Masaüstünde Gmail Kısayolu Oluşturma Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Masaüstünde Gmail Kısayolu Oluşturma Nasıl Yapılır?

gmail uygulama

Gmail, dünyadaki en popüler e-posta sağlayıcılarından biridir ve çeşitli bulut hizmetleriyle düzgün bir şekilde senkronize edilen ilk hizmetlerden biri olmasından dolayı herkese yardımcı olmuştur. Muhtemelen bilgisayar kullanımında merkezi bir rol oynar, bu yüzden bir masaüstü uygulaması olarak erişilebilir olması süper kullanışlı olacaktır.

Gmail’in masaüstü uygulaması olmasa da, Chrome arayüzünü kullanarak kendi penceresini açmaya olanak veren bir yöntem vardır. Gmail’in yeni eklenen çevrimdışı modu ile birleştiğinde, bu, kendi Gmail uygulamanızı oluşturmanıza olanak tanır.

İl yapmanız gereken Çevrimdışı Gmail’i Etkinleştirin Bunu yapmak zorunda değilsiniz, ancak Gmail’in İnternet olmadan kullanabileceğiniz ve çevrimiçi hesabınızla senkronize edebileceğiniz bir masaüstü uygulaması olarak çalışmasını istiyorsanız, şiddetle tavsiye edilir.

Gmail Masaüstü Uygulaması Oluşturun

Çevrimdışı etkinse, Gmail gelen kutunuz artık çevrimdışı senkronize ediliyor, ancak yine de erişmek için Chrome tarayıcınızı açmanız gerekiyor. Bir sonraki adım, Gmail’i normal bir masaüstü uygulamasına dönüştürmektir.

 

gmail kısa

Bunu yapmak için, Gmail’i Chrome’da  açın. Sonra sağ üstteki üç noktalı menü simgesini -> Diğer araçlar -> Kısayol oluştur ’seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Masa üstünüzde Gmail logolu kısayol oluşacaktır. Kısayola tıkladığınızda chrome çerçevesini kullanarak uygulama görünümü ile açılacaktır.

Buradan kısayolu kopyalayabilir ve istediğiniz gibi taşıyabilirsiniz. Başlat menüsüne veya görev çubuğuna kısayolu sabitlemek için sırasıyla sağ tıklayın ve “Başlamak için Pin” veya “Görev çubuğuna sabitle” yi tıklayın veya kopyalayıp istediğiniz herhangi bir klasöre koyun.

Yukarıda yapılan işlem ile yeni güzel arayüze sahip bir masaüstü uygulamasına Gmail’i döndürüyor. Aynı efekti elde etmek için Gmail’i Thunderbird, Mailbird ve hatta Windows’un kendi Mail uygulaması gibi mükemmel masaüstü e-posta uygulamalarıyla senkronize edebileceğinizi unutmayın.

Dikkate değer başka bir şey de, bir masaüstü Gmail uygulaması oluşturma yöntemimizin Dokümanlar ve Drive dahil olmak üzere tüm G Suite uygulamalarına uygulanabilmesidir.

  1. Avatar

    eywalalh adamsınız

  2. Avatar

    çok teşekkürler

Bir yorum bırakınız...

*

google kitaplığım

Google Kitaplar Nedir ve Nasıl Kitap Bulunur?

Google’da sadece kitap bulmak istiyorsanız, kitap bulma işlemini Google kitaplar arama motorundan ...
Youtube e-posta bildirimler

Google, YouTube E-posta Bildirim Göndermeyi Sonlandırıyor

Google, YouTube e-posta bildirimlerini  gelecek haftadan sonra artık göndermeyeceğini duyurdu. Youtube kullanıcıları, ...
pc monitör sinyal yok

Bilgisayar Monitöründe “Sinyal Yok” Hatası

Bilgisayar çalışıor ancak bilgisayar monitörü “Sinyal yok” hatası yazıyorsa kontrol etmeniz gereken ...
twitter güvenlik sorunu

Twitter, Android Kullanıcıları için Güvenlik Sorunu Hakkında Uyardı

Twitter, Android kullanıcılarını, bilgisayar korsanlarının direk özel mesajlara erişmesine olanak verebilecek kritik ...
konsol tv

PlayStation 5 veya Xbox Series X için Hangi Özelliklerde TV Gereklidir?

PlayStation 5 ve Xbox Serisi X konsolları 2020 yılına damgasını vuracak. Bu ...
ekran kartı öğrenme

Windows 10’da Ekran Kartı Özelliklerini Öğrenme

Çoğu Windows kullanıcısı sahip olduğu ekran kartının özelliklerini bilmiyor. Fakat Windows için ...
samsung note 20 ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Samsung, Samsung Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra telefonalarını resmen duyurdu ...
QuitNow-Stop Smoking

Sigara Bırakma Uygulaması QuitNow-Stop Smoking Özellikleri

Mükemmel bir uygulama olan quitNow-stop smoking sayesinde sigara bırakmak için önemli bir ...