Orta Yaşlı İnsanlarda Teknoloji | Sonsuz Teknoloji Sonsuz Teknoloji

Orta Yaşlı İnsanlarda Teknoloji

orta yaş teknoloji

Orta yaşlı insanların çoğu eğer mesleği ile ilgili değilse sadece merakından teknoloji ile ilgilenir. Özellikle internete girmek, sosyal medyada aktif olmak isteyen orta yaşlı bayanların akıllı telefon sahibi olma oranı aynı yaş grubundaki erkeklere oranla en az iki kat daha fazla. Çünkü moda kavramı kadınlar arasında daha yaygın bir etkiye sahiptir.

Orta yaşlı erkekler eğer meslekleri teknoloji ile ilgili ise tabiri caiz olur mu bilmem ama en uç noktalarda cihazlara sahip olmayı çok seviyorlar. Kazandıkları paranın büyük bir kısmını son teknoloji cihazlara yaptırmakta hiçbir sakınca görmedikleri gibi bu harcamaları hâkli çıkaracak her türlü bahane sanki ceplerinde hazır bekliyor.

Orta Yaşlı İnsan ve Tekno Satıcı

Teknoloji mağazalarında çalışan satış danışmanlarının en mustarip olduğu müşteri grubu ileri yaş grubundaki teknoloji meraklıları. Almak istedikleri ürün hakkında tam olarak bilgi sahibi olmak istiyorlar. Ama güncelteknolojik gelişmeler hakkında yeterli donanıma sahip olmadıkları için ürün açıklamalarından çıkarım yapmakta zorlanıyorlar. Bu durumda mağaza satış danışmanının kendilerine bu açıklamaları tercüme etmesini bekliyorlar. Maalesef çoğu genç olan satış danışmanları ile aralarında var olan nesil dili farklılığı nedeniyle anlaşmakta güçlük çekiyorlar. Bu durumun sonucunda ya işlerine yarayandan daha fazlasını ya da daha azını almak zorunda kalıyorlar.

kadın ve teknoloji

Çeşitli özellikleri nedeniyle aldıkları akıllı telefonların ve benzeri cihazların pek çok özelliğini kullanmadıklarıbilinen bir gerçektir. Bu durumda daha basit ve ucuz bir teknolojiyle ihtiyacını giderebilecekken sadece adından ve markasından dolayı cihaz almanın ne kadar doğru bir davranış olduğu tartışılabilir.

Orta Yaşlı İnsan ve Son Moda Teknolojiyi Tercih Nedenleri

Modaya Uymak

Arkadaşları ve ailesi arasında prestij kazanmak için çok fazla paralar ödeyerek marka bir telefon ya da bilgisayar almak. Son dönemde orta yaşlı insanlar arasında oldukça yaygın bir moda oldu. Özellikle kadınların modaya uymak konusunda ne kadar tutkulu olduğu ise herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu gerçeğin ışığında da genellikle eğitimli ve kendi geçimini kendi karşılayan kadınların bu modadan geri kalmayacağı da yadsınamaz.

Sosyal Medya

yaşlılar için teknoloji

Bayanlar için sosyal medya ile en kaliteli iletişimi kurmak, en güzel öz çekimi yapabilmek yeterli.Bu durumda kamerası ne kadar çok olursa, mega pikseli ne kadar fazla ise o telefon veya cihaz tercih edilir. Sadece kamerası için telefon almaktansa doğru düzgün bir fotoğraf manikası almak daha karlı bir yatırım olmaz mı? Hem daha uzun süre kullanmak hem de daha kaliteli fotoğraf çekmek mümkün olur böylece.

Hediye Olması

yaşalılar için hediye teknoloji

Ailedeki gençlerden biri hediye aldığı için kendi beğendiği özelliklere sahip bir telefon veya bilgisayar alır. Çünkü onun ihtiyaçlarını ve isteklerini o özellikteki bir cihaz karşılar. Ama bunun hediye aldığı insanın ihtiyaçlarının çok üzerinde niteliklere sahip olup olmadığını pek düşünmez. Onun bunu nasıl kullanacağı veya kullanmayacağı gibi düşüncelere pek kafa yormaz. O anda tek düşündüğü değer verdiği insanı her şeyin en iyisine layık gördüğünden en iyi hediyeyi almaktan başka bir şey değildir. Niyet ne kadar halisane olsa da sonuç ile pek uyuşmaz.

Gerçekten İhtiyacı Olması

yaşlılar ihtiyaç teknoloji

Esasen son dönemlerde yaş önemli olmaksızın bazı insanlar için telefon, akıl defterinin hatta bilgisayarın yerini almış durumdadır. İş ile ilgili tüm yazışmaları ve takipleri devamlı yanında olan bir telefonla halledebiliyorken kullanmamak da ne kadar doğru olur tartışılır. Kişisel ihtiyaca göre alınan teknolojik aletler amacına uygun olarak tam kapasite kullanılır. Ama ihtiyacı olmadığı halde işlevlerini bile tam olarak kavrayamayacağı yeni moda diye teknolojik alet almak tamamen israf olacaktır.

Bir yorum bırakınız...

*

excel metin sütun

Excel’de Metinleri Sütunlara Bölme İşlemi Nasıl Yapılır?

Excel’de metinleri sütunlara bölme işlemi oldukça pratik bir şekilde yapılır. Program içerisinde ...
netflix güncelleme

Netflix VPN Kullanımını Neden Engelliyor?

Netflix, dünya genelinde hizmet veren bir yayın film ve dizi platformudur. Netflix ...
windows-10üü

Windows 10 Oyun Çubuğu İle Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Windows 10’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü almak, ek bir uygulamaya gerek ...
apple page

Apple Pages Uygulamasında Grafik Ekleme Nasıl Yapılır?

Pages, Apple şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan kelime işlemci ...
motorolla fusion

Motorola One Fusion Tanıtımını Gerçekleşti! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

En önemli markalardan bir tanesi olarak bilinen Motorola firması, geçtiğimiz günlerde yeni ...
sanallaştırma teknolojisi

Sanallaştırma Teknolojisi (VT) Nedir? Etkinlik Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Sanallaştırma teknolojisi sahip olduğunuz cihazın işlemci, bellek, hafıza gibi birimlerini birden çok ...
excel alt

Excel’de Veri Alt Toplam Kullanımı Nasıl Yapılır?

Excel’de veri alt toplam kullanımı son derece basit bir yöntem ile kolaylıkla ...
görünmez adam

Görünmez Adam Efsanesi Gerçek mi Oluyor? Şeffaf İnsan Hücreleri Üretildi!

Leigh Whannell ‘in Görünmez Adam filmi gerçek mi oluyor? Filmde geçen olaylar ...