Lenovo Legion, 90W Hızlı Şarj Desteği | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Lenovo Legion, 90W Hızlı Şarj Desteği

Lenovo yeni oyuncu telefonu Legion’da tamı tamına 90W hızlı şarj desteği sunacak. Bu hızlı şarj desteği şu ana kadar ki en yüksek hız olarak kayıtlara geçecek.

Lenovo Legion

Oyuncular için özel olarak üretilen telefonlara yakın zamanlarda Lenovo Legion’da katılacak. Geçtiğimiz dönemlerde Xiaomi ve Nubia gibi firmalar yeni oyuncu telefonlarını duyurmuşlardı. Bu cihazların donanım özelliklerine baktığımızda oldukça güçlü olduklarını görebiliyorduk. Yeni oyuncu telefonu Legion’da donanım özellikleriyle beklentileri karşılayacak hatta aşacak gibi gözüküyor.

Cihazın teknik özellikleri hakkında herhangi bir bilgi olmasa da hızlı şarj desteği hakkında artık bir bilgimiz var. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yeni oyuncu telefonu Legion, 90W hızlı şarj desteği sunacak. Bu durum ise cihaza en yüksek hızlı şarj destekli telefon ünvanını kazandıracak.

Lenovo Legion 90W hızlı şarj desteği ile rakiplerine göz dağı veriyor

Lenovo, yakın zamanlarda tanıtacağı yeni oyuncu telefonu Legion’ın 90W hızlı şarj desteği ile geleceğini açıkladı. Geçtiğimiz dönemlerde bazı kaynaklar cihazın 55W veya üstü bir hızlı şarj desteği ile gelebileceğini söylüyordu. Ancak firma yaptığı açıklamayla herkesi şaşkına uğrattı. Sürpriz bir hızlı şarj desteği açıklayan firma rakiplerine gözdağı verdi diyebiliriz. Çinli dev şirketin rakiplerinin hızlı şarj desteğine baktığımızda bu durum aslında çok normal.

Bir diğer Çinli firma OPPO, SuperVOOC 2.0 teknolojisi ile dünyanın en hızlı şarj desteği teknolojisine sahip. Bu teknolojinin sunduğu hızlı şarj desteği ise 65W. Ayrıca bir diğer Çinli firmalar Vivo ve Xiaomi ise yeni teknolojiler üzerinde çalışıyorlar. Ancak o teknolojilerin henüz ne durumda olduğu ve ne zaman kullanılacağı belli değil. Xiaomi, 100W, Vivo ise 120W hızlı şarj desteği teknolojisini henüz test ediyor. Yani bu teknolojilerin tam olarak ne zaman telefonlarda rol alacağı henüz belli değil. Görünüşe göre Lenovo Legion, 90W ile tahtı bir süre ele geçirecek.

Dünyanın en hızlı şarj desteği sunan teknolojisi OPPO SuperVOOC 2.0

süper vooc 2.0

Hızlı şarj desteği hakkında pek bir fikri olmayanlar için bu konuyu biraz daha açmak istiyoruz. Örnek olarak şu anda ki en hızlı teknoloji olan SuperVOOC 2.0 teknolojisini ele alacağız. Bu teknolojisinin OPPO şirketine ait olduğunu ve 65W hızlı şarj desteği sunduğunu belirtmiştik.

4.000 mAh batarya kapasitesinin ne kadar fazla olduğunun farkındasınızdır. Kapasitenin fazla olması doğal olarak cihazın şarj süresini uzatabiliyor. İşte OPPO SuperVOOC 2.0 teknolojisi 4.000 mAh kapasiteye sahip bir bataryayı yaklaşık 30 dakika da şarj edebiliyor. Lenovo Legion ise bu hızın yaklaşık 1.5 kat fazlasını bizlere sunacak. Yani 90W hızlı şarj desteği sunan cihaz 5,000 mAh kapasiteli veya daha yüksek kapasiteli gelse bile çok kısa sürede şarj olabilecek.

Bir yorum bırakınız...

*

dosya ve klasörler windows 10

Windows 10’da Dokunulmaması Gereken Klasörler ve Dosyalar

Windows 10 işletim sistemi bilgisayarda kişisel ve işletim sistemine ait klasörler ve ...
McAfee

McAfee Nedir Ne İşe Yarar?

Günümüzde internet siteleri ve uygulamalar üzerinden pek çok yeni virüs cihazlarımızı tehdit ...
bilgisayar yedekleme

Bilgisayar Yedekleme Yöntemleri

Bilgisayar, üzerinden işlediğimiz bilgileri saklayan ve istediğimizde geri veren cihazdır. Bilgisayar, tablet, ...
footbal maneger 2021

Football Manager 2021 Tanıtıldı! İşte Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Günümüzün en popüler oyun serilerinden biri olan Football Manager serisi, yeni oyunuyla ...
twitter sesli dm

Twitter Sesli DM Özelliğini Test Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler alarak gündeme gelmeyi başaran Twitter, şimdilerde sesli dm ...
altyazı

Yabancı Film için Türkçe Altyazı İndirme Siteleri

Altyazı, yabancı dilde çekilen dizi, film ve belgesellerin orijinal seslendirilmesi nedeniyle kendi ...
göz yorgunluğu

Göz Yorgunluğunu Azaltan Android Uygulamalar

Android, Google ve Open Handset Alliance tarafından mobil cihazlar için yazılmış, Linux ...
driectx

Bilgisayar DirectX Sürümü Öğrenme

Directx sürümü öğrenme her bilgisayar kullanıcısının merak ettiği oldukça kolay şekilde öğrenilebilen ...