MP3 Dönüştürme Yapabileceğiniz 3 Ücretsiz Program | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

MP3 Dönüştürme Yapabileceğiniz 3 Ücretsiz Program

mp3

MP3 dönüştürme, düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir. Birkaç basit program ile bu işlemin ne kadar kolay olduğunu fark edeceksiniz. Bilgisayarınıza inen ses dosyası müziğin açılmadığını fark ettiğinizde yaşadığınız hayal kırıklığını anlıyoruz. Açamadığınız ve sizi üzen ses dosyaları için endişelenmenize gerek yok. Çünkü çözüm sadece bir  program uzağınızda saklı.

Bir dosya formatını başka bir formata çevirme işlemi doğru yoldan ilerleyince çok basittir. Yanlış yöntemler denendiğinde ise işler biraz karmaşıklaşabilir. Sizin daha önce denediğiniz yöntemler sonuç vermemiş ve zamanınızı çalmış olabilir. Ancak o yöntemler geçmişte kaldı. Ben program indirdim olmadı dememeli ve bizim önerdiğimiz programları mutlaka denemelisiniz.

Dosya Uzantısı Nedir? Nasıl Dönüştürülür?

dosya uzantısı

Dosya uzantısı mp3 dönüştürme gibi farklı uzantılara dönüştürülebilir bir sistemdir. Genelde dosyanın isminin sonunda .xml, .mp3, .docx  gibi ibareler bulunur. İşte bu ibareler dosyanın uzantısını belirler. Belirlenen uzantı ise işletim sisteminde programlar ile dosyaların eşleşmesini sağlar. Böylece bir dosyaya tıkladığınızda ilişkili program hangisiyse o programı devreye sokar. Örneğin, .docx uzantısı Word programı ile açılmaktadır. Bir dosyanın uzantısını nasıl öğreneceğinize bu makaleden bakabilirsiniz.

Dosya uzantılarını dönüştürmek için ise programlar veya online sistemler mevcuttur. Online sistemlerde tarayıcı üzerinden uzantı değiştirilebilmektedir. Şunu belirtmekte fayda var, uzantıların hepsi birbiriyle uyumlu değildir. Birbirlerine dönüştürülebilen dosya türleri oldukça fazladır ancak yine de hepsi birbiriyle uyuşmaz.

3 Pratik ve Ücretsiz Mp3 Dönüştürme Programı

Herhangi bir formattan mp3 dönüştürme için size önereceğimiz programlar oldukça basit bir Arayüze sahipler. Kolay ve ücretsiz olan bu programlar birçok kullanıcı zorlanmadan kullanabilir ve uzantı değiştirme işlemini yapabilirler.

Freemake Audio Converter

free converter

Freemake Audio Converter programı %100 ücretsiz bedava dönüştürücü pratik bir programdır. Bu programın hem kurulumu zahmetsiz hem de müzikleri dönüştürmesi kolaydır. Dönüştürme işlemini yapabilmek için çok fazla bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Bu program hem mp3 formatından başka bir formata dönüştürebilir hem de direk mp3 formatına çevirebilir. Programın desteklediği uzantılar arasında WAV, WMA, MP3, OGG, M4A ve daha fazlası bulunmaktadır.

İndir: Free Audio Converter

Format Freedom

format freedem

Format Freedom programı hem video hem de ses dönüştürmeye yarar. Ayrıca bu program videolar üzerinde parlaklık ve kontrast gibi basit ayarlar yapabilmenize olanak sağlıyor. Program üzerinden aynı şekilde ses dosyalarınızı hem mp3 dönüştürme yapabilir hem de mp3 uzantısından başka bir uzantıya dönüştürebilirsiniz. Desteklediği uzantılar arasında ise MP3, FLAC, MP2, M4A, WAV, WMA, OGG gibileri mevcut. Video uzantıları olarak ise bu program AVI, MPEG-4 ve DivX gibi birçok uzantıyı destekliyor.

İndir: Format Freedom

Format Factory

format factory

Format Factory programı bu listede ki en dikkat çekici dönüştürücüdür. Çünkü bu program çok fazla uzantıyı birbirine dönüştürebiliyor. Yani diğer programlarda dönüştürebileceğiniz uzantılar kısıtlıyken bu programda çok daha fazlası mevcut. Ayrıca programdan resim, video, ses dosyalarını değiştirebiliyorsunuz. Hem basit hem pratik hem de bol seçenekli olan bu program kesinlikle denenmeye değer.

İndir: Format Factory

Bonus: Android ve İphone Youtube MP3 Dönüştürücü Tubazy

tubazy

Saydığımız programlar haricinde Android ve İphone Youtube MP3 dönüştürücü tabi ki mevcut. Ancak bu işlem bir program üzerinden değil tubazy adlı online bir siteden yapılıyor. Mp3 dönüştürücü tubazy video dönüştürmeye olanak sağlayan bir web sitesi. Bu site sayesinde kolayca videolarınızı dönüştürebiliyorsunuz. Hem Android hem de İphone youtube mp3 dönüştürücü işlevi gören tubazy, youtube yani mp3 dönüşümü sağlıyor. Bu pratik ve kullanımı kolay web sitesi youtube video dönüştürücü 10 site arasına girmeyi bizce hak ediyor. Video mp3 dönüştürücü İOS ve Android programı arıyorsanız daha basit bir mp3 dönüştürme sitesi olan tubazy bizce tam size göre.

Bir yorum bırakınız...

*

netflix güncelleme

Netflix VPN Kullanımını Neden Engelliyor?

Netflix, dünya genelinde hizmet veren bir yayın film ve dizi platformudur. Netflix ...
windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...
xbox ücretsiz oyun

Xbox Game Pass Kütüphanesine Temmuz Ayında Eklenecek Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu

Microsoft şirketi, geçtiğimiz günler içerisinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile birlikte ...