Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak İçin Ne Yapılmalı? | Sonsuz Teknoloji

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak İçin Ne Yapılmalı?

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

 

Instagram, günümüzde en çok aktif kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformlarından biridir. Öyle ki, Instagram’a üye olan kişi sayısı, günümüzde milyarları aşmıştır. Instagram bu kadar popüler bir platformken, birçok şirket ve firma ya da blog yazarları ve küçük işletmeler; Instagram’da hesap açarak, işlerini ya da yaptıklarını sosyal medyaya taşımaktadır.

Birçok kişi için bir sosyal medya platformundan çok daha fazlası olan Instagram, aynı zamanda birçok kişinin de gelir kapısı olmuş durumda. Hal böyle olunca, insanlar profillerini daha fazla kişiye ulaştırabilmek için; Instagram takipçi arttırma yollarını araştırmaya başlıyor. Bugün sizler için hazırladığımız bu içerik ile Instagram’da var olan hesabınızın ya da yeni açacağınız hesabın takipçi sayısını nasıl daha kısa süre içerisinde arttırabileceğinizi anlattık.

Aşağıda yer alan adımları uyguladığınız zaman; takipçi sayınız oldukça büyük bir hızla artış gösterecektir. Hazırsanız, başlayalım…

Etiket Kullanmaya Özen Gösterin

Etiketler, Instagram’ın en büyük özelliklerinden birisidir. Örneğin, İstanbul’da çektiğiniz bir manzara fotoğrafını Instagram hesabınızda paylaşacağınızı var sayalım. Fotoğrafı paylaşırken, İstanbul ve manzara etiketini mutlaka kullanmalısınız. Bunun yanı sıra paylaştığınız manzara fotoğrafının; İstanbul Kadıköy’e ait olduğunu var sayalım. Etiketleriniz arasında Kadıköy’ü de kullanmalısınız. Bu sayede bu etiketlerde arama yapan kişilere doğrudan erişim sağlayabilirsiniz.

Eskimeyen Taktik: Takibe Takip Yapın!

Instagram hesabınızın bir butik hesabı olduğunu düşünelim. Rakip olan butik hesaplarına girerek; o hesabın takipçilerini ve gönderilerini beğenen kişileri takip ederek, geri takip yapmalarını bekleyebilirsiniz. Bu, sizin hedef kitlenize çok daha kısa sürede ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Öte yandan yorum yapan kişileri de takip etmeniz, sayfanızın daha kısa sürede büyümesini sağlayacaktır.

Sık Sık Düzenli Paylaşım Yapın

Instagram’da sık sık paylaşım yaparak aktif olduğunuzu kanıtlamanız, takipçilerin ve potansiyel takipçilerinizin hoşuna gidecektir. Öyle ki, kimse aylar önce paylaşım yapan bir hesabı takip etmek istemez. Günde 3 – 5 paylaşım yaparak; takipçilerinizin sizi tanımasına ve yeni gelen takipçilerin aktif olduğunuzu görmesine olanak tanıyın. Bu sayede bilinirliğiniz artacak ve kişiler aktif bir hesap olduğunuzu görerek; sizi takip etmek isteyecektir.

Bir yorum bırakınız...

*