İnternet'ten Yüksek Kaliteli Fotoğraflar Nasıl Gönderilir? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

İnternet’ten Yüksek Kaliteli Fotoğraflar Nasıl Gönderilir?

foto

Çektiğiniz fotoğrafları kaliteleri bozulmadan göndermenin en iyi yolu bulut depolama

sağlayıcısıdır.. Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlar orijinal dosyaları aynı kalitede depolamaz. Kaliteyi düşürür, böylece sayfalar daha hızlı yüklenir.

Fotoğraf gönderiyorsanız, herkesin akıllı telefonlarında veya bilgisayarlarında gayet iyi görüntülenebilir, ancak görüntüleri basabilmelerini istiyorsanız, onlara yüksek kaliteli dosyalar göndermeniz gerekir.

“Yüksek Kaliteli” Dosya Nedir?

Akıllı telefon kameranızın çektiği fotoğraflar, sosyal medya sitelerinin kaldırabileceğinden çok daha büyük ve daha kalitelidir. Instagram özet akışınızdaki her resim 2 MB ve 12 megapiksel olsaydı, kısa sürede veri limitinizi doldurdunuz.

Facebook’a yüklenen bir resim – 2.7 MB ve 5166 × 3444 piksel. Zaman Çizelgesi’nden indirdiğimde 74 KB ve 860 × 640 piksel olur.  Genel olarak, yüksek kaliteli dosyalar hakkında konuştuğumuzda, ne demek istediğinizi doğrudan telefonunuzdan veya kameranızdan gelen orijinal fotoğraflar veya herhangi bir düzenleme yaptıysanız, tam çözünürlükte kaydedilmiş bir kopya alırsınız. RAW çekim yaparsanız, dışa aktarılan tam çözünürlüklü JPEG’ler gönderebilirsiniz.

Facebook sayfanızdaki kişilerle paylaşmak istediğiniz fotoğrafları indirmeyin. Onları bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan bakın..

Bulut Paylaşımı: En İyi, En Basit ve En Ucuz Çözüm

Birkaç yıl önce, bulut depolama rekabetçi bir pazardı. Şuanda bu hizmetler size gigabaytlarca ücretsiz depolama alanı sunmak isteyen çok sayıda hizmet var. Genel olarak bildiğimiz üç depolama vardır. Dropbox, Google Drive ve Microsoft OneDrive.

Hangi üçünü kullandığın önemli değil. Hepsi birbirine çok benziyor ve hepsinde masaüstü ve mobil uygulamalar var.

Dropbox 2 GB’deki en kötü ücretsiz seviyeye sahip.Muhtemelen zaten Google Drive’ınız vardır; Gmail hesabı ile 15 GB’lık ücretsiz depolama alanı kazanıyorsunuz. Microsoft hesabınız var ise  Microsoft OneDrive’ınız da vardır. Google Drive gibi, ücretsiz 5 GB kazanırsınız. Bu konuda en iyisi 100 ABD Doları / yıllık aynı fiyat Dropbox ve Google’ın 1 TB depolama alanı için ücret ödemesi gibi Office 365’in Microsoft hesabı için her biri 1 TB depolama alanı ve Microsoft Office’e erişim sağlamasıdır. Ödeme yapacaksanız, en iyi seçenek budur.

Göndermek istediğiniz tüm yüksek kaliteli dosyaları, seçtiğiniz bulut depolama uygulamanızdaki tek bir klasöre yerleştirin ve fotoğraf kalitesini koruyun. Binlerce DSLR fotoğraf paylaşmıyorsanız, ücretsiz depolama alanınızın sınırlarını aşmak için hiçbir yere yaklaşmayacaksınız. Klasöre sağ tıklayın ve ilgili paylaşım seçeneğini seçin. Bağlantıyı paylaşın ve artık sahip olan herkes içeri girip yüksek kaliteli görüntüleri indirebilecektir.

Profesyoneller müşterileriyle fotoğraf paylaşmak isteyen profesyonel bir fotoğrafçıysanız, yukarıdaki bulut depolama yöntemi işe yarar, ancak yönetimi biraz garip olabilir. Bunun yerine, özel çevrimiçi müşteri galerilerini ve PhotoProofPro ve PixieSet gibi prova hizmetlerini kontrol etmelisiniz. Ancak sundukları ekstra özellikler, normal insanların ihtiyaçlarının çok ötesindedir.

Bir yorum bırakınız...

*

apple kamera

Apple Kameralarını Kapatanlara Önemli Uyarılarda Bulundu!

Apple kameralarını kapatan kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Kameraların kapatılıyor olmasının cihazlara zarar verebilecek ...
wordpress galeri

En İyi 5 WordPress Galeri Eklentisi

WordPress kullanımında galeri eklentisi  mutlaka olması gereken eklentiler arasında yerini alır. Zaten ...
microsoft onenote

Microsoft OneNote Nedir Ne İşe Yarar?

Microsoft OneNote, Office 365 ile birlikte not düzenlemek için kullanılabilen bir uygulamadır ...
kvk

KVK Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KVK Garanti sorgulama işlemi son derece basit ve bir o kadar da ...
excel hızlı

Excel’de Hızlı Doldurma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Excel’ de hızlı doldurma özelliği son derece basit ve pratik bir şekilde ...
fotoğraf küçültme

3 Farklı Resim Küçültme Yöntemi ile Site Hızınızı Artırın!

Hemen her web tasarım uzmanı fotoğraf ve görselleri kullanmadan önce küçültme ihtiyacı ...
zararlı virüsler

En Zararlı Yazılım Türleri Nelerdir?

En zararlı yazılım türleri, güvenli olmadan siteler yolu ile ya da pek ...
IQOO Z1 x 5G

2020 Yılının Beklenen Akıllı Telefonu IQOO Z1 x 5G Tanıtıldı! İşte, IQOO Z1 Fiyatı ve Özellikleri!

Son yılların fiyat performans telefonlarını üreten Vivo, 2020 yılına damgasını vuracak IQOO ...