iTunes Nedir? Ne İşe Yarar? | Sonsuz Teknoloji

iTunes Nedir? Ne İşe Yarar?

itunes

Günümüzün en popüler programlarından biri olan iTunes, genellikle Apple kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Son derece sık kullanılan bu program sayesinde kullanıcılar müziklerini dinleyebilir, filmlerini izleyebilir, ücretsiz Podcast’lerini bulabilir veya akıllı cihazlarını yedekleyebilir. Peki, iTunes nedir ne işe yarar? Özellikle Apple kullanıcıları tarafından oldukça merak edilen ve sık sık araştırılan bu sorunun yanıtını sizler için detaylı bir şekilde inceliyoruz.

iTunes Nedir?

iTunes, Apple firması tarafından 2001 yılında geliştirilen ve piyasaya sürülen ücretsiz bir yazılım olarak bilinmektedir. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bu program, başta Apple cihazları olmak üzere Windows işletim sistemine sahip cihazlarda da sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Temel de müzik oynatıcısı olarak piyasaya sürülen program, zamanla güncellemeler alarak günümüzdeki son halini almıştır. Programa gelen son güncellemelerle birlikte kullanıcılar müziklerine, videolarına, sesli kitaplarına ve ücretsiz Podcast’ lerine son derece kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

Ayrıca söz konusu uygulama sayesinde kullanıcılar, cihazlarının bilgisine ulaşabilir, dosyalarını aktarabilir veya cihazlarını yedekleyebilir. Aynı zamanda uygulama içerisinde bulunan özellik ile kullanıcılar, akıllı telefonlarını ve tabletlerini son derece kolay bir şekilde bilgisayar üzerinden güncelleyebilmektedir.

iTunes Yedekleme İşlemi

Apple kullanıcıları iTunes programı sayesinde cihazlarını oldukça basit bir şekilde yedekleyebilmektedir. Söz konusu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcılar, akıllı telefonlarını veya tabletlerini USB bağlantısıyla bilgisayara bağlamaları gerekmektedir. Cihazın bilgisayara USB ile bağlanmasıyla birlikte otomatik olarak da program açılacaktır. Açılan programla birlikte aşağıda yer alan iki farklı seçenekte karşınıza çıkacaktır.

  • iPhone’ unuzdaki en önemli verileri iCloud’ a yedekleyin
  • iPhone’ unuzdaki verilerin tamamını bu Mac’ e yedekleyin

Yukarıda yer alan seçeneklerden herhangi birini seçerek yedekleme işlemini başlatabilirsiniz. Yedekleme işlemi son derece kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.

iTunes Nasıl İndirilir?

Apple firması tarafından geliştirilen iTunes programı ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Söz konusu programı Mac ve Wndows cihazlaraa indirmek Apple iTunes sayfasını ziyaret edin ve işletim sisteminizi seçerek iTunes kurulumunu bilgisayaranıza indirin ve kurun. iTunes programını Microsoft Store mağazası üzerinden indirmek için tıklayınız.

Bir yorum bırakınız...

*