Mobil Oyun Canavarı; Asusu Rog Phone 3 | Sonsuz Teknoloji

Mobil Oyun Canavarı; Asusu Rog Phone 3

mobil oyun telefonu

Asus markası mobil oyun tutkunlarının taleplerini göz önünde bulundurarak yeni mobil oyun telefonu Asus Rog Phone 3 marka cihazı hakkında bilgiler basına sızdı. Oyun severlerin konsol oyunları ve bilgisayar dışında yeni yönelimleri mobil oyunlara olmaya başladı. Bu durumu göz ardı etmeyen Asus firması mobil oyun telefonları serisine bir yenisini daha ekledi.

Temmuz ayı içerisinde resmi tanıtımının yapılacağı yeni nesil mobil oyun telefonu Rog Phone hakkında pek çok bilgi basına sızmış durumda. Bu mobil oyun canavarı Asus firması ve Tencent Games ortaklığı ile üretilecek. Bu ortaklık aynı zamanda mobil oyun dünyası ve mobil teknoloji birlikteliklerinin önümüzdeki günlerde neler getireceğini de gösterecek. Basına sızan son duyumlar ise Asus Rog Phone 3’ün Bluetooth SIG sertifikası aldığı yönünde.

1994 yılından bu yana kullanımda olan Bluetooth özelliğinin yeni geliştiricisi olan SIG sertifikası sayesinde Rog Phone’nun bu teknolojiyi ne yönde kullanacağı merak konusu oldu. Pek çok farklı cihazı telefondan kontrol imkânı sunan bu teknolojiyi Asus hangi yönde kullanacak bekleyip göreceğiz.

Yeni mobil oyun canavarının serinin diğer cihazları ile görsel olarak çok fazla farklılıkları bulunmuyor. Mobil oyun telefonu önceki cihazlar gibi kolay kavranabilen bir ergonomiye sahip. Kullanıcılara sunduğu yüksek performans sayesinde bütün mobil oyunları sıkıntısız bir şekilde çalıştırabiliyor.

Asus Rog Phone 3 Teknik Özellikleri

Rog Phone 3

İşlemci

Bir Tayvan şirketi olan Asus firmasının yeni mobil oyun telefonu Asus Rog Phone 3, Snapdragon 865 Plus işlemci gücüne sahiptir. Bu işlemci 3.09 GHz’lik işlemci hızı ile çalışmakta ve bu hız önceki seri olan Snapdragon 865’ten 0.24 GHz daha hızlı demek oluyor.

Ekran Özellikleri

171mm x 78mm x 9.85mm ebatlarındaki telefon 240 gr ağırlığında ve çentiksiz bir ekrana sahiptir. 1080×230 ekran çözünürlüğü ve 6.59 inç’lik ekranı bulunan telefonun bu ebatları oldukça ideal. Amoled ekranı Full HD Plus görüntü kalitesi sunmaktadır.

Batarya

5800 mAh batarya gücü ile oyun keyfiniz bölünmeden saatlerce oyun oynayabileceksiniz. Bunun yanında 30W hızlı şarj özelliği de vardır.

RAM ve Depolama

8GB, 12GB ve 16GB olmak üzere farklı RAM özelliklerine sahip olan cihazın depolama alanı ise 128GB, 256GB ve 512GB olarak değişmektedir.

Kamera Özellikleri

Ön kamerası 13 mp, arka kamerası ise 64 mp olan telefonla oldukça iddialı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Rog Phone 3 Çıkış ve Tarihi Fiyatı

Asus Rog Phone 3 ile ilgili çıkış tarihi ve fiyat henüz duyurulmadı ama önceki seri Asus Rog Phone 2 900 Euro ve 1200 Euro arasında fiyatlarla piyasaya çıkmıştı.

Bir yorum bırakınız...

*