KVK Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

KVK Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

kvk

KVK Garanti sorgulama işlemi son derece basit ve bir o kadar da kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Söz konusu işleme başlamadan önce mutlaka cihazınızın IMEI numarasını öğrenmeli ve öğrendiğiniz bu numaraya göre sorgulama işlemini yapmalısınız. Telefon IMEI numarasının nasıl öğrenileceğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Peki, IMEI sorgulama işlemi nasıl kolay ve basit bir şekilde yapılır ve KVK garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? Son dönemlerde oldukça merak edilen ve birçok mobil cihaz kullanıcısı tarafından araştırılan bu soruların cevabını gelin birlikte detaylı olacak şekilde inceleyelim.

IMEI Numarası Nasıl Kolaylıkla Sorgulanır, Kaç Günde Kayıt Edilebilir?

Mobil cihazlarınızın içerisinde yer alan IMEI numarasını öğrenmek için oldukça basit bir yöntem mevcuttur. Söz konusu numarayı öğrenebilmek için *#06# rakamlarını tuşlamanız yeterli olacaktır. Bu numarayı tuşladıktan sonra karşınıza çıkacak olan rakamlar cihazınızın IMEI numarasıdır.

Akıllı telefonlarınızda yer alan IMEI numarası son derece önem arz etmektedir. Zira özel olarak geliştirilen bu numara akıllı telefonunuzun yasal olup olmadığının kanıtıdır. Eğer IMEI numarası kayıtlı olmayan bir cihaz satın alır iseniz ne yazık ki telefonunuz tamamen kapanabilir. Bu sebepten ötürü özellikle 2.el cihaz alımlarında bu numarayı sorgulamalı ve alım işlemlerinizi ona göre yapmalısınız.

Özellikle yurt dışından satın aldığınız akıllı telefonları mutlaka 120 gün içerisinde kayıt ettirmelisiniz. Bu süre içerisinde kayıt edilmeyen cihazlar ne yazık ki kullanıma kapatılmaktadır. Kayıt işlemini E-Devlet

üzerinden de kolaylıkla ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

KVK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

KVK Sorgulama işlemi son derece basit ve bir o kadar da hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar aşağıda yer alan görsel anlatımı takip edebilir.

kvk google

Söz konusu sorgulama işlemi için öncelikli olarak Google arama motoruna KVK yazın ve karşınıza çıkacak olan ilk site “kvk.com” sitesini tıklayın

garanti sorgulama

Söz konusu siteye girdikten sonra hemen aşağıda yer alan garanti sorgulama linkine tıklayın

kvk sorgulama

Söz konusu alana tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir sorgulama ekranı gelecektir. Sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikli olarak IMEI numaranızı boş alana girin. IMEI girme işlemini başarı ile tamamladıktan sonra sorgula butonuna basın ve işlemi sonlandırın.

Yukarıda da görüldüğü üzere KVK garanti sorgulama işlemi son derece basittir. Görsel anlatımda yer alan adımları takip ederek sizlerde sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*