İphone (İOS)'da Wi-Fi Yardım Nedir Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

İphone (İOS)’da Wi-Fi Yardım Nedir Ne İşe Yarar?

Wifi Yardım ios

Akıllı telefonlar İnternet için hem hücresel veriye hem de Wi-fi’ye bağlıysa Akıllı telefonun ilk bağlanma tercihi Wi-fi olur. Wi-fi sinyalinin tamamen gittiği zaman telefon hücresel veriye geçiş yapar. İnternet’te dolaşırken kötü Wi-Fi bağlantısı lanettir. İphone telefonda bunun çözümü vardır. Wi-fi ağı zayıfladığı zaman otomatik olarak hücresel veriye geçer. Ancak bu varsayılan bir ayar değildir. Manuel olarak ayarlanması gerekir. Hücresel veri İnternet’inde kota probleminiz yoksa harika bir özelliktir. İOS telefonlarda Wi-Fi Yardım bu işi yapmanıza yardımcı olur.  Bu özellik sadece iOS cihazlarda kullanılabilir.

Wi-Fi Yardım Nasıl Aktif Edilir?

Wifi Yardım

Wi-Fi Yardımı özelliği, iPhone’un Ayarlar uygulamasında özelliği kullanmaya başlamak için aşağıdaki basit talimatları izleyin.

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Hücresel‘e dokunun.
  • Açılan menüde aşağıya doğru inin uygulamaların sonuna doğru gidin.
  • Wi-Fi Yardım menüsünü göreceksiniz. Bu menüyü Açık konumuna getirin.

Bu özellik hemen tepki verecek kadar akıllıdır. Örneğin, bir Wi-Fi ağı kullanarak bir web sayfasını açmaya başlarsanız ya da çok yavaş yüklenirse veya yükleme işleminin ortasında kesilirse, Wi-Fi Yardım sizden herhangi bir tepki beklemeden otomatik olarak veri ağınıza girer ve İnternet işleminize devam ettirir. İnternet’te İster uygulama ister Web’de gezinme ne ile uğraşırsanız uğraşın bu özellik her zaman sorunsuz etkileşime girer.

Uyarı

Bu özelliği kullanırken “Hücresel veri” kotanızın durumu önemlidir. Bu özelliği aktif edip etmemeyi kota durumunuza göre değerlendirmelisiniz. Hücresel veride kota sorununuz yoksa Wi-Fi Yardım’ı sürekli olarak kullanmak güzel bir lüks olacaktır. Kota sorunu var ise sadece çok ihtiyaç durumlarında kullanmak için harika  bir özelliktir.

Bir yorum bırakınız...

*