir. Firma P30 serisi için OLED ekran kullanma yoluna gitmişti.

MODELLER İLE İLGİLİ OLASI BEKLENTİLER

P40 serisi için beklentiler oldukça fazla ve hiçbiri de hayal değil gibi duruyor. Örneğin Huawei sıkça eleştiri alan ön kamera teknolojisini bu yeni seride üst seviyeye çekebilir ve hatta çift ön kamera ile bambaşka bir lezzet sunabilir. Bunun yanı sıra firma IP sertifikasını da yüksek tutmayı planlıyor. Yeni modeller bu sayede pek çok darbeye ve faktöre daha dayanaklı bir hale gelebilir.

Serinin resmi olarak tanıtılması ve çıkış tarihinin belirlenmesi adına firmadan yapılan net bir açıklama yok ama Asyalı teknoloji devi bu modelleri 2020 yılı için çıkartacak gibi duruyor.

Bir yorum bırakınız...

*