Kamapp Messenger Nedir Nasıl Kullanılır? | Sonsuz Teknoloji

Kamapp Messenger Nedir Nasıl Kullanılır?

kamapp messenger

Kamapp Messenger uygulaması, tamamen yerli imkanlar kullanılarak geliştirilmiş mesajlaşma ve iletişim uygulamasıdır. Yüzde yüz Türk uygulamalarından olsa da, henüz pek sık kullanılan bir uygulama değildir.

2017 yılında geliştirilmeye başlayıp 2018 yılı ve sonrasından itibaren kullanıcılar ile buluşan uygulama, kullanıcıların veri gizliliğini koruma ilkesi ile kendini sürekli olarak geliştirmekte olan bir uygulamadır. Tıpkı en güvenli mesajlaşma uygulamalarında da olduğu gibi, bu uygulama da uçtan uca veri şifreleme yöntemi ile kullanıcıların tüm mesaj içeriklerini üçüncü şahıslardan korumaktadır. Mesaj yazma özelliği dışında, sesli görüşme ya da görüntülü görüşme yapma gibi farklı özellikler de bulunmaktadır. PDF dosyaları, e-tablolar, slayt dosyaları, not dosyaları ve bunlar gibi diğer çeşitli dosyalar da kolaylıkla diğer kullanıcılara gönderilebilmektedir.

Ayrıca bu uygulamanın ismi şirket tarafından yapılmış olan resmî bir açıklamaya göre, iki farklı kelimenin anlamını karşılamaktadır. Bu kelimelerden bir tanesi “istek” anlamın gelen “kâm” kelimesi ve diğeri ise halk anlamına gelen “kamu” kelimesidir. Buradan, bu yerli şirketin kamu için yeni uygulamalar üretmeye ve Türkiye’yi teknolojik uygulamalar konusunda geliştirmeye ne kadar istekli olduğu rahatça anlaşılmaktadır.

Kamapp Messenger Güvenli midir?

Kamapp Messenger uygulaması diğer birçok mesajlaşma uygulaması gibi, kullanıcılardan çeşitli bilgiler talep etmektedir. Uygulama tarafından toplanan ve incelenen tüm bilgiler, daha iyi hizmet verebilmek için toplanmaktadır. Talep edilen bilgiler;

 • İsim, soy isim, telefon numarası, uygulama içinde kullanılacak olan kullanıcı ismi (nickname), kullanıcı profil resmi.
 • Arşivlenmiş olarak saklanan mesaj, ses dosyası, görüntü dosyası ya da konum bilgileri dahil olmak üzere tüm veriler.
 • Rehber bağlantıları.
 • Uygulama ile bağlantı kuran cihazın teknik bilgileri.
 • Performans günlükleri.

Görüldüğü gibi tüm bu toplanan veriler, kullanıcının taleplerini daha iyi anlamak ve uygulamayı daha iyi kullanabilmek için toplanmaktadır. Ayrıca bu uygulama tarafından toplanan kişisel bilgilerin hiçbiri, başka herhangi bir kurum ile paylaşılmadığı belirtilmektedir.

Kamapp Messenger Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Kamapp Messenger uygulamasını, İOS  telefon kullanıcıları Apple Store’dan, Android telefon kullanıcıları ise Google Play Store mağazasından telefonlarına indirmelidir.

Telefon numarası

 • Öncelikle telefon numaranızı yukarıdaki alana girmeniz ve doğrulama kodunun gönderilmesi için alttaki “Gönder” butonuna basın.

sms kod

 • Daha sonra ise telefonunuza gelmiş olan 6 haneli doğrulama kodunu yukarıda gösterilen alana yazın. Uygulamayı kurarken gerekli izinleri verdiyseniz, kod yukarıdaki alana otomatik olarak eklenmektedir.

Profil Adı

 • Bu alana ise uygulamada kullanacak olduğunuz kullanıcı adı bilgisini girin.

sohbetler

 • Daha sonra açılacak olan ana ekranın ilk sırasındaki “Sohbetler” bölümünden, yapmış olduğunuz görüşmelere ulaşabilirsiniz.

Durum

 • “Durum” bölümünde ise rehberinizde kayıtlı olup Kamapp kullananların atmış olduğu durumları görebilir ve kendiniz de durum paylaşımı yapabilirsiniz.

Aramalar

 • “Aramalar”bölümüne gelerek ise yapmış olduğunuz sesli görüşmeleri görebilirsiniz. Arama geçmişini silebilirsiniz.

Geçmişi temizle

Ayrıca yeni grup kurmak, uygulamayı bir bilgisayara bağlamak ya da profilinizde çeşitli düzenlemeler yapmak için, sağ üst  köşedeki üç noktalı butona tıklayın ardından “Ayarlar” seçeneği ile ilgili seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Ayarlar

Yukarıdaki resimlerde de gördüğünüz gibi arayüz WhatsApp uygulaması ile birebir aynı diyebiliriz.

Bir yorum bırakınız...

*