MediaFire Dosya Yükleme Hizmeti İncelemesi | Sonsuz Teknoloji

MediaFire Dosya Yükleme Hizmeti İncelemesi

media fire

Açıkça konuşmak gerekirse MediaFire, diğer dosya yükleme hizmetleriyle elde ettiğiniz tüm gelişmiş özellikleri sizlere sunmaz. Ancak bazı temel özelliklere ve makul bir fiyat noktasına sahiptir.

MediaFire, toplu dosya yüklemeye izin verir ve aralarında nispeten kolay bir şekilde sıralamanıza yardımcı olabilecek bir dosya yöneticisi ile birlikte gelir. Hizmet, dosyalarınız üzerindeki tüm denetimleri size vermese de, tek seferlik bağlantıları paylaşılan bağlantılar üzerinde bir miktar denetim sahibi olmanızı sağlar.

medaifire yükleme

Dosya paylaşım hizmetlerinin çoğundan farklı olarak, hizmete kaydolmadan dosyaları paylaşmak için MediaFire’i kullanabilirsiniz. Elbette bu özellik kötüye kullanımı engellemek için bazı kısıtlamalarla birlikte kullanıcıya sunuluyor. Yeni kullanıcılar için, kayıtsız hesap yalnızca 1GB depolama alanı sunuyor. Ayrıca, kayıtlı bir hesapla ilişkili bu tür dosyalar 14 gün sistemde barındırılıyor ancak sonrasında ise kalıcı olarak siliniyor.

MediaFire Dosya Yükleme : Planlar ve Fiyatlandırma

Dosya yükleme hizmetine kaydolmak oldukça basittir ve ayrıca bu hizmette, Facebook veya Twitter kimlik bilgilerinizle oturum açma kolaylığına da sahip.

MediaFire paylaşım servisine kayıt olmak sadece bir dizi özelliği sizler için etkin hale getirir. Örneğin, dosya yüklemek ve paylaşmak için 10GB depolama alanına sahip olursunuz. Ayrıca her bir dosyanın boyutu en fazla 4GB olabilir. MediaFire, ayrıca mobil uygulamasını yüklemeniz, uygulamaya Facebook veya Twitter gibi hesaplarınızı bağlamanız durumunda size daha fazla depolama alanı kazanma fırsatı vermek için bir ödül mekanizması kullanıyor.

Ücretsiz kullanıcılar tüm özelliklere erişemez ve site içi reklamlar görünür. Reklamsız bir deneyim için ücretli bir hesaba geçiş yapmanız gerekir. Çoğu dosya paylaşım hizmetlerinin aksine, MediaFire’ın yalnızca iki abonelik planı vardır.

PRO Abonelik Tipi

Size 1TB depolama alanı sağlayan ve 20GB’a kadar dosya yükleme işlemlerine olanak sağlayan bir PRO planı vardır. PRO paketin aylık ödemelerinde $5.00 ödeme yapmanız gerekmektedir. PRO paketin yıllık ödemelerinde ise $3.75 gibi daha uygun bir miktar ödemeniz gerekmektedir.

Kurumsal Abonelik Tipi

Kurumsal abonelik tipi ise 100 kullanıcı tarafından kullanılabilecek 100TB’a kadar depolama alanı veren iş planına sahiptir. Bu abonelik haliyle kurumsal olduğu için maliyeti de bir o kadar fazla oluyor. 100TB paket için aylık ödemelerde $2.700.00 gibi fazla miktarda ödeme yapmanız gerekiyor. 3 Aylık ödemelerde ise aynı pakete $2.160.00 ödemeniz gerekiyor. Ancak hatırlatmak gerekiyor ki kurumsal pakette 1TB-100TB arasında seçim yapabiliyorsunuz. Bu demek oluyor ki ne kadar ihtiyacınız var ise o kadar depolama alanı alabilirsiniz.

Her iki ücretli plan da ücretsiz olan üyelik tipine göre benzer avantajlar sağlıyor. Ücretli planda indirilenler yalnızca reklamsız değildir, aynı zamanda MediaFire web sitesine giriş yapmadan doğrudan web sitenize, e-postalarınıza veya sosyal medyalarınızda barındırma sağlar. Her iki ücretli plan da toplu indirmeleri, web sitesi bağlantılarından doğrudan dosya yükleme özelliğini, ayrıca tek seferlik bağlantı gibi diğer avantajları da beraberinde getiriyor.

mediafire dosya yükleme

MediaFire Dosya Yükleme : Arayüz ve Kullanım

MediaFire’ın web arayüzü düzgün bir şekilde düzenlenmiş, açıkça etiketlenmiş ve kesinlikle bu özellik hizmetin güçlü yanlarından birisi diyebilirim. Dosyaları ve klasörleri yüklemek için arayüze sürükleyip bırakabilir veya yükleme düğmesini kullanabilirsiniz.

Yüklemeleri izleyebilir ve dosyaları MediaFire hesabınıza eklendikten sonra yönetebilirsiniz. MediaFire’ın web uygulamasında, ihtiyacınız olan dosyaları bulmanıza yardımcı olan bir arama çubuğu vardır. Dosya adını yazabilir veya dosyalara türlerine göre filtre uygulayabilirsiniz.

MediaFire Dezavantajları

Ama işte kullanışlılık burada sona eriyor. Şaşırtıcı bir şekilde, MediaFire ses ve video dosyalarını akış olarak sunmuyor. PDF ve belgeleri en yaygın biçimlerde bile önizleme yapamıyor. Dosyaların önizlemesi, neredeyse tüm dosya yükleme hizmetlerinde oldukça standart bir özellik olmasına rağmen MediaFire’ın eksikliği burada beliriyor. Web arayüzünde görüntülediği tek dosya slayt gösterisinde de görüntüleyebileceğiniz görüntülerdir. Resimler dışında, diğer tüm dosyalar, dosya boyutu, dosya biçiminin açıklaması ve Linux, Mac OS X ve Windows ile uyumluluğu gibi bazı temel bilgileri edinebileceğiniz yeni bir sekmede açılır.

Eksik olan bir diğer önemli özellik ise güvenliktir. MediaFire, dosya aktarımları için şifreli bir bağlantı kullanırken, dosyaları yetkisiz erişime karşı korumak için ek önlemlere sahip değildir.

medifire nasıl dosya yüklenir

MediaFire Dosya Yükleme : Uygulamalar

MediaFire ile ilgili en büyük hayal kırıklığı için bir masaüstü uygulaması olmaması diyebilirim. Masaüstü uygulamasını geçtim tarayıcı eklentisine bile sahip olmayışı kullanıcıyı biraz üzüyor.

Ancak dosya yükleme servisi MediaFire, hem Android hem de iOS için mobil uygulamalara sahip olması biraz da olsa olumlu yaklaşım sağlıyor. Bu uygulamalar, akıllı telefon kullanarak çektiğiniz resimleri veya videoları otomatik olarak yükleme olanağı sunuyor.

MediaFire Dosya Yükleme : Sonuç

Bir istemci senkronizasyon aracı veya uygun güvenlik şartları olmadan, MediaFire’ın sunabileceği önemli miktarda depolama alanını kullanacak bir kurumsal işletme olacağını düşünmüyorum. Bireysel kullanımda kullanıcıların gayet memnun olacağından eminim. Ancak yüksek güvenlikli depolama alanlarına dosya yükleme yapacak kişilerin pek fazla memnun olacağını sanmıyorum. Ancak gizliliği olmayan kamuya açık paylaşımlar için kullanılabilir.

Bir yorum bırakınız...

*

Microsoft Copilot Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Microsoft Copilot, Microsoft'un Windows, Edge, mobil ve Office 365 için yapay zeka aracıdır. Yapay zekanın gelişmesi ve OpenAI GPT'nin popüler olması ile birlikte teknoloji ...
Gmail akıllı yazma

G-mail Akıllı Yazma Özelliğini Açma Kapatma

Akıllı yazma aracı, e-mailler için otomatik tamamlama gibi çalışır. E-maillerin nasıl yazılacağını öğrenir ve cümlelerin tamamlanmasını sağlar. E-mail metinlerinin hızlıca oluşmasını sağlar. Yazarken öneriler ...
IMAP

İmap Nedir? İmap Kullanımının Faydaları

Birçok insan imap nedir bilmemektedir. Gerek günlük hayatta gerekse iş hayatında e-mail kullanımı çok önemlidir. E-mail protokolü sayesinde kişiler her cihazdan e-mailerini kontrol edebilir, ...
mac windows

Mac vs Windows Bilgisayar Özet Karşılaştırma

Bilgisayar teknolojisi, günümüzde büyük ölçüde Windows ve Mac işletim sistemleri üzerine odaklanmış durumda. Her iki işletim sistemi de benzersiz özelliklere ve kullanıcı deneyimine sahiptir ...
Gmail görev oluşturma

G-mail Görev Oluşturma G-mail Alanlar Düzenleme

G-Mail’den görev oluşumu çok basittir. Öncelikle, G-Mail hesabına giriş yaparak, sağ üstteki alan "Görevler"e tıklanmalıdır. Açılacak pencerede, yeni görevin eklenebilmesi için "Görev Ekle"ye tıklanmalıdır ...
MAPI EWS

MAPI EWS Nedir Ne İşe Yarar Ne Amaçla Kullanılır?

Teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte MAPI EWS nedir ne amaçla kullanılır pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. İnternet önemli iletişim kaynaklarındandır. Gere iş alanlarında ...
Shopify

Shopify DNS Yönlendirmesini Yapmak Adım Adım

Sahip olduğunuz alan adını Shopify’e yönlendirmek istediğinizde hangi işlemleri gerçekleştirmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Shopify DNS Yönlendirmesini Yapmak Adım Adım aktaracağımız bu yazımız sizler ...
Karekod

Karekod Nedir, QR Kod Oluşturma Nasıl Olur

Yıllardır alışveriş ve farklı sektörlerde kullanımı olan barkod sisteminden esinlenerek tasarımı gerçekleştirilen Karekod veya en çok kullanılan ismi ile QR kodlar, iki boyutlu bir ...
veri kurtarma

Veri Kurtarma Sürecinde Yapılması – Yapılmaması Gerekenler

Veri kurtarma süreci, bilgisayar sistemlerinde meydana gelen veri kaybını geri getirme çabalarını içerir. Bu süreç, çeşitli nedenlerle oluşan veri kaybı durumlarında uygulanabilir, donanım arızaları, ...
yapay zeka

Yapay Zekayı anlamak ve İnsanın Yapay Zekayı kullanımı

Zeka kavram olarak, düşünme, akıl yürütme, algı, kavrama, yargılama ve sonuca varma, soyutlama, öğrenme ve yeni durumlara uyma şekliyle insana verilen yetenekler zinciri toplamıdır ...