Microsoft Teams Nedir Özellikleri Nelerdir? | Sonsuz Teknoloji

Microsoft Teams Nedir Özellikleri Nelerdir?

microsoft teams

Microsoft Teams, corona virüsünden dolayı son zamanlarda kullanımı artan uzaktan görüntülü eğitim ve toplantı  platformlardan biridir.  Uygulamada sohbet, video görüşmeleri ve diğer toplantı için gerekli olan araçlar vardır. Bu makalede sizlerle Microsoft Teams nedir özellikleri nelerdir sorusuna cevap vereceğiz.

Microsoft Teams Nedir?

Microsoft Teams, uzak mesafedeki insanların çevrimiçi olarak toplantı, eğitim gibi akrtiviteleri bir çok özellikle beraber görüntülü olarak yapılmasını sağlayan bir Microsoft yazılımıdır. Microsoft Teams ücretsiz sunulan bir hizmettir. Ancak profesyonel kullanımlar için Microsoft 365 Business ile kullanıcı başına ödeme yapılmaktadır.

Microsoft Teams Özellikleri Nelerdir?

Toplantı Özelliği

Microsoft Teams toplantı özelliği ile kolayca çevrimiçi toplantıları yönetebilir veya toplantılara katılabilirsiniz. İster görüntülü bire bir toplantı isterse 10.000 katılımcıya kadar’a konferans verebilirsiniz.

Bir toplantı zamanlaması organize ederek toplantıya katılacak kişilere davetiye göndererek planlanan zamanda uzaktaki katılımcıların evlerinden toplantıya katılmalarını sağlayabilirsiniz.  Toplantıya katılanlar sesli, görüntülü veya yazılı olarak sohbet edebilir ve birbirlerine dosya gönderebilirler. Ekran paylaşımı yapabilirler. Toplantı sona erdiğinde kayıtları ve toplantı notlarını birbirinizle paylaşabilirsiniz ve ek bilgi için toplantı sohbetinde takip edebilirsiniz.

Sohbet, İşbirliği ve Dosya Paylaşımı

Microsoft teams ekibinde bulunan bir kişi, kolayca ayrı sohbet kanalları oluşturabilir. Her sohbet kanalında ekip üyeleri diğer kullanıcılardan bahsetmek, birlikte çalışmak için Microsoft Office belgelerine bağlantılar paylaşmak veya resimler, videolar veya ekler gibi diğer içerikleri paylaşmak için @sonsuz gibi komutları kullanabilir.

Tüm sohbet mesajları çevrimiçi olarak saklanır ve geçmişte yaptığınız sohbetler arasında hızlı bir şekilde arama yapabilir veya önemli mesajları işaretleyebilirsiniz. Her Microsoft Team üyesi Microsoft Teams’deki diğer üyelerle bireysel özel sohbetler ve çağrılar yapabilir.

Entegre Üçüncü Taraf Uygulamalar

zoom

Microsoft Teams ayrıca kullanıcıların ekiplerine uygulama entegrasyonu eklemesine izin veriyor. Microsoft Teams video görüşmelerini kendi arasında yapabildiği gibi Zoom aracılığıyla birisiyle iletişime geçmeniz gerekiyorsa, Zoom entegrasyonunun Microsoft Teams’den ayrılmadan bunu çok kolay hale getiriyor.  Microsoft Teams entegrasyon sayısı oldukça fazladır.

Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Microsoft Teams’i kullanmaya başlamak çok kolaydır.

  • Microsoft Teams  web sitesini ziyaret edin ve Microsoft hesabınızla ücretsiz giriş yapın. Microsoft hesabınız yok ise Microsoft hesabı oluşturmalısınız.
  • Ekibinizi kurmak için Windows uygulamasını indir düğmesini tıklayın.
  • Microsoft Teams masaüstü uygulamasını yükledikten sonra Microsoft teams için oluşturduğunuz Microsoft hesabınızla oturum açın. Ekiplere Hoş Geldiniz mesajı sorulduğunda Devam’ı tıklatın .

Ekibinize davet etmek için başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir bağlantı verilecektir. Bu ayrıca size e-postayla gönderilecektir, böylece daha sonra istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Kanalların, sohbetin ve toplantıların nasıl çalıştığını açıklayan bir dizi araç ipucunuz karşınıza çıkacak. Sol taraftaki sekme  ekibiniz, bildirimler, dosyalar ve özel görüşmeler arasında hızlıca geçiş yapmak için kullanılır.

Bir yorum bırakınız...

*