Opera, Android için 3 Yeni Özellik Getirdi | Sonsuz Teknoloji

Opera, Android için 3 Yeni Özellik Getirdi

Opera tarayıcı, dahili Whatsapp Web gibi kısayollar ve reklam engelleme özelliklerinin yanı sıra sağladığı birçok kolaylıkla dikkat çekiyor. Android için yayınlanan son 58 sürümüyle birlikteyse tarayıcıya bildirim engelleme gibi yeni özellikler eklendi.

opera android

Reklam engelleme, kolaylıkla erişilebilen Whatsapp Web, Telegram vb. kısayollar sayesinde Opera, kullanıcılar için birçok kolaylık sağlıyor. Tarayıcı hem şık tasarımıyla hem de sunduğu özellikler tarafından birçok kişi tarafından tercih edilirken, gün geçtikçe geliştirilmeye de devam ediyor. Yeni gelen 58 sürümü ile birlikte de kullanıcıların için oldukça faydalı özellikler eklenmiş. Bu özellikler arasından en dikkat çekici olanıysa bildirim engelleme özelliği.

Böylece yeni 58 sürümüyle birlikte Opera, kullanıcıların sitelerde yer alan gereksiz bildirimlerden kurtulmasını sağlayacak. Bildiğiniz üzere web sitelerinde çıkan bildirimler bazen can sıkıcı hal alabiliyor. Özellikle mobil kullanıcı olduğunuzda bu tür bildirimleri kapatmak için epey bir çaba sarf etmeniz gerekebiliyor. Yeni eklenen özellikle birlikte bu bildirimler artık otomatik olarak engellenecek.

İlgili: Android Telefonda Bildirim Gelmiyorsa

Sadece bildirim engellendiğinde engellendiğine dair kullanıcılara bir bildirim gözükecek. Ancak bu bildirim için endişelenmenize gerek yok, çünkü bildirim çok kısa sürede ekranda duracak ve ardından kaybolacak. Bunun yanı sıra bildirimini engellemek istemediğiniz siteler varsa da site adresinin yer aldığı alanda bulunan simgeye tıklayarak belirli sitelere bildirim izni verilebilecek. Lafı daha fazla uzatmadan bildirim engelleme özelliği nasıl aktif edilir? ve son sürümle yapılan diğer değişikler neler? sorularını kısaca cevaplayalım.

Opera Bildirim Engelleme Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

bildirim opera

Bildirimleri engellemek istiyorsanız “Opera’da Menü> Ayarlar> Site Ayarları> Bildirimler” kısmından tüm web siteleri için bildirimleri kapatabilirsiniz. Bunun yanı sıra Opera 58 sürümüyle eklenen bir diğer özellik Hızlı Erişim kısmını ilgilendiriyor.

Hızlı Erişim, sık ziyaret ettiğiniz web sitelerini görebileceğiniz ve isteğinize göre site ekleyebileceğiniz faydalı bir sekme. Yeni sürümle birlikte bu kısımda düzenleme ve silme eylemlerini çok daha kolay yapabileceksiniz. Hızlı Erişim kısmında düzenleme ve silme seçeneklerini görüntülemek için sadece bu bölümde yer alan ikona uzun süre basmanız yeterli oluyor.

Bu özelliklerin yanı sıra Opera mobil tarayıcı da yapılan bir diğer iyileştirmenin de internette bulunan formlarda ki görsellere yönelik olduğunu belirtelim.

Bir yorum bırakınız...

*