Netflix’in Yeni Kategorisi “Türk Dizileri” | Sonsuz Teknoloji Netflix’in Yeni Kategorisi “Türk Dizileri” | Sonsuz Teknoloji

Netflix’in Yeni Kategorisi “Türk Dizileri”

netflix kategori

Netflix’in Türk Film ve Dizilerini Tanıtmak İçin Açtığı Yeni Kategori “Türk Dizileri”

Netflix, online film ve dizi izleme servisleri arasında başta gelenlerden. Yeni getireceği güncelleme ile Türk abonelerini oldukça sevindirecek. Bilindiği gibi, diziler ve filmler kategoriler halinde listelenmekte. Bu listelerin arasında “Made in Turkey” yazılarak yeni bir liste açılacak. Yapılan açıklamalara göre bu listede sadece Türk filmleri ve dizileri bulunacak.

Yeni açılacak kategori sadece Türkiye’de geçerli olmayacak. Dünya üzerine hitap edecek olan kategori sayesinde Türk film ve dizileri diğer ülkelere de tanıtılmış olacak. Kategori açılacak ancak filmlerde dublaj ya da alt yazı desteği sunulacak mı henüz belli değil. Olması halinde Türkiye film ve dizi pazarına farklı izleyiciler de kazanılmış olacak.

Yeni Kategori ile Yapımlar Dünyaya Duyurulacak

Dünya genelinde oldukça popüler bir şekilde kullanılan Netflix, uzun bir zamandır bizimle. Hayatımızda adeta vaz geçilmez olan Netflix adını farklı yapımlar ile dünyalara duyurmuştu. Platform üzerinde bulunan film ve dizilerin ses getirmesinin ardından ülke büyükleri başta olmak üzere halk bu potansiyele hitap etmek istedi. Yeni alınan kararlar sayesinde ülkemizde de uzun bir zamandır hizmet veren Netflix, Türk dizi ve filmlerine özgün yeni bir kategori açıyor.

Netflix, geçtiğimiz dönemlerde Hakan Muhafız ve Atiye dizileri ile kendine pazarda oldukça güçlü bir yer edinmişti. Hal böyle olunca potansiyelin üzerine gitmek isteyen yapımcılar bu durumu değerlendirmek adına yeni dizi ve film girişimlerinde bulundu. Önümüzdeki dönemlerde Netflix’e eklenecek 4 adet yeni Türk dizisi olduğu kesinleşti.

Sadece Orijinal Yapımlar Değil Diğer Yapımlar da Yer Alıyor

Kesinleşen dizilerden sonra açılma kararı alınan yeni “Made İn Turkey” kategorisinde sadece Türklere özgün yapımlar yer alacak. Bu yapımlar bağımsız yapımlar olabileceği gibi Netflix Orijinal yapımları da olabilecek.

Bu kategoride sadece yeni film ve diziler bulunmayacak. Daha önceden çekilmiş olan ve yayın hakları alınmış olan film ve diziler de burada yayınlanmaya başlayacak. Yeni Atiye ve Hakan Muhafızın yanı sıra, Behzat Ç. Gibi yapımlar da Yurtdışından izlenime açılmış olacak.

Tamamen Türk dizi ve filmlerinden oluşacak kategorinin içerisinde farklı alt kategoriler de yer alacak. Bu kategoriler aşina olduğumuz; Suç, Dram, Komedi, Aksiyon, Aşk, Duygusal, Korku, Gerilim, Müzikal şeklinde ilerlemeye sahip olacak.

“Made in Turkey” Kategorisine Nasıl Gidilir?

netflix türk dizileri

Yeni eklenen “Made in Turkey” ya da “Türk Dizileri” kategorisine erişmek için sırasıyla Diziler> Türler sekmesine tıklamanız gerekmekte. Açılan pencerede “Made in Turkey” ya da “Türk Dizileri” seçeneğini seçerek tamamen Türk yapımı olan dizilere erişebilirsiniz.

Bir yorum bırakınız...

*

steam chat

Steam Kimliğini (Steam ID) Öğrenme ve Değiştirme

Steam Kimliği (Steam ID), steam hesabınızın kimlik bilgisi ve bir alana erişim ...
Google Web Light

Google Web Light Nedir? Nasıl Çalışıyor? Avantajları Nelerdir?

Google Web Light, son dönemin dikkat çeken projelerinden biri olarak kabul edilir ...
SSH Public Key

SSH Public Key Nedir? Nasıl Oluşturulur?

SSH Public Key sorusuna yanıt vermeden önce SSH nedir kısaca açıklamak istiyoruz ...
E-Spor nedir

E-Spor Nedir, Nasıl E-Spor Oyuncusu Olunur, Popüler E-Spor Oyunları Hangileridir?

E-Spor bilinen bir diğer adı ile elektronik spor, son dönemin en popüler ...
aimlamp

AimLab Aim Geliştirme Programı Nedir?

AimLab, aim yani nişan alma yeteneğinizi geliştirdiğiniz Steam platformu üzerinden kullanılabilen bir ...
IceWarp

IceWarp Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Posta, günümüzün en önemli iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, dijitalleşen ...
Lidar

Lidar Nedir? Nasıl Çalışır?

Lidar, iPad Pro 2020’ den sonra iPhone 12 Pro ve iPhone 12 ...
Ambilight

Ambilight Nedir? Hangi Televizyonlarda Var?

Ambilight, televizyonun arka kenar kısımlarında bulunan ve renkli şekilde yanabilen floresan teknolojidir ...