Instagram, IGTV Butonunu Kaldırıyor | Sonsuz Teknoloji

Instagram, IGTV Butonunu Kaldırıyor

ınstagram ıgtv

Yakın zamanda Instagram’ın, ana ekranın sağ üst köşesindeki IGTV butonunu kaldıracağı yönünde söylentiler ortaya çıkmıştı. İlk olarak Haziran 2018’de eklenen IGTV kısayolu, Youtube’a rakip olması hedefiyle Instagram’a eklenmişti. Instagram yetkilileri çok az sayıda kullanıcının IGTV’yi kullanıdğını keşfettikten sonra düğmeyi kaldırmaya karar verdiğini açıkladı.

Bu küçük detayın aslında Instagram’ın arayüzünde hoş bir değişiklik oluşturduğunu söyleyebiliriz. Yaşanan bu gelişmeye dayanarak kullanıcıların IGTV’yi kullanması için uygulamayı biraz kurcalaması gerektiğini söyleyebiliriz. Elbette dilerseniz ayrı bir uygulama olarak IGTV’yi indirebilirsiniz ancak dev video paylaşım uygulaması olan TikTok’a nazaran söz konusu uygulamanın daha az tercih edileceği aşikar.

Bu açıklamaların ardından IGTV’nin Instagram’dan bağımsızlaştırma çalıştırmalarına tabi olduğunu söylememiz pek de yanlış olmaz.

Instagram’ın, lansmanından bu yana içerik oluşturucuları ve kullanıcıları IGTV’ye çekmek için elinden geleni yaptığı bilinen bir gerçek. İçerik üreticileri de buna karşın Instagram’ın YouTube’dan gelir dağılımı ve sponsor ücreti konularında daha geride olduğunu söylemişti. Hal böyle olunca IGTV kullanıcıların iliği odağında olamadığından dolayı gözlerden uzak kaldı.

Bir yorum bırakınız...

*