Mirage - Detect Image Editing Uygulaması Nedir? | Sonsuz Teknoloji

Mirage – Detect Image Editing Uygulaması Nedir?

Mirage Uygulaması

Hindistan’da son döneme damgasını vuracak olan Mirage – Detect Image Editing uygulaması geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Bu uygulama ile beraber Instagram, Snapchat gibi uygulamalarda yaygın olarak kullanılan filtreler ortaya çıkartılabilecek. Filtrelerin yanında fotoğrafları üzerinde Photoshop tarzı uygulamalar ile oynamalar yapan kişilerde bu uygulama ile ortaya çıkacak.Hint yazılım firması uygulamanın tanıtımında yaptığı fotoğraf manipülasyonları ile gündemden düşmeyen Kim Kardashian’ı kullandı. Bu sayede de gerek mobil teknoloji dünyası gerekse magazin dünyasında geniş yankı uyandırdı. Tanıtım esnasında Kim Kardashian’ın sosyal medyaya yüklediği bir fotoğraftaki oynamalar ifşa edildi.

Günümüzde de oldukça revaçta olan fotoğraf oynamaları artık çok daha kolay biçimde ortaya çıkabilecek. Özellikle fotoğraf manipüle etmeyi seven ünlülerin bu uygulamadan hiç hoşlanmayacakları aşikâr. Artık belirli bölgeleri inceltilen ünlü fotoğrafları magazin programlarının en çok kullanacağı argümanlar arasında olacak.

Kullandığı yapay zekâ sayesinde fotoğrafın manipüle edilen kısımlarını gün yüzüne seren uygulama tanıtıldığı andan itibaren yoğun bir indirilme sayısına ulaştı. Mirage uygulaması saniyeler içerisinde fotoğrafın oynanılan bölgelerini kullanıcılara sunuyor. Uygulamanın 2020 en çok indirilen uygulamalar listesinde ilk sıralarda yer alacağı otoriteler tarafından öngörülüyor.

Mirage – Detect Image Editing Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Uygulama yazılımcısı Akshat Jagga, uygulamaya yüklenen bir fotoğrafın saniyeler içerisinde fotoğraf analizi yapabildiğini iletiyor. Yüklenen fotoğrafı ve fotoğrafın oynanılan bölgelerini aynı ekranda göstermesi ile kullanıcılarına kolaylık sağlıyor.

Serap kelimesinin İngilizce karşılığı olan Mirage, görsel bir ilizyonu ortaya çıkartıyor. Uygulama hem AppStore

hem de Google PlayStore üzerinden kullanıcıların hizmetine sunuldu. İOS işletim sistemli telefonlarda 1.99 Dolar ücretle indirilebilirken, Android tabanlı telefonlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Uygulamayı indirdikten sonra biraz uzun bir kayıt ekranı kullanıcıları bekliyor. Gerekli kısımları doldurduktan sonra ise uygulama sizden bir fotoğraf yüklemenizi istiyor. Bu bir arkadaşınızda olabilir ve ya hayranı olduğunuz ünlü bir isimde olabilir. Yüklenilen fotoğraf saniyeler içerisinde manipüle edilen bölgeleri ile beraber kullanıma sunuluyor.

Mirage uygulaması henüz üzerinde oynanmış fotoğrafı gün yüzüne sererken, fotoğrafın orijinal halini kullanıcılara sunamıyor. Sizlerde sahte fotoğraf atıp atmadığını merak ettiğiniz birisini fotoğrafını kaydederek ve ya ekran görüntüsünü alarak uygulamaya yükleyebilirsiniz.

Android telefon için Google Play Store’dan yüklemek için tıklayınız.

İOS (İphone) telefon için Apple Store’dan yüklemek için tıklayınız.

Bir yorum bırakınız...

*