İnternet Hızı Ne Kadar Olmalıdır? ∞ Sonsuz Teknoloji

İnternet Hızı Ne Kadar Olmalıdır?

Hızlı internet

Kullandığınız internet paketine göre İnternet hızı ne kadar olmalı? İnternet servis sağlayıcıları müşterilerine her zaman daha hızlı İnternet paketlerini satmak isterler. Ama sizin gerçekten ne kadar internet hızına ihtiyaç var? Cevap beklediğinizden daha karmaşık. Yüksek hız İnternet paketleri her zaman çok para vermeye değmez.

İnternet hızı ölçüsü

İnternet hızı genellikle saniyede megabit cinsinden ölçülür, Mbps olarak yazılır. Bir megabayt oluşturmak için 8 megabit gerekir, bu nedenle 1000 Mbps bağlantınız varsa (gigabit), 1 GB’lik bir dosyayı indirmek 8 saniye sürer. İnternet hızı sonuçta bant genişliği ölçüsüdür. 25 Mbps bağlantınız varsa, aynı anda beş 5 Mbps Netflix dizisi izleyebilirsiniz.

Genel olarak, video akışı maksimum bant genişliğini kullanır. Netflix, 1080p videolar için yaklaşık 5 Mbps kullanıyor ve 4K videolar için 25 Mbps tavsiye ediyor. YouTube genellikle biraz daha yüksektir, çünkü birçok video 60fps’de oynatır ve 1080p 60fps’de yaklaşık 7 Mbps kullanır. Bir YouTube videosu ortalama 7 Mbps’dir. Önceden ara belleğe alınacağı için YouTube genellikle bağlantınızı en üst seviyeye çıkarmaya çalışır.

Yeterli bant genişliğine sahip değilseniz, YouTube sizi yaklaşık 1 Mbps bağlantıda bile izleyebilmenizi sağlayarak video kalitesini 480p 30fps’ye veya daha da altına düşürür. Netflix, kaliteyi mevcut hıza ayarlayarak büyük ölçüde aynı şekilde çalışır. Çalışan birden fazla cihazınız varsa, yönlendiriciniz hepsi arasındaki trafiği dengeleyecek ve akışınız buna göre ayarlanacaktır. YouTube Ne Kadar Veri Kullanıyor?

Dolayısıyla, bir anlamda, bağlantınızın ne kadar hızlı olduğu önemli değildir, çünkü video akışı genellikle olabildiğince fazla bant genişliği kullanır. En azından düşük kaliteli bir izlemeyi desteklemek için yeterli hızınız olduğu sürece, hiçbir sorun yaşamazsınız. Daha yüksek bant genişliğine sahip bir akışa sahip olmak sadece daha yüksek kalitede video oynatmayı sağlar.

İnternet Yükleme (upload) Hızı Önemli mi?

İnternet yükleme hızı, İnternet paketinde oldukça önemli bir başka bölümüdür. İnsanların yüklemeden çok indirme yaparlar. Bu nedenle servis sağlayıcılar yükleme hızını daha düşük olarak hizmet verirler. İnternet yükleme hızınız, içeriği İnternet’e ne kadar hızlı yükleyebileceğinizi belirler. Dosyaları Google Drive‘a veya Dropbox’a yüklüyorsanız, yükleme hızıyla sınırlandırılırsınız. Üstelik sadece dosyalar değil, yükleme hızı aslında bir video yüklediğiniz için Facetime ve Skype kalitesini etkileyebilir. Twitch veya YouTube gibi bir sitede yayın yapmayı düşünüyorsanız, yüksek bir yükleme hızına ihtiyacınız olacaktır.

Servis sağlayıcılar genellikle İnternet indirme hızının reklamını yaparak satış yaparlar.  İnternet indirme ve yükleme hızını öğrenmek için online İnternet hız testi servislerinden faydalanabilirsiniz. İnternet hız testi araçları için tıklayınız

.

İnternet hız testi yaparken, Laptop gibi cihazlarla kablosuz bağlantı ile yaptığınız internet test sonuçları yanıltıcı olabilir. İnternet hızınızın gerçek değerini kablolu  internet bağlantısı yaparak alabilrsiniz.

İnternet Bağlantısı Ne Kadar Hızlı Olmalı?

İnternet bağlantı hızı ne kadar hızlı olursa internete sorunsuz bağlanabilirsiniz? Kararınızı etkilemesi gereken iki ana faktör vardır. Evinizde kaç kişi İnternet kullanıyor ve ne kadar indirme yapıyorsunuz. Videoyu HD kalitesinde izliyorsanız, kaliteli bir izleme için kişi başına en az 5 Mbps öneririz. Fazlalık olması iyi, ama bu kullanımda büyük olasılıkla fark etmeyeceksiniz. Steam’den 5 Mbps’de 10 GB’lik bir oyun indirmek yaklaşık 4 saat sürer, ancak 100 Mbps bağlantıda 15 dakika sürer.

Genel olarak, yavaş İnternet bağlantılarında web’de gezinebilir ve günlük İnternet işlerinin çoğunu yapabilirsiniz. Bu gibi uğraşlarınız için yüksek İnternet hızına ihtiyaç duymazsınız. Video ile canlı yayın yapıyorsanız, büyük dosyalar yüklüyorsanız, görüntülü aramalar yapıyorsanız, Video izleme ve indirme işlemleri yapıyorsanız daha iyi bir  hızlı İnternet paketine ihtiyaç duyarsınız.

Fiber genellikle daha hızlıdır, çünkü tek seferde daha büyük miktarda veri aktarabilir. Daha yüksek bant genişliğine sahip bir boru, ISS’nizin size bu daha büyük borunun büyük bir bölümünü sağlayacağı anlamına gelir. Fiber kablolar teknik olarak iyi bakır kablolardan daha hızlı değildir, ancak çok daha yeni bir standarttır ve genellikle en geniş bantlı İnternet’i destekleyen kablolardan daha hızlıdır.

 1. BIZ NETFLIX ALMAYI PLANLIYORUZ VE INTERNET HIZIMIZ DOWNLOAD HIZIMIZ 10.4 FLN UPLOAD ISE 0.60-0.70 FLN NETFLIX ALSAK OYUNLARDA PING SORUNU VEYA INTERNETTE AĞIRLAŞMA OLURMU.

  • Sonsuz Teknoloji
   23:06 13 Mayıs 2020 23:06

   Size yeterli olur.

   • HA BIDE EVDE 4 KISIYIZ

    • Sonsuz Teknoloji
     10:51 14 Mayıs 2020 10:51

     o zaman iş değişir burada dikkat etmeniz gereken aynı anada internet kullanımdaki platformdur. Aynı anda 4 kişi youtube, netflix video izlemek, dosya indirmek gibi faalitelerde bulunursa sorun yaşarsınız, ancak bir kişi iki kişi bunları yapıp diğer iki kişi internet gezintisi yaparsa çok fazla (sorun olabilir) sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Kısacası kontrollü kullanmanız gerekir.

 2. Benim size bi sorum olcaktı.biz 2 kişiyiz.Annem genellikle internet youtube da gezinirken. Ben sosyal medya,youtube,internet,netflix de zaman geçiririm. Paketim 16 mpsye kadar,kota limitsiz fakat genede bağlantılarda kopma ve yavaşlamalar çok sık oluyor sebebi ne olabilir teşekkürler.

 3. iyi günler,evde internet paketi almayı düşünüyorum,tek kişi kullanacak,netflix te film izleme,youtube müzik dinleme gibi kullanırım.Kaç hızında almamı önerirsiniz?

 4. 10 mbps internet hızı ile lol oynarken ping sorunum çok oluyorum kaç mbps almam mantıklı olur?

  • Sonsuz Teknoloji
   08:45 21 Mayıs 2020 08:45

   Bu tür oyunları oynuyorsanız kesinlikle kablolu internet bağlantısını tercih etmelisiniz. Wi-fi ile bağlanarak bu tür oyunlarda ping sorunu yaşarsanız.

 5. Ramazan
  03:47 21 Mayıs 2020 03:47

  35 Mpbs vdsl paketim var. Modemim vdsl . Wi-Fi de 16 mbps ethernet kablosuyla 14 mbps hız alabiliyorum. Servis sağlayıcım türknet ve altyapımın 50 mbps vdsl e kadar uygun olduğu söylendi ama hız ortada. Çözümü var mıdır ve sizce nedir teşekkürler

  • Sonsuz Teknoloji
   08:51 21 Mayıs 2020 08:51

   Bu testleri farklı zamanlarda da yaptığınızda da ethernet kablosuyla 14 mbps alıyorsanız sorun var demektir. Bu konu ile ilgili servis sağlayıcınızın teknik servisi ile görüşmeye çalışın. Müşteri hizmetlerinde karşınıza çıkan temsilciler bazen konuyu anlayamaya biliyorlar, Israrcı olarak teknik destek almak istediğinizi belirtirseniz, sorunu çok daha kolay tespit edebiliyorlar. En azından modem ve servis sağlayıcılardan kaynaklı sorunları.

 6. bahadır
  15:59 21 Mayıs 2020 15:59

  Merhabalar. Altyapı olarak fiber var. Genellike world of tank ya da lol gibi oyunlar oynuyorum. Kaç mbps’lik net almalıyım?

 7. Biz evde 4 kişiyiz 2 tane küçük kardeşim var, ve akşam 4 kişi aynı anda baglanacagiz. Kardeşlerim surakli youtubeden video izliyor, annem, babam Facebook, instagram, tiktok arası dolaşıyor. Bende netflix izloyorum. Aynı anda girince bizim için 12 mbps hız yeter mi?

 8. Merhaba biz 4 kisiyiz annem pc den dizi izlityor yada canli yayin ben tlfdan dizi yegenimin biri pcden odevlerini yapiyor anime yada oyun oynuyor diger yegenimde tlf dizi izliyor komsumla ortak kullaniyordum fakat su gunlerde cekmiyor nasi bi internet almam gerekli aslima bakarsaniz su gunlerde boyle normalde 2 kisiyiz pek fazla internet kullanmiyorduk

  • Sonsuz Teknoloji
   08:59 22 Mayıs 2020 08:59

   anladığım kadarıyla 4 kişi aktif olarak internet kullanıcısınız bütçe sorunu yoksa 25 mbps, eğer bütçe sorunu varsa bir alt paket düşünmelisiniz.

 9. Merhaba ben interneti tek kisi kullanacagim youtube videolari izliyor ve sosyal medyayi aktif takip ediyorum .bana kac mbps hizinda internet yeterli olur acaba?

 10. merhaba, 5 kişilik evde herkes youtube tarzı video film kullanımı yapıyor, aynı anda giriyoruz çoğunlukla bende aynı şekilde ek olarakta pubg oynuyorum 16mbps paketim var 35mbpsye geçersem yeterli olur mu? (altyapımız 35mbpsye kadar destekliyor millenicom abonesiyim)

  • Sonsuz Teknoloji
   00:00 31 Mayıs 2020 00:00

   50mbps daha iyi olurdu elbette, millenicom firması ile ilgili pratik olarak hakkında fazla bilgim yok 35mbps yeterli olup olmaması tamamen firmanın hizmetine bağlı, Normal şartlarda sizin için 35mbps kafa kafaya yetecek bir hızdır.

   • Maalesef 35’e kadar destekliyor altyapımız. 16 mbps olanda hız testinde 15.7 alıyorum çoğunlukla. 35tede iyi bir hız alacağımı düşünüyorum, son olarak bişey sormak istiyorum sizce internetten verim alma adına altyapım kablolarım sağlıklıysa Millenicom mu Türknet mi?
    Teşekkürler, sevgiler..

    • Sonsuz Teknoloji
     16:38 31 Mayıs 2020 16:38

     Dediğim gibi Millenicom pratik olarak kullanmadığım için hakkında hiçbir bilgim yok. Firmaların verdiği bilgiyle gerçekte yaşanan farklı olabiliyor. o nedenle karşılaştırma yapmak zor.

 11. Merhaba,iki kişi kullanımı için internet hızı nekadar yeterli olur?alt yapı ADSL ,vdsl de olabilirmiş
  Üç telefon şirketini den de bilgi aldım
  Biri alt yapı 8 mgbp alt yapı dedi.diğer iki si;12/16 mgbs dediler.?bu nasıl oluyor?

  • Sonsuz Teknoloji
   23:28 3 Haziran 2020 23:28

   iki kişi için 12 yeterli olacaktır. 8 iki kişi video izlemelerde sorun yaşatır. Düşük bir internet hızı olur sizin için.

 12. ÖmerDöker
  23:49 13 Haziran 2020 23:49

  Selamlar hızım ortalama 54 mbps upload 9mb Ping 14-15 arası bu verilerle Full HD videoları izleyip online oyunları izlerken problem yaşarmıyım wifiden? Bu arada evde 2 kişi İnternet kullanmakta!

  • Sonsuz Teknoloji
   23:53 13 Haziran 2020 23:53

   Bu hızlarla normal şartlarda sorun yaşamazsınız. Ancak online oyunlarda Wi-fi ile sorunlar yaşanabilmekte. Wi-fi ile modem arasındaki mesafe de önemlidir. Test etmeden emin olamazsınız.

 13. Merhabslar emekliyim evdeyiz malum internet bağlattıracağım tek taşıyorum hd film ve hd canlı yayın kanallarını izleyeceğim..donmadan ne kadar hızda hangi türde internet almalıyım …önerebileceğşniz rahattütsüz internet sağlayıcılar varmı netspeet nasıl tşk ederim

  • Sonsuz Teknoloji
   12:11 15 Haziran 2020 12:11

   İnternet paketleri hakkında bilgim yok her geçengün firmalar farklı paketler sunuyor. Tek kişi için 8mbp veya 10mbps hız sizin için yeterli olacaktır.

 14. Merhabalar kullanmış olduğumuz internetin hızı 4 mbps ve aşırı yavaş.Alt yapı en fazla 16 mbps yi destekliyomuş.Ve bizde 16 ya çıkarmak istiyoruz ancak müşteri hizmetleri 16nın kopmalar yapacağını 8 mbps nin daha uygun olacağını söyledi.Arada fiyat farkı neredeyse yok.Bu yüzden de kararsız kaldık.Ve bu İnternet sorununu da bir an önce çözmek istiyoruz. 5 kişilik bir aile dizi film oyun canlı bağlantı ve sosyal medya kullanımı söz konusu.Çoğu kez de aynı anda.Sizce hangisi daha uygun olacaktır. Yardımcı olursanız seviniriz. Teşekkürler

  • Sonsuz Teknoloji
   19:05 18 Haziran 2020 19:05

   Film oyun gibi kullanımda 5 kişilik bir aile için 8 mbps yetersiz olur. Siz 16 mbps tercih edin.

 15. merhabalar HD Film, HD netflıx dizileri , oyunlar ve sosyla medya vb. hiç donmadan kullanmak istiyorum. evde 4 kişiyiz kaç mbps hızda kullanmam yeterli olur?

 16. Barış
  21:25 2 Ağustos 2020 21:25

  Merhabalar, süperonline 50mbps 150 GB kotalı taahhütüm bitti ve son 2 ay 150 GB yetmedi, yeni bir arayış içindeyim, 2 çocuk ( 5 ve 11 yaş) birisi (5yaş) gündüzleri Netfix den çizgi film izliyor, diğeri (11yaş) gündüzleri Netfix den dizi izliyor ve bizler (anne-baba) Çok sık değil ama haftada 2-3 akşam netfix den film izliyoruz, ve sosyal medya, face, YouTube vb. İle internete giriyoruz, acaba 35 Mbps bizim için yeterli olur mu?

  • Sonsuz Teknoloji
   08:37 3 Ağustos 2020 08:37

   35mbps yeterli olur. ancak sizin hızdan çok, kota sorununuz olmuş.Mümkünse Kotasız paket tercih etmelisiniz. Sürekli video kullanımı için 150 GB kota yetersiz olur.

 17. Merhabalar, Türksat Kablonet kullanıyorum. wireless ile pc den baktığımda download hızı 24.21, upload hızı 1.768 görünüyor. 3 kişiyiz. diğer 2 kişi sadece facebook ve instagram kullanıyor. ben youtube a 4K HD video yüklüyorum ve bunu yaparken çok zorlanıyorum. Bazen 20 dakikalık bir videoyu yüklemem 1 gün sürüyor. Sizce ne yapmalıyım?
  teşekkürler,

  • Sonsuz Teknoloji
   15:33 6 Ağustos 2020 15:33

   Eğer video yüklemesi yapıyorsanız, öncelikle yükleme esnasında kablolu bağlantı kullanmanızı tavsiye ederim. Ciddi anlamda video yüklem işi ile uğraıyorsanız ve videolarınız 4k kalitesindeyse İnternet paketinizi arttırmanızda fayda vardır. Bu tür video yüklemesi yaparken kota sorunu ile de karşılaşırsınız.Kotayı aştığınızda internet hızınız düşecektir. Hız düştüğü zaman video yüklemesi kabusa dönüşür. Başka bir alternatif de 4K videolarınızın çönürülüklerini düşürerek de yükleme yapalirsiniz. Video çönürlk ve boyut düşürüldüğünde de yüklemeden zaman kazanırsınız.

 18. Merhaba evde internet kullanacak 1 kişi var onuda pc den kablolu kullanicam. Wifi kullanmicam. Youtube twitch vb. 1080p kalitede 60fps izlemek istiyorum hızım ne kadar olmalı? Fiber 16mbps yeterli olur mu? Tesekkurler

 19. Merhaba. Türk telekom 12 mbps kullanmaya başladım bi kaç gün önce ama 1080p dizi izlerken donuyor takılamalar oluyor, sadece ben kullanıyorum interneti ne yapmamı önerirsiniz?

 20. Ben tek kullanıcam interneti online oyunları ve canlı derslere falan katılıyorum yeni ev interneti alacağım 80 mbps hız alabiliyor olarak gösteriyor alt yapıda sizce kaç almalıyım ve 35 mbps 3 upload vdsl alsam olur mu?

 21. Şerife
  22:53 5 Ekim 2020 22:53

  Merhaba biz evde 5 kişiyiz ben ve kardeşlerim (3)kişi eba zoom ve clasroom kullanicaz annem ve babamda fazla kullanmayacak biz dersteyken girmiyor olacaklar sizce 10mgbs internet bize yeterli olur mu?

  • Sonsuz Teknoloji
   23:20 5 Ekim 2020 23:20

   10mgbs (3)kişi eba zoom için çok yeterli olmayabilir. Özellikle ebada aşırı kullanmadan dolayı yüklenmeler olduğunda ciddi anlamda yavaşlama oluyor.

 22. Ayşe
  11:42 8 Ekim 2020 11:42

  Merhaba, normalde tek kişi (online ders, netflix, youtube, instagram, twitter, şarkı indirme) kullanacak ama arada (çok sık olmamakla beraber) kullanacak kişi sayısı 3-4 e kadar çıkabilir. (Onlar da aynı yerlere girerlerse) kaç mbps önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler

  • Sonsuz Teknoloji
   13:54 8 Ekim 2020 13:54

   Aynı anda dör kişi için bahsettiğiniz platformlar için ve servis sağlayıcı sorunları da hesaba katılınca en az 35mbps gereklidir

 23. Duygu
  18:36 11 Ekim 2020 18:36

  Merhaba. Haftada 20 saat Zoomda dersim oluyor. Çalışmalarım nedeniyle makale indiriyorum. Onun dışında evde bir kişi neredeyse her gün Netflix izliyor. Yazılarımı da Drive’a yüklüyorum. 10 ya da 16 Mbps yeterli olur mu? Teşekkür ederim.

 24. Ceyda
  22:11 18 Ekim 2020 22:11

  Google da internet hızımı test ettiğimde hızım 1.4 mbps çıkıyor bu çok mu yavaş ? Bu hızda teamste online derse girebilir miyim ?

 25. ravzanur soyman
  15:35 20 Ekim 2020 15:35

  ben ebadan veya zoomdan canlı derse giriyprum kaç mgps internet gerekir bilgi verebilir misiniz

 26. Düşünceli
  12:24 22 Ekim 2020 12:24

  Merhaba, aynı anda 2 kişi eba, zoom tarzı uygulama kullanacak. Bundan farklı zamanda yani zoom, eba kullanmazken 1 kişi youtube 720 p video izleme yaparken 1 kişi Facebook instagram vs. Kullanacak. Kasma olmaması için (özellikle 2 kişi eba ve zoomdayken) 25 mbps yeterli olur mu? Teşekkürler

  • Sonsuz Teknoloji
   12:43 22 Ekim 2020 12:43

   Ayna anda iki kişi hemen hemen yeterli olur. eba ve zoom’dayken bilgisayarda ekstra online işlemler yapmak istediğinizde kasmalar meydana gelebilir. Örnek olarak Online eğitimdeyken, online video ekranını küçültüp youtube’da bierşeylere göz gezdirmek online görüşmelerinizi olumsuz etkiler. Elbette bu birazda bilgisayar performansına da bağlıdır.

 27. Erkan
  16:37 27 Ekim 2020 16:37

  4k netflix izlemek istiyorum. Fiber alt yapımız var; 24 mbps yeterli midir? ev hane 2 kişi

  • Sonsuz Teknoloji
   17:12 27 Ekim 2020 17:12

   4k kalitesinde yayın için en az 25 mbps gereklidir. Aynı anda iki cihazdan 24 mbps ile netflix izlenemez. Netflixde her yayın 4k uyumlu değildir. 4k kalitesinde yayını izleyebilmek için TV’nin 4k özellikte olması ve Yayın içeriğinin de 4k ile yayınlanıyor olması gereklidir.

 28. Merhabalar…
  2 veya 3 öğrenci aynı anda wifi aracılığı ile zoom kullanırsa, internet bağlantısı en az kaç mbps olmalıdır?
  Teşekkür ederim!

  • Sonsuz Teknoloji
   16:11 17 Kasım 2020 16:11

   Zoom tarzı kullanımlarda karşı tarafında internet hızı önemlidir. 3 kişi için en az 25 mbps derim.

 29. Merhaba .Hızı 16mbps olan paketimi yenikleyeceğim.Evde 4kişi aynı anda eba ve zoom kullanıyoruz.hız olarak 35mbps yeterli olur mu?yoksa 50 mbpsye yükseltelim mi?Alttapı hipernet ve 84 mbps yi destekliyor

 30. merhaba , türkcell superonline kablonet kullanıcısıyım . pakette 16 mbps ye kadar diyor ancak test yaptığımda 23 ping, 2.49 download ,0.93 upload geliyor . zoomda görsel vs paylaştığımda internet yavaş , kararsız vb uyarı verip paylaşımı sonlandırıyor . bu normal midir ? müşteri hizzmetleri modem değişimi dedi ancak taahhütüm de sona ermişken devam edip etmemekte kararsızım .ayrıca evde zoomdan haftalık 30 saat ders yapan ve sosyal medya dizi film vs için kullanan toplamda 2 cihaz için türksat kablonet 25 mbpsy ye kadar olan paketler mi daha uygundur 50 mbps mi ? daha önceki 16 mbps ye kadar olan deneyimimiz çok kötü olduğu için daha yükseğini almak mümkün mü bilmiyorum. bir de pc nin eski olması ya da aynı zoom toplantısına hem pc hem telefon ile bağlanmak bu soruna neden olmuş olabilir mi ? cevap verirseniz memnun oluurm . şimdiden teşekkür ederim

  • Sonsuz Teknoloji
   20:37 25 Kasım 2020 20:37

   16 mbps hızın 2.49 download olması kesinlikle normal değil. Bunun sebebi wi-fi kanal ayarı ile ilgili olabilir. Modemden Wifi kanal ayarını değiştirerek bu sorunu çözmeniz muhtemledir. mbps hızı anlık internet kullanımı ile ilgili bir konudur. Eğer siz zoom’u tek başına kullanıyorsanız normal şartlarda 16 mbps size yetiyor olması gerekir.Ancak aynı anda bir kaç kişi (zoom veya video izleme) kullanıyorsanız, 35 veya 50 mbps gerekli olacaktır.

 31. Merhabalar. Şu anda Türktelekom Altyapısında 8mb internet kullanıyoruz. Upload hızı 0,60 gibi. Youtube’ ye sürekli video yüklediğimiz için bu Upload hızı düşük olduğu için yüklemeler çok uzun sürüyor. Bu nedenle Superonline Fiber Alt yapısına geçeceğim. 25mb download 5 mb upload hızı olacak şekilde. sizce uygunmudur? Ve 4 Gb’ lik Youtube videoları sizce ne kadar sürede yüklenir. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Sonsuz Teknoloji
   15:36 8 Aralık 2020 15:36

   5mb upload hızı ile 4GB’lık bir videoyu yaklaşık 2 saatte yüklersiniz. Video boyutu düştükçe yükleme zamanı da azalacaktır. 500 mb bir videoyu 30 dakikada yükleyeceğini hesaplayabilirsiniz. Kaliteyi bozmadan video boyutu en aza indirmenizi tavsiye ederim. Upload işleminden önce bir program ile videonuzu ideal boyuta render ederek düşürebilirsiniz.

 32. Biz turkcell superonline almayı düşünüyoruz ve 25 mbps internet alacağız sanırım. evde 3 kişiyiz annem ve babam sosyal medya kullanıyorlar sadece ben ise laptop dan oyun video oyun indirme v.s yapıyorum bize yeterli olur mu?

 33. HÜSEYİN ENES
  14:10 22 Şubat 2021 14:10

  şuanda 4 kişiyiz ve türk telekom kullanıyoruz 2 kişi ok az bi şekilde biraz facebook 2 kişi ise aktif canlı ders,instagram,online oyunlar, youtube ve netfliix izliyor genelde aynanda çok az yüklenme oluyor bizim için 50 mbps yetermi? ve internetler bu günlerde çok kötü

 34. Merhaba biz evde 4 kişiyiz. Babam ve ben sabah gidip akşam eve geliyoruz .Annem ve kardeşim evde . Annem interneti çok kullanan birisi değil . Kardeşimde genelde youtube ve ders videoları izliyor. Babamla bende akşam eve geldiğimizde sosyal medyada takılıyoruz. Arada da netflixden dizi izliyorum. Şu an ki internet kotamız 150gb fakat yetmiyor son iki aydır. Şimdide gece 12 den akşam 19.00a kadar 50mbps hız 19.00dan 24.00a kadar da 20 mbps hız sınırsız internete geçmeyi düşünüyoruz. hızda çok problem yaşarmıyız ? Nasıl olur ? Yardımcı olursanız çok memnun olurum

  • Sonsuz Teknoloji
   12:07 24 Aralık 2021 12:07

   20 mbps hız aynı anda 4 kişinin video izlemesi ve yüklemesi gibi faaliyet yapmadığı sürece sorun olmaz gibi, 4 kişi farklı zamanlarda kullanırsa sorun olmaz.

Bir yorum bırakınız...

*

Python Colorama

Python Colorama ile Renkli Konsollar

Bilgisayarlarındaki komut istemi programlarıyla ilgilenen bilgisayar kullanıcıları, zaman zaman konsollarının farklı şekillerde görünmelerini isteyebilir. Bunun için akla gelen ilk şey tabii ki konsolun renklerini ...
WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp Tek Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanma

WhatsApp tek hesabı birden fazla telefonda kullanma güncellemesi ile birlikte artık mesajlarınıza tek bir telefondan değil birden fazla telefon, tablet ve bilgisayar üzerinden erişebilmenize ...
Windows görev çubuğunu şeffaf yapmak

Windows Görev Çubuğunu (Başlat Çubuğu) Şeffaf Yapmak

Windows görev çubuğunu şeffaf yapmak ya da başlat çubuğunu şeffaf yapmak işletim sisteminden alacağınız görsel zevki doğrudan etkileyecektir. Her ne kadar düşük özelliklere sahip ...
WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma

WhatsApp Numara Rehbere Kaydetmeden Nasıl Mesaj Atılır?

WhatsApp numara kaydetmeden mesaj atma yöntemi ile numarasının rehberinizde bulunmasını istemediğiniz kişilere mesaj gönderebilir, kişi listenizi kabartmanıza gerek kalmadan mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. WhatsApp, her ne ...
Windows Disk Bölme Nasıl Yapılır

Windows Disk Bölme ve Diski Yeniden Boyutlandırma

Windows disk bölme nasıl yapılır? Ya da daha önceden bölmüş olduğunuz Windows bölünmüş diski yeniden boyutlandırma nasıl yapılır? Kimi zaman işletim sistemlerinde formattan önce ...
Google Haritalar Sanal Gerçeklik

Google Haritalar Sanal Gerçeklik Güncellemesi

Google haritalar sanal gerçeklik güncellemesi ile pek çok özelliğe kavuşuyor! Haritalar tarafından yapılan açıklamalara göre; yol tarifi sistemi baştan aşağı değişiyor ve sanal gerçeklik ...
Front End Developer

Front End Developer Nedir ve Yol Haritası Ne Olmalı?

Front End Developer nedir? Front End Developer yol haritası nasıl olmalı? Gibi sorular, özellikle yazılım ve internet sektörüne artan yoğun ilgiden dolayı sıkça merak ...
MySQL

MySQL Nedir?, MySQL Nasıl Çalışır?, MySQL’in Özellikleri?

MySQL, günümüzde en çok kullanılan veri tabanı yönetim sistemlerinden biridir. MySQL veri tabanı, web uygulamaları geliştirme sürecinde sıklıkla tercih edilen bir veri tabanı yönetim ...
IMEI Kayıt ücreti nasıl ödenir

IMEI Kayıt Ücreti Nasıl Ödenir? IMEI Kaydı Nasıl Yapılır?

IMEI Kayıt ücreti nasıl ödenir? IMEI Kayıt ücreti ne kadar? Gibi sorular, özellikle ülkemizde artan telefon fiyatları nedeni ile sıkça sorulmaya başlandı. Yurt dışından ...
Olimpiyat Oyunları

2024 Olimpiyat Oyunları Nerede Yapılacak?

2024 Yaz Olimpiyat Oyunları Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek. Etkinliğin Ağustos ayında yapılması planlanıyor. Paris yüz yıl sonra yeniden Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak. Başvuruda ...