İPhone’da Mavi Noktalar Ne Anlama Geliyor? ∞ Sonsuz Teknoloji

İPhone’da Mavi Noktalar Ne Anlama Geliyor?

iphone mavi nokta

İPhone veya iPad cihazınızda uygulamaların adının yanın belirli uygulama adlarının yanında mavi nokta görürsünüz. İphone’da uygulama adları yanında görünen bu mavi noktalar ne anlama geliyor?

İphone’da Neden Bazı Uygulamaların Yanında Mavi Noktalar Var?

İPhone veya iPad ana ekranınızda bir uygulama adının yanında mavi bir nokta görürseniz bu, uygulamanın yakın zamanda güncelleme aldığı anlamına gelir. İphone’da mavi nokta, uygulamayı son çalıştırdığınızdan bu yana uygulamaya yeni özellikler eklenmiş olduğunu gösterir. Uygulamayı açtığınızda bir dahaki güncellemeye kadar mavi nokta görünmeyecektir. Mavi ekran özelliği Mac bilgisayarlarda da olan bir özelliktir. Mac bilgisayarda da uygulamalar güncelleme aldığında mavi nokta  uygulama simgesi yanında belirir.

mavi nokta

İphone’da uygulamalarda mavi nokta görünmesi uygulamanın yakın zamanda güncelleme almasından kaynaklıdır. Uygulamalar için güncellemeleriniz açık olduğu sürece ve uygulamalar da kendini güncelledikçe İphone cihazınızda bu mavi noktaları görmeye devam edeceksiniz.

İphone’da Uygulama Güncellemelerini Devre Dışı Bırakmak

Öncelikle belirtmek isterim ki, İphone’da uygulama güncellemelerini devre dışı bırakmayı kesinlikle tavsiye etmeyiz. Güncel uygulama her zaman daha güvenli ve daha kullanışlıdır. Yine de otomatik uygulama güncellemelerini devre dışı bırakmak istiyorsanız;

  • Ayarlar> App Store’a gidin
  • “Uygulama Güncellemeleri” nin yanındaki anahtarı kapatın.

Yine tekrar olarak ısrar ile belirtmek isteriz ki, İphone cihazlarda güncellemelerin devre dışı bırakılması iyi bir hareket değildir. Güncellemeleri kapatmanızı tavsiye etmeyiz. İphone’da mavi noktalar rahatsız etmeyen güzel bir hatırlatmadır.

İphone’da Uygulama Simgelerinin Yanındaki Mavi Nokta Nasıl Kaldırılır?

İphone’da Uygulama adının yanındaki mavi noktayı kaldırmak için uygulamayı açmanız gerekir, uygulamayı açmak için uygulama simgesine dokunun ve uygulamayı başlatın. Uygulama çalıştırıldığında mavi nokta kaybolacaktır. Ancak mavi nokta, uygulama bir sonraki güncellendiğinde yeniden görünecektir. Mavi noktayı kaldırmak için her mavi nokta olan uygulamayı başlatmalısınız. Bir başka yol da yukarıda bahsettiğimiz ve kesinlikle tavsiye etmediğimiz güncellemelerin devre dışı bırakılmasıdır.

İphone’da Mavi Noktaları Devre Dışı Bırakmanın Bir Yolu Var mı?

İphone’da mavi noktaları devre dışı bırakmanın güvenli bir yolu yok. Hem güncelleme alıp hem de mavi noktaları devre dışı bırakamazsınız. Daha öncede dediğimiz gibi İphone’larda mavi noktalar rahatsız edici olmayan sizi güncellemelerden haberdar eden güzel bir özelliktir.

Bir yorum bırakınız...

*