Legends of Runeterra (LoR) Nedir? Legends of Runeterra Nasıl Oynanır? | Sonsuz Teknoloji Legends of Runeterra (LoR) Nedir? Legends of Runeterra Nasıl Oynanır? | Sonsuz Teknoloji

Legends of Runeterra (LoR) Nedir? Legends of Runeterra Nasıl Oynanır?

Legends of Runeterra

Legends of Runeterra, Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends dünyası içerisinde geçecek olan bir kart oyunudur. Bu oyunda stratejinizi belirleyerek seçeceğiniz kartlarla rakiplerinizi alt etmeye çalışacaksınız.  Bu oyunu yapımcıları LoR olarak kısaltmışlardır.

Riot Games tarafından 2019 yılı içerisinde duyurulan ve Beta sürümü yayınlanan LoR oyununu hem PC platformunda hem de Mobilde oynayabileceksiniz. İki platformda birbirleriyle bağlantılı olacaktır. Yani mobilden oyuna giren ile PC’den oyuna girenler aynı oyunu oynayabileceklerdir.

Legends of Runeterra Oyununda Neler Yapabilirsiniz

Legends of Legends oyununda yer alan karakterlerin kartlarından seçerek LoR oyununu oynayacaksınız. Bu oyunda şunları gerçekleştirebilirsiniz.

  • LoR oyununda yer alan kartların hepsi farklı bir tarza ve stratejik avantaja sahip olacaklardır. Sizde bu doğrultuda kartlarınızı seçerek stratejinizi oluşturabilirsiniz.
  • Rakiplerinizle yapacağınız kart savaşlarında pek çok fırsat elde edeceksiniz. Bu çatışmalardan galip çıkabilmeniz stratejinizi doğru ayarlamanız gerekmektedir.
  • Kartlarınızı oyun süreci ilerledikçe açabilirsiniz ya da bu kartları mağazadan alabilirsiniz.

Legends of Runeterra Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Legends of Runeterra hakkında

Legends of Runeterra, strateji türündeki oyunları seven ve bu tür oyunların hep aynı olduğundan şikâyet edenler için güzel bir alternatif olacaktır. Kart oyunlarını seven kişileri de kendine çekecek olan bu oyun strateji ve kart oyun türlerine yeni bir akım getireceğe benziyor.

Oyunu oynadıkça kullanacağınız kartlar birer birer açılmaya başlayacaktır. İstediğiniz doğrultuda ilerleyerek hangi kartları açacağınız sizin elinizde olacaktır. Oyun size hafta da bir kere mahsus olarak Kasa Sandığı verecek. Bu kasa sandığından kartlar çıkacak. Oyunu oynadıkça alacağınız kasa seviyesi artacak ve bununla birlikte kasadan çıkacak olan kartların sayısı da artacaktır. Bu kartlardan istediğiniz bir karta dönüştürme imkanı veren joker kartını da çıkartabilirsiniz.

Legends of Runeterra oyununda 6 adet bölge yer almaktadır. Bu bölgeler Demecia, Noxus, Ionia, Piltover-Zaun, Gölge Adaları ve Freljord’dur. Bu bölgelerin hepsinde 4 adat şampiyon ve toplamda 24 şampiyon mevcuttur.

League of Legends oyunu içerisinde yer alan Dereceli sistem LoR oyununda da yer alacaktır. Ayrıca oyunda sınırlı ya da rastgele çekmeli bir oyun modu yer alacaktır.

Legends of Runeterra Minimum Sistem Gereksinimleri

Legends of Runeterra oyunu oynayabilmeniz için en düşük sistem seviyeniz şu şekilde olmalıdır.

  • 64 Bit İşletim Sistemine sahip olan Windows 7/8.1 veya Windows 10 bir işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir.
  • İşlemcinizin markası önemsiz olması ile birlikte en az 3 GHz sahip olmalıdır.
  • Sisteminizde yer alan Ram Belleğinizin en az 4 GB olması gerekmektedir.
  • Oyunu oynayabilmeniz için en 512 MB özelliğine sahip bir ekran kartınız olması gerekmektedir.

Minimum sistem gereksinimlerinden de anlayabileceğiniz gibi bu oyunu oynayabilmeniz için çok iyi bir sisteme sahip olmanıza gerek yoktur. LoR oyununu hemen hemen tüm sistemlerde oynayabilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip Mobil cihazınız ile bu oyunu oynamak için OS 5.0, 2 GB Ram Belleğe sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca Adreno 306 eşdeğerinde veya daha üst bir modelde olan grafik işlemcisine sahip olmalısınız.

IOS işletim sisteminize sahip olan bir cihazla bu oyunu oynamak için IOS 9 ve Arm64 işlemciye sahip olmanız gerekmektedir.

Legends of Runeterra İndir

Strateji temalı kart oyunu olan LoR oyununu League of Legends ana sayfasına girerek oradaki sekmeklerden oyunun ana sayfasına girerek indirebilirsiniz. Oyunu indirebilmek için LoL oyununa ait üyeliğiniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Bu oyuna yeni başlıyorsanız ve üyeliğiniz yoksa sıfırdan bir üyelik açarak bu oyunu rahatlıkla indirebilirsiniz.

Legends of Runeterra Çıkış Tarihi Ne Zaman

Riot Games, Legends of Runeterra oyunu 30 Nisan 2020 tarihinde çıkacağını duyurdu. Ücretsiz bir şekilde ulaşabileceğiniz bu oyun Riot Games tarafından geliştirilen strateji türünde bir kart oyunudur. LoR oyununda Türkçe dil desteğinin yanı sıra birçok dil desteğiyle çıkacağı belirtildi. Riot Games bu oyunun hem PC platformunda hem de Mobil cihazlarda oynayabileceğini belirtti.

Bir yorum bırakınız...

*

web sitesi için programlama dili

Web Sitesi Yapmak İçin Hangi Programlama Dilini Öğrenmek Gerekir?

Günümüzde bilgiler ve hizmetler artık internet aracılığıyla web sitesi üzerinden dolaşır oldu ...
Windows-10 dep

Windows 10 Veri Yürütme Engellemesi (DEP) Nedir?

Veri Yürütme Engellemesi (DEP), Windows bilgisayarlarda yer alan bir güvenlik özelliğidir. DEP ...
toplama bilgisayar mı hazır bilgisayar mı

Hazır Kurulu Bilgisayar mı? Toplama Bilgisayar mı?

Bir bilgisayar satın almak istediğimizde ne tür bilgisayar alacağımız konusunda tereddüt yaşarız ...
wayfair olayı nedir

Wayfair Olayı Nedir?

Gün geçmiyor ki, internetin hızı kesilmesin. Her geçen gün dünyada internet kullanımı ...
Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu

Kablosuz Mouse Çalışmıyor mu? İşte Çözüm Yolları

Windows 10 bilgisayarlar artık bir çok kişi tarafından kablosuz mouse ile kullanılıyor ...
ses gürültü engelleyici

Bilgisayarda Ses Gürültü Engelleme Programı

Son bir yıldır evden çalışmak artık yeni normalimiz olmuş durumdadır. Durum böyle ...
İnstagram’da Profilime Kim Baktı

İnstagram’da Profilime Kim Baktı Uygulamaları

İnstagram, platforma üye olan kullanıcıların ücretsiz fotoğraf ve video yüklemesini sağlayan sosyal ...
google takvim

Google Takvim Masaüstü Bilgisayarda Çevrimdışı Kullanılabiliyor mu?

Google Takvim, masaüstü kullanıcıları için bir dönem çevrimdışı olarak kullanılabiliyordu. Ancak 2018 ...