Magento Nedir Avantajları Nelerdir? ∞

Magento Nedir Avantajları Nelerdir?

Magento

Magento, son günlerde dünyada geliştirilmiş en kaliteli e-ticaret yazılımı olarak biliniyor. Özellikle alt yapısı bakımından öne çıkıyor. Magento sektör içerisindeki rahiplerine kıyasla alt yapısı bakımından büyük bir fark atıyor. Birçok yazılım alanında hizmet veren geliştiricileri gerisinde bırakıyor. Yazılım sayesinde E-Bay, Amazon gibi kaliteli ve büyük e-ticaret sitesi kurmanız bile mümkün hale geliyor. E-ticaret sitelerinde oluşan tüm sorunlara karşı profesyonel bir şekilde hazırlanmıştır.

Son zamanlarda pandemi nedeni ile pek çok kurum e-ticarete yönelmiş durumda. Bu yüzden kurumlar ürünlerini müşterilerine ulaştımak için e-ticaret siteleri kurmaya başladı.  Bu tercihler genelde Commerce, Opencart gibi e-ticaret platformları ile işlemlerini yapıyorlar. Magento ise bunların başına çeken bir platform haline gelmiştir.

Magento Nedir?

Magento Nedir

Magento, PHP ve Zend Framework tabanlı, MySQL veri tabanı kullanılan bir uygulamadır. Ayrıca açık kaynak kodlu ve ücretli / ücretsiz versiyonları bulunan bir e-ticaret sistemi olarak kullanıyor.

Özellikleri arasında en çok bilinen özelliği güvenliği ve her tarayıcıya uyumlu olmasıdır. Magento, açık kaynak kodlu olması, esnekliği, SEO hizmetleri ile avantajlı imkanları sunar. Ayrıca yönetim kolaylığı gibi pek çok avantajıyla birlikte hazır scriptler arasında kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen e-ticaret sistemidir.

Magento Avantajları Nelerdir?

Magento Avantajları

Magento avantajları bakımından oldukça faydalı bir E-ticaret yazılımıdır. Avantajlarına baktığımız zaman; 

  • Açık kaynak kodlu bir uygulama olmasıdır.
  • Web siteleri içim geliştirilebilir bir web sitesi altyapısı ve esneklik sunmaktadır.
  • Yazılım içerisinde ürün katalogları oluşturabilir ve yönetmeyi kolaylıkla yapabilrsiniz.
  • Anahtar kelimeler ve URL optimizasyonları, canonical link ayarlamaları yapabilirsiniz.
  • Ayrıca sitemap haritası oluşturabilirsiniz.
  • Kaliteli snippet’ler gibi özellikleri sayesinde SEO çalışmalarınızı daha iyi hale getirir.
  • SEO açısından oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır.
  • Özellikleri arasında pazarlama, ödeme, muhasebe, analiz, satış gibi veya site optimizasyonu gibi her türden kategori için geniş eklenti seçenekleri mevcuttur.

Magento Ücretli Mi?

Magento açık kaynaklı bir yazılım olarak geliştirildi. Bu yüzden kullanıcılara ücretsiz olarak piyasaya sürüldü. Ayrıca kullanıcılar açık kaynak kodu indirdikten sonra kendilerine ait sunucularına yüklerler. Sonrasında tüm adımları yaptıktan sonra e-ticaret sitelerini kurabilirler.

Magento Opensource, olarak geçen açık kaynak yazılım ücretsiz bir şekilde sunuluyor.  Ancak bu hizmetten faydalanmak için her siteye gerekli olan  hosting ve alan adlarının alınması gerekiyor. Magento Opensource ayrıca hosting ve alan adı hizmetlerini de sunuyor.

 

 

Bir yorum bırakınız...

*