Microsoft Word Benzeri 5 Ücretsiz Program | Sonsuz Teknoloji

Microsoft Word Benzeri 5 Ücretsiz Program

ofis alternatif

Microsoft Word, günlük yaşamda vazgeçilmez uygulamaların arasında yer almaktadır. Uygulamanın birçok kişi tarafından geçmişi pek bilinmemektedir. Birçok kişi Word programını 2000 yılları başında çıktığını sanmaktadır. Fakat bu son derece yanlış bir fikirdir. Zira Word programı 1983 yılında ilk sürümü yayınlandığı biliniyor.İlk sürümler birlikte 1.0 gibi isimlerle anılan Word programı 90 yılların ortasından itibaren artık Word 95 gibi o yıla ait isimlerle anılmaya başlandı. Günümüzde ofis işlerinden, yazar işlerine kadar birçok alan kullanılan Word uygulamasının orijinal sürümüne sahip olabilmek için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Fakat birçok kullanıcı ücretli sürüme para ödemek istemediği için farklı program arayışlarına girmiştir. Hadi gelin birlikte Microsoft Word uygulamasına benzer işinize yarayacak 5 ücretsiz programa göz atalım.

Libre Office

Tabi ki en başta kullanabileceğiniz ve birçok kişi tarafından bilinen ofis uygulaması olarak Libre Office gelmektedir. Açık kaynak olarak sunulan ve tamamen ücretsiz bu programda sadece Word değil aynı zamanda diğer ofis uygulamalarına da ücretsiz sahip olabileceksiniz. Ayrıca uygulama sadece Microsoft işletim sisteminde değil aynı zamanda Mac ve Linux işletim sistemlerinde de kullanabilirsiniz.

Open Office

Ücretsiz ofis programı arayan kişilerin yine en çok tercih ettiği uygulamaların başında Open Office uygulaması gelmektedir. Tıpkı Libre Office uygulamasında olduğu gibi tamamen açık kaynak ve ücretsiz bir uygulamadır. Open Office uygulamasının hem ücretsiz olması hem de şık ve kullanışlı bir menüye sahip olması sebebi ile tercih edebilirsiniz.

WordPad

Diğer bahsettiğimiz ofis uygulamalarından farklı olarak tam anlamı ile Microsoft Word uygulamasına alternatif olacak bir metin editörü olarak bilinmektedir. Özellikle sadece yazı işlemleri ile uğraşan kişiler için oldukça yeterli olacak bu uygulama tamamen ücretsizdir.

AbiWord

Tıpkı WordPad uygulamasına benzeyen fakat ondan bir tık gelişmiş olan bir uygulama. Tamamen ücretsiz sunulan bu uygulamanın belki de tek eksiği tasarımı. Onun dışında herhangi bir eksiği bulunmayan bu uygulama sayesinde birçok işinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Sadece Microsoft işletim sistemlerinde değil aynı zamanda Linux işletim sistemlerinde de çalışabilmektedir.

Apache Open Office

Ücretsiz olarak sunulan bu program sayesinde birçok işinizi halledebilirsiniz. Hem Windows hem Linux hem de Mac işletim sistemlerinde çalışan bu program sayesinde diğer ücretli programlara ihtiyacınız kalmayacak.

Bir yorum bırakınız...

*