Masaüstünde Gmail Kısayolu Oluşturma Nasıl Yapılır? | Sonsuz Teknoloji

Masaüstünde Gmail Kısayolu Oluşturma Nasıl Yapılır?

gmail uygulama

Gmail, dünyadaki en popüler e-posta sağlayıcılarından biridir ve çeşitli bulut hizmetleriyle düzgün bir şekilde senkronize edilen ilk hizmetlerden biri olmasından dolayı herkese yardımcı olmuştur. Muhtemelen bilgisayar kullanımında merkezi bir rol oynar, bu yüzden bir masaüstü uygulaması olarak erişilebilir olması süper kullanışlı olacaktır.

Gmail’in masaüstü uygulaması olmasa da, Chrome arayüzünü kullanarak kendi penceresini açmaya olanak veren bir yöntem vardır. Gmail’in yeni eklenen çevrimdışı modu ile birleştiğinde, bu, kendi Gmail uygulamanızı oluşturmanıza olanak tanır.

İlk yapmanız gereken Çevrimdışı Gmail’i Etkinleştirin Bunu yapmak zorunda değilsiniz, ancak Gmail’in İnternet olmadan kullanabileceğiniz ve çevrimiçi hesabınızla senkronize edebileceğiniz bir masaüstü uygulaması olarak çalışmasını istiyorsanız, şiddetle tavsiye edilir.

Gmail Masaüstü Uygulaması Oluşturun

Çevrimdışı etkinse, Gmail gelen kutunuz artık çevrimdışı senkronize ediliyor, ancak yine de erişmek için Chrome tarayıcınızı açmanız gerekiyor. Bir sonraki adım, Gmail’i normal bir masaüstü uygulamasına dönüştürmektir.

 

gmail kısa

Bunu yapmak için, Gmail’i Chrome’da  açın. Sonra sağ üstteki üç noktalı menü simgesini -> Diğer araçlar -> Kısayol oluştur ’seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Masa üstünüzde Gmail logolu kısayol oluşacaktır. Kısayola tıkladığınızda chrome çerçevesini kullanarak uygulama görünümü ile açılacaktır.

Buradan kısayolu kopyalayabilir ve istediğiniz gibi taşıyabilirsiniz. Başlat menüsüne veya görev çubuğuna kısayolu sabitlemek için sırasıyla sağ tıklayın ve “Başlamak için Pin” veya “Görev çubuğuna sabitle” yi tıklayın veya kopyalayıp istediğiniz herhangi bir klasöre koyun.

Yukarıda yapılan işlem ile yeni güzel arayüze sahip bir masaüstü uygulamasına Gmail’i döndürüyor. Aynı efekti elde etmek için Gmail’i Thunderbird, Mailbird ve hatta Windows’un kendi Mail uygulaması gibi mükemmel masaüstü e-posta uygulamalarıyla senkronize edebileceğinizi unutmayın.

Dikkate değer başka bir şey de, bir masaüstü Gmail uygulaması oluşturma yöntemimizin Dokümanlar ve Drive dahil olmak üzere tüm G Suite uygulamalarına uygulanabilmesidir.

  1. eywalalh adamsınız

  2. çok teşekkürler

  3. Aynen anlatıldığı gibi, thank youu

  4. nefret
    20:08 2 Şubat 2021 20:08

    olmadı

Bir yorum bırakınız...

*