İnstagram Web Sürümüne Bir Yenilik Daha | Sonsuz Teknoloji

İnstagram Web Sürümüne Bir Yenilik Daha

Instagram Plus

Instagram kullananlar için gün geçmiyor ki yeni bir özellik gelmesin. Kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için sürekli yenilikler yapan instagram uygulaması web sürümüne canlı yayın izleme opsiyonunu yerleştirdi. İnstagram web üzerinde her özelliği çalışmadığından yüksek bir kullanıcı sayısına erişmesi maalesef sağlanamadı. Sürekli bu konu üzerinde çalışan geliştirme ekibi sayesinde instagram web üzerinde mesajlaşma özelliği getirildi. Şimdi de canlı yayın özelliği geldi. Daha fazla özelliğin gelmesi de belki an meselesi.Tüm dünyanın ev karantinasında olduğu bu günlerde sosyal medya kullanımı oldukça yoğunlaştı. Özellikle instagram kullanıcıları evlerden canlı yayın yapmaya başladı. Bu güne kadar yapılan canlı yayınlar sadece instagram uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyordu. Haliyle sadece instagram uygulaması telefonunda yüklü olanlar izleme yapabiliyordu. Ama yeni güncelleme sayesinde canlı yayınlar artık bilgisayardan web sürümünden de izlenebilecek.

Facebook ve WhatsApp kullanıcılarını sadece telefondan değil PC’den de kendine bağlamaya çalışan İnstagram, geçtiğimiz günlerde de direk mesajlaşma özelliğini web sürümüne eklemişti. Bütün bu eklentiler ve yenilikler sayesinde instagram kullananların sayısı bir hayli artacak.

Canlı yayınlara hikâyeler bölümünden bakılacak. Telefondaki uygulamadan tek farkı yorumlarda olacak. Canlı yayın yorumları görüntü ekranında sağ tarafa ayrı bir pencere olarak gelecek. Şimdilik sadece yapılan canlı yayını izleme ve yorum yapma özelliği getirilen web sürümünde maalesef henüz canlı yayın yapılamıyor. Ancak instagram

geliştirme ekibinin çok yakın zamanda web üzerinden canlı yayın yapma özelliği de getireceklerine şüphe yok.

Web Sürümüne Gelen Mesajlaşma Özelliği

İnstagram uygulamasının en beğenilen özelliklerinden biri olan direk mesajlaşma özelliği web sürümüne de geldi. İnstagram kullanıcıları bir taraftan PC bir taraftan telefonla uğraşmak zorunda kalmadan mesajlaşabilecekler.

2019 yılında bu özelliğin testlerine başlayan instagram geliştirme ekibi sayesinde artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Bu özellik ile instagram uygulaması üzerinden bilgisayardan da mesaj yazıp okuyabilmeyi mümkün kılacak.

Ancak instagram ekibinin geliştirdiği bu özelliğin her bilgisayar için kullanılır olması kısa zaman içinde gerçekleştirilmezse popülerliğini kaybedebilir. Çünkü her bilgisayar üzerinde bu özellik henüz çalışmıyor. Buna bir çözüm bulunacağına inanarak yazımızı burada noktalıyoruz.

Bir yorum bırakınız...

*