iPhone Yatma Zamanı Nedir Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

iPhone Yatma Zamanı Nedir Nasıl Kullanılır?

iPhone Yatma Zamanı Nedir Nasıl Kullanılır?

İPhone kullanıcılarının çok büyük bir kısmının haberdar olmadığı ya da görse bile, nasıl kullanabileceğini bilmediği bir uygulamadan; iPhone yatma zamanı uygulamasından bahsedeceğiz bugün. İPhone model telefonlarda yer alan bu harika özellik, uyku zamanlarını düzenlemenin yanı sıra, verimli bir uyku çekmenizi de sağlıyor.

Uyku saatlerinin düzenli olması, her gün aynı saatte kalkıp, aynı saatte uyumak; iyi bir uykunun ve dinç bir bedenin temeli. İyi bir uyku, aynı zamanda sağlık üzerinde de oldukça önemli. Sağlık teknolojileri üzerinde birçok çalışma ve geliştirme yapan Apple, iPhone telefonlar için Yatma Zamanı isimli bir modu yerel alarm saati içerisinde konumlandırmış.

Her ne kadar bünyeden bünyeye farklılık gösterse de; belli yaş düzeyindeki kişilerin; belirli saatlerde uyuması gerekiyor. Minimum 7 maksimum 10 saatlik uyku; bünyenin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Tam da bu noktada devreye giren iPhone yatma zamanı uygulaması; kişilerin belirledikleri süre zarfında uyumalarını, en uygun zamanda da uyanmalarını sağlıyor.

Yatma Zamanı ile Alarmları Kişiselleştirebilirsiniz

Yatma zamanı uygulamasında ilk kez kurulum yapacaksanız; işlemler oldukça basit. Yalnızca tek bir tuş sayesinde kurulum yaparak başlayabilirsiniz. Ardından akıllı telefonunuz size bir takım sorular iletiyor. Örneğin; Saat kaçta uyanmak istersiniz?”, “Alarmın hangi günler çalışmamasını istersiniz?”, “Her gece kaç saat uykuya ihtiyacınız var?” gibi. Sonrasında alarmın uyanmanızdan ne kadar önce ve ne tipte çalmasını istediğinizi belirterek; uygulamayı çalışır vaziyete getiriyorsunuz.

iPhone Yatma Zamanı Nedir Nasıl Kullanılır?

Uyku zamanı ayrı bir uygulama değildir ve saat kısmında yer alır. Saat kısmına giriş yapın ve uyku zamanı bölümünden kendinize göre bir takım düzenlemeler yapın. Yatma süresi alanında uyku alışkanlıklarınızı kontrol edebilmek adına alarmlar kurabilmeniz de mümkün. Öte yandan uygulamanın bunun dışında birçok işe yarar özellikleri de bulunuyor. Uyku düzeniniz hakkında detaylı bilgiler de verebilen uygulama, ortalama ne kadar uyuduğunuzu da gösteriyor.

Buna ek olarak alarmlarınızı kişiselleştirmek ve alarmlar kurabilmek için de yatma zamanı uygulamasını kullanabilmektesiniz. Oluşturduğunuz alarm türünü, sesini değiştirebilirsiniz ve ayrıca bir takım kişiselleştirmeler de yapabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*