Messenger Kids Nedir? Özellikleri Nelerdir? Nasıl İndirilir? | Sonsuz Teknoloji

Messenger Kids Nedir? Özellikleri Nelerdir? Nasıl İndirilir?

meessenger kids

Facebook, yeniliklerine ara vermeden devam ediyor. Özellikle son dönemde yaşanan kullanıcı kaybı nedeniyle dikkatleri üzerine çeken Facebook, yeniliklerini ardı ardına açıklamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile birlikte Facebook Gaming uygulamasının mobil cihazlara geleceği duyurulmuştu. Yapılan bu açıklamanın hemen ardından Messenger Kids uygulamasına da yeni özelliklerin ekleneceği açıklandı. Peki çocuklara yönelik çıkarılan Facebook messenger uygulaması nedir, kullanıcılara hangi özellikleri vaat etmektedir? Merak edilen tüm bu soruların yanıtını gelin detaylı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Messenger Kids Uygulaması Nedir?

messenger kids nedir

Messenger Kids, sosyal medya devi Facebook tarafından geliştirilen uygulamadır. 13 yaş altı çocukların güvenli bir şekilde mesajlaşmasına olanak sağlar.  Facebook tarafından çocuklar için geliştirilen özel mesajlaşma messenger kids uygulamasının özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

Messenger Kids Özellikleri

messneger kids özellikleri

Messenger Kids özellikleri ile dikkat çekiyor. Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla birlikte çocuklar için geliştirilen özel mesajlaşma uygulamasına yeni özelliklerin geleceğini duyurdu. 22 Nisan tarihi itibariyle 70 farklı ülke de daha yayınlanan uygulama sayesinde, çocuklarımız güvenle mesajlaşabilecek.

İlk olarak Amerika da yayınlanan denetimli arkadaşlık özelliği sayesinde çocuklarımızın kiminle arkadaş olabileceğini görebileceğiniz. Ebeveynler çocuklarının arkadaş listesine ulaşabilecek, arkadaşlık isteklerini yanıtlayabilecek ve ayrıca en önemlisi de arkadaş ekleyip çıkarabilecek.

Uygulama içerisinde kullanıcılara sunulan bir diğer önemli özellik ise, fotoğrafları gizleyebilme. Ebeveynler istedikleri takdirde çocuklarının fotoğraflarını gizleyebilecek ya da istedikleri zaman görünür yapabilecek. Oldukça önemli olan bu özellik sayesinde çocuklarımızın güvenliği de ciddi anlamda artmış olacak.

Mesajlaşma uygulaması üzerinden sohbet etmek isteyen çocuklar öncelikli olarak aile bireylerinden dijital olarak izin almak zorunda. Aile bireyleri tarafından verilecek izin doğrultusunda çocuklar sohbet edebilecek. Uygulama içerisinde aynı zamanda görüntülü görüşme de yapılabiliyor. Görüşme esnasında uygulanabilecek farklı filtreler sayesinde sohbet daha da eğlenceli bir hale gelebiliyor.

Messenger Kids Uygulamasını Nasıl İndirebiliriz?

messenger kids nasıl indirlir

Messenger Kids nasıl indirilir sorusu, son dönemde birçok ebeveyn tarafından sorulmaktadır. 22 Nisan tarihi ile gelen güncellemeyle birlikte mesajlaşma uygulaması 70 farklı ülke de daha kullanıcılara sunuldu. Mesajlaşma uygulamasını indirmek veya denemek isteyen sosyal medya kullanıcıları aşağıdaki bağlantıya tıklayarak uygulamaya ulaşabilir.

Google Play Mağazası İçerisinden Facebook Messenger Kids Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayınız…

App Store Mağazası İçerisinden Facebook Messenger Kids Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayınız…

Bir yorum bırakınız...

*