İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

İnstagram bilgisayar

İnstagram bilgisayarda nasıl kullanılır sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Çünkü bazı zamanlarda instagrama bilgisayardan girmek gerekebilmektedir. Telefonun bozulması, tamire gitmesi gibi durumlarda sosyal medya hesaplarına bilgisayardan ulaşmak isteyenler olmaktadır. Twitter, facebook gibi uygulamalara bilgisayar üzerinden girilebilse de instagrama bilgisayar üzerinden ulaşım sağlamak güç olabilmektedir.

İnstagram genellikle akıllı telefonlar üzerinden kullanılan fotoğraf ve video paylaşma platformudur. İnsanlar bu uygulama ile günlük hayatlarında çektikleri fotoğrafları ve yaşadıkları olayları takipçileri ile paylaşmaktadırlar. Akıllı telefon üzerinden kullanımda büyük kolaylıkla bu paylaşımlar yapılabilmektedir. Fakat bazı zamanlarda bilgisayar üzerinden instagrama giriş yapmak istenmektedir. Böyle bir durumda çoğu kişi web site üzerinden giriş yapılamaktadır. Fakat web sitesi üzerinden giriş yapıldığında instagramın bazı özellikleri kullanılamamaktadır. Kısıtlı kullanım imkânı ile web sitesi üzerinden instagrama girilmektedir.

Windows 10 Uygulama Mağazasıyla İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

instagram bilgisayara aktarma

Windows 10 uygulama mağazası birçok faydalı uygulamayı bünyesinde bulundurmaktadır. Bu uygulamalar arasında instagramı bilgisayarda kullanmak için tasarlanmış “İnstagram” uygulaması da bulunmaktadır.

İnstagram uygulamasını mağazadan indirdikten ve yükledikten sonra bilgisayarınızda telefon ara yüzüne benzer bir görüntü ile karşılaşmaktasınız. Bu uygulama içerisinde hikâye ekleme, hikâyeleri görme, takip ettiklerinize yorum ve dm atma gibi özellikleri kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Fakat fotoğraf ekleme konusunda yardımcı olamamaktadır. Bu uygulama ile fotoğraf eklemesi yapılamamaktadır. Onun dışında ki tüm özellikleri kullanabilmektesiniz. Fotoğraf eklemek için ayrıca bir Windows 10 mağazasından uygulama yüklemeniz gerekir. Örnek olarak App for Instagram View, Upload Photo

Web Sitesi Üzerinden İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Bilgisayardan web tarayıcısı üzerinden instagrama giriş yapmak mümkündür. Fakat bu şekilde instagram çok kısıtlı şekilde kullanılmaktadır. Örneğin dm atma özelliği web tarayıcısı üzerinden kullanılamamaktadır. Farklı ayarlar yaparak bu özelliği açmanız gerekmektedir. Fotoğraf ekleme, hikâye görüntüleme gibi özellikleri kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Andorid Emülatörleri İle İnstagram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

ınstagram emulatör

Android emülatörleri, bilgisayarlarınızı bir android cep telefonu gibi kullanmanıza olanak sağlamaktadırlar. Bu uygulamalar bilgisayarınızın işletim sistemini değiştirmemektedir. İstediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yapmanız gereken tek şey bu emülatörlerden birisini bilgisayarınıza yüklemek ve çalıştırmak. Daha sonra yüklediğiniz emülatör üzerinden instagrama girerek sanki cep telefonundan instagram kullanıyormuş gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. İndirebileceğiniz emülatörler aşağıda listelenmiştir.

  • BlueStacks: En çok tercih edilen uygulamadır. Kurulum dosyasını internette bulmanız mümkündür. Kuruduktan sonra instagram uygulamasını açarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Andy: Bilgisayarınızı android telefon gibi kullanmanıza olanak sağlayan bir diğer kullanışlı programdır. Birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kurulumu ve kullanışı son derece kolaydır. Kurduktan sonra instagramın her özelliğini bilgisayardan kullanabilirsiniz.
  • Nox App Player: Andorid telefonlarınızda kullandığınız her uygulamayı bu emülatör sayesinde bilgisayarınızda kullanabilmektesiniz. İnstagramı bilgisayardan sıkıntısız kullanabilmek için yükleyebilirsiniz.
  • Genymotion: Bilgisayarınızı akıllı telefon gibi kullanarak, sorunsuz şekilde instagrama girmenizi sağlayacak güçlü bir emülatördür.

Bu dört uygulamadan istediğinizi indirerek ve instaragram uygulamasını kurarak instagram hesaplarınızı bilgisayarda kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde de tüm özellikleri aktif olarak kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

Xbox series x

Xbox Series X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xbox Series X, yeni tasarımı ve geliştirilmiş donanımı ile Microsoft’un piyasaya sürdüğü ...
MIUI 12

MIUI 12’den Devrim Niteliğinde Güncelleme

MIUI 12 den Devrim Niteliğinde Güncelleme, yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte ...
Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

Instagramda Etiketleme Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar?

Tüm dünya üzerinde diğer insanlarla bağlantı kurmak , sohbet etmek, pazarlama yapmak ...
google fotoğraflar

Google Fotoğraflar Varsayılan Olarak Sosyal Medya Klasörlerini Yedeklemeyecek

Google Fotoğraflar, özellikle telefonlarda fotoğraf ve videoları yedeklemek için harika bir uygulamadır ...
temmuz oyunları

PlayStation 4 Temmuz Ayı Ücretsiz Oyunları

Sony, her ay geleneksel ücretsiz oyun indirme hizmetini Temmuz ayında da devam ...
excel ortalama alma

Excel’de Ortalama Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de ortalama alma işlemi oldukça kolay ve bir o kadar da pratik ...
call of duty

Call of Duty: Warzone Maçları Kısa Bir Süre için 200 Oyuncuya Çıkıyor

Call of Duty: Warzone dörtlü maçları kısa bir süre için artık daha ...
torrent nedir

Torrent Nedir ve Torrent Nasıl Kullanılır?

Torrent nedir sorusu internetin yaygınlaşması ile oldukça fazla sorulan bir soru olmuştur ...