İhtiyacınız Olan Ama Bilmediğiniz WhatsApp Uygulamalar ve Uzantılar | Sonsuz Teknoloji

İhtiyacınız Olan Ama Bilmediğiniz WhatsApp Uygulamalar ve Uzantılar

whatsapp

WhatsApp, en popüler  ve akıllı telefonlarda olmazsa olmaz olan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Medya, WhatsApp Web’de gözlerinizi rahatsız etmekten koruyor ya da aynı telefonda iki WhatsApp hesabı kullanıyorsa, birkaç uygulama ve uzantı mümkün olan her şeyi yapabilir.

Uzantılardan herhangi birini kullanmak için Google Chrome’u veya Opera gibi Chromium tabanlı bir tarayıcı çalıştırmanız gerekir ve elbette, bilgisayardaki WhatsApp Web’i kullanmalısınız. Bu arada, bu listedeki uygulamalar Android’e güveniyor.

WhatsApp Business (Android)

Çift SIM kartlı bir telefonunuz varsa, muhtemelen her bir numara için bir WhatsApp hesabı istersiniz. Birden çok hesap kullanmak için klonlama uygulamaları var. Ama en iyi seçenek Whatsapp’ın resmi uygulaması olan, WhatsApp Business’ı kullanmaktır.

WhatsApp Business,  alışkın olduğunuz mesajlaşma sürümünün başka resmi olan bir uygulamasıdır. İşletmeler için, “hızlı yanıtlar” gibi sık yazılı mesajlar göndermek, farklı sohbetler tanımlamak için etiketler gibi birkaç ek özellik vardır.

Ama her şeyden çok, WhatsApp Business iki farklı numara ile mükemmel çalışır. Kişi listesi her iki uygulamada da aynı kalır, ancak WhatsApp veya WhatsApp Business’ı çalıştırarak yanıtlamak istediğiniz  SIM’e karar vermeniz gerekir.

Şu anda, WhatsApp Business, iOS’ta değil, yalnızca Android’de kullanılabilir. WhatsApp, yakında iki SIM kullanmanıza olanak tanıyan yeni iPhone XS, XS Max ve XR için bir iOS sürümünü piyasaya süreceğini söyledi.

İndir: Android için WhatsApp Business (Ücretsiz)

WhatsAuto (Android)

Çok meşgul olduğunuzda size gelen mesajlara kayıtsız kalmamak için cevap vermek istiyorsanız WhatsAuto, otomatik yanıtlar ayarlamanıza izin verir. Ayarladığınız mesajları otomatik olarak sizin için cevap verir.

Uygulamanın özelleştirmesi kolaydır. Önceden belirlenmiş şablon otomatik yanıtlarından birini seçebilir veya özel bir tane oluşturabilirsiniz. Biçimlendirme ile çalışır, böylece herhangi bir metni kalın, italik veya çizili yapabilirsiniz. Tüm kişi listenize, yalnızca bazı kişilere veya favorileriniz hariç tüm kişilere otomatik yanıt gönderecek kişileri seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, yanıtın üstünde bir “Otomatik Yanıtla” başlığı vardır, ancak isterseniz zaman bunu kaldırabilirsiniz.

WhatsAuto ayrıca bir mesajın ne sıklıkta gönderileceğini seçmenizi de sağlar. Bir kişinin gönderdiği her iletiyi yanıtlayabilir veya otomatik yanıtı tekrar bu kişiye göndermeden önce beş dakikalık bir pencere vererek daha az rahatsız edici olabilirsiniz.

İndirin: Android için WhatsAuto (Ücretsiz)

WikiBot (Hepsi)

WhatsApp sadece bir sohbet uygulamasından daha fazlasıdır. WhatsApp’da iş uyarıları, haber güncellemeleri vb. Gibi kullanabileceğiniz bazı güçlü hizmetler vardır. Muhtemelen bilmediğiniz başka bir hizmet Vikipedi. WikiBot’a bir kelime yolla ve size Vikipedi tanımını gösterecek. Türkiye’de Vikipedia erişim engeli vardır. Ama muhtemelen özellikle Vikipedi kullanmak için VPN gibi yollara başvuran sayısı çoktur.

Önce WikiBot’un telefon numaranızı kişi listenize eklemeniz ve ideal olarak WikiBot olarak kaydetmeniz gerekir. Kayıt olmak için tıklayın

. Ardından, yazan numaraya bu mesaj gönderin: join ultramarine-tapir

Hizmeti etkinleştirdiğinize dair bir yanıt alacaksınız.

Botu kullanmak için bir kelime veya ifade gönderin ve WikiBot birkaç satırlık tanım ile yanıtlayacaktır. Basit şeylerin anlamlarını incelemek veya bir kimsenin Google’a sahip olmadan kim olduğunu öğrenmek için iyi bir yoldur.

Hide Media (Chrome)

WhatsApp Web, herkesin size gönderdiği tüm fotoğrafları ve videoları otomatik olarak yükler. Gizleme, varsayılan olarak WhatsApp Web’deki tüm görüntüleri otomatik olarak gizleyen basit bir uzantıdır. Resim hâlâ indiriliyor, ancak göremediğiniz için bulanık. Resmi veya videoyu görüntülemek için, fare imlecinizi gösterilecek şekilde üzerine getirin. Bir video için, gösterdikten sonra oynat düğmesine basabilirsiniz.

WhatsApp Web’i kullanırken gizliliğinizin kontrolünü ele almak için basit ve etkili bir uygulama. Tabii ki, WhatsApp kullanırken gizliliği korumak için diğer ipuçlarını da kullanmalısınız.

WAToolkit (Chrome)

WAToolkit, WhatsApp Web’i kullanan herkes için sahip olunması gereken bir Chrome uzantısıdır. WhatsApp Web’i birkaç diğer kullanışlı özellik ile birlikte çok daha iyi hale getiren iki hileyi ekler.

İlk olarak, WAToolkit sohbet kabarcıklarının genişliğini düzeltir. WAToolkit, ekran alanını optimize etmek için sohbet balonlarını tam genişlikte yapar.

İkincisi, Chrome’un araç çubuğunda bir WAToolkit simgesi alırsınız. Yeni bir mesaj aldığınızda, simge okunmamış mesajlar için bir rozet ekleyecektir. Gelen tüm iletilerinizi WhatsApp Web penceresine geçiş yapmadan okumak için simgenin üzerine gelin. Bu sadece bir zaman tasarrufu değil, aynı zamanda iki mavi tika takmadan mesajları okumak için  WhatsApp Web hilesidir.

Telefonunuzda, WhatsApp Web ile oldukça sık karşılaşılan bir bağlantı sorunu varsa, söz konusu simge de turuncuya döner. WAToolkit ayrıca her zaman masaüstü bildirimlerini de ekler; böylece Chrome’u kapattığınızda bile, WhatsApp Web bildirimleri alırsınız.

İndirme: Chrome için WAToolkit (Ücretsiz)

  1. Değerli paylaşımınız için teşekkürler.Çok faydalanıyorum yazılarınızdan

Bir yorum bırakınız...

*

Reklam engelleme eklentileri

Google Chrome Reklam Engelleme Eklentileri

Reklam engelleme eklentileri internette sık gezinen kişiler için oldukça önemli. Çünkü internette girdiğimiz sitelerin neredeyse hepsinde reklamlar mevcut. Bu reklamlar sitelerin herhangi bir yerinde ...
android netflix

Netflix’te Tüm Cihazlarınızdan Nasıl Çıkış Yapılır?

Netflix, her yerde kullanılabilen yaygın bir dizi ve film platformudur. Konsollar, bilgisayarlar, telefonlar, tabletler ve TV'lerin hepsinin, Netflix hesabına giriş yapmanıza olanak tanıyan kendi ...
dns

DNS Değiştirme Neden Yapılır, Popüler DNS Adresleri 2021

DNS değiştirme işlemi, çeşitli nedenlerden ötürü yapılabilmektedir. Bazı kullanıcılar, yavaşlayan internet hızlarını arttırabilmek için DNS ayarlarını değiştirirken bazı kullanıcılar ise erişim engelinin bulunduğu internet ...
Ubisoft Plus Nedir

Ubisoft Plus Platformu Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz senelerde hizmete sunulan Ubisoft Plus hizmeti günümüzde hala aktif olarak kullanılabiliyor. Oyuncuların tercih edebileceği bu platform sayesinde aylık belli bir ücretle bir çok ...
PHP

PHP Programlama Dili Nedir? Nerelerde Kullanılır?

PHP programlama dili özellikle web siteleri için oldukça önemli bir dildir. Senelerdir kullanılmaya devam edilen bu dil günümüzde de birçok kişi tarafından tercih ediliyor ...
League of Legend lol

League of Legends’a Yeni Başlayanlar için Rehber

League of Legend (LOL), yeni başlayanlar, oyun kazanmak ve oyun konusunda uzman olmak için efsaneler liginin temellerini öğrenmelidir. Bu yazımızda, LOL ile ilgili bazı ...
whatsapp

WhatsApp’ta Sizi Kimin Engellediğini Nasıl Öğrenirsiniz?

Facebook'a ait mesajlaşma platformu, WhatsApp'ta birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek son zamanlarda insanlar en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. WhatsApp'ta birinin sizi ...
windows 11

Bilgisayarı Windows 11 için Kontrol Etme

Windows 11 işletim sisteminin bilgisayarınıza kurulup kurulamayacağını PC Health Check uygulaması ile kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarınızın  Windows 11'i yükleyip yükleyemediğini kontrol etmek için Windows 11 ...
Dijital portföy

Dijital Portföy Nedir Nasıl Oluşturulur?

Dijital portföy terimini duyulduğunda çoğu kişi fotoğrafçılık, grafik tasarımcılığı veya diğer görsel sanatlarla ilgili bir dijital depolama akla gelebilir. Ancak durum tam olarak öyle ...
gmail

Gmail Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Gmail, muhtemelelen diğer e-posta hizmetleri arasında en sık kullanılan hizmetlerden biridir. Çok fazla e-posta sağlayıcısı olunca bu e-posta sağlayıcıları arasında hangisi daha avantajlıdır diye ...